پر بازدیدترین مطالب

سانسور جنایات تمام عیار سعودی ها در یمن

 در حالی که بمباران شهرها و مناطق مختلف یمن همچنان ادامه دارد، شیوع کوید-19 نیز در این کشور هر روز قربانیان زیادی می گیرد. با این حال نهادهای رسمی و بین المللی از جمله سازمان بهداشت جهانی، اقدامی در راستای انتشار دقیق آمار مبتلایان کرونا در یمن صورت نمی دهند.

این سازمانها مدعی هستند که به علت محاصره یمن توسط عربستان سعودی و امارات و وقوع جنگ در این کشور و فراتر از آن، فقدان کیتهای آزمایشگاهی در یمن ، امکان سنجش آخرین وضعیت شیوع #کرونا در این کشور محروم و جنگ زده وجود ندارد.

 آخرین آمار ثبت شده ابتلا به کوید-19 در یمن، بیشتر به نوعی شوخی تلخ شبیه است! در این آمار که در سایت سازمان بهداشت جهانی نسبت به آن استناد شده، آمده است که تا کنون تنها 2051 نفر در یمن به کوید-19 مبتلا شده اند که از میان آنها، 595 نفر جان خود را از دست داده اند. با این حال مستندات موجود نشان می دهد که میزان ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا در یمن به مراتب بیشتر از این میزان است.

 این گزارش در حالی منتشر می شود که حدود سه ماه قبل، برخی منابع خبری غیر رسمی، از رها شدن جنازه ها( وفات یافتگان ناشی از ویروس کرونا) در برخی خیابانهای این کشور و فقدان پزشک و امکانات اولیه در شهرهای مختلف  خبر داده بودند. در مقابل، رژیم سعودی و امارات نیز در شرایط اسفبار فعلی، به بمباران یمن و کشتار زنان و کودکان بیگناه ادامه می دهند.

مدارای رسانه های غربی با این جنایت تمام عیار سعودیها و اماراتی ها نیز جای بسی تامل دارد. رسانه های غربی که در بزنگاههای مختلف و حتی بر سر موضوهعات بی اهمیت، خبرنگاران خود را به هر قمت ممکن به سایر نقاط دنیا اعزام کرده یا اطلاعاتی را در خصوص وضعیت داخلی سایر کشورهای مخابره می کنند، این بار در قبال یکی از بزرگ ترین نسل کشی های آشکار در دنیا سکوت کرده اند. بدون شک افکار عمومی دنیا، هیچ گاه این جنایت را از یاد نخواهند برد.

 گروه رسانه‌ای تیمورا

آخرین مطالب