پر بازدیدترین مطالب

فقط برای حاج آقا رئیسی

 حاج آقا رئیسی عزیز !
با سلام و آرزوی قبولی طاعات. اگر در این ایام به اماکنی مانند بوستان نهج البلاغه، دریاچه خلیج فارس، ایران مال، پل طبیعت و... بروید از دیدن آن همه زن و دختر  بی حجاب ( سر برهنه،   باشلوارک و.....) که به راحتی و بدون ترس، مشغول زیرپا گذاشتن حکم خدا و قانون مملکتند، تعجب خواهید کرد.
 و حتما از غیبت محسوس نیروی انتظامی و حافظان قانون بیشتر تعجب خواهید کرد و به صورت جدی دچار این شک و تردید خواهید شد که آیا این اماکن در قلمرو تنها نظام دینی دنیاست؟ همان حکومتی که بنیانگذارش فلسفه تشکیل آن را اجرای احکام الهی عنوان کرده است!
 سید عزیز! می دانیم که مقابله اساسی با این معضل در اقدامی کوتاه مدت و ضربتی ممکن نیست اما شما هم  می دانید که اگر قانون شکنان حساسیت و غیرت حاکمیت، نیروی انتظامی و عدلیه نسبت به احکام‌ شریعت را ببینند قطعا با این گستاخی و جسارت، قدرت  کشف حجاب را نخواهند داشت.
 برادر بزرگوار! بهترین جوانان این مملکت به خاک افتادند تا پرچم دین و شریعت در این خاک سرافراز بماند. مبادا که با غفلت حاکمان، حرمت احکام الهی بیش از این خدشه دار شود!
دکتر کوشکی

دانمارک، الاهوازیه را به حمایت از تروریسم متهم کرد

دادستان کل دانمارک امروز اعلام کرد که سه تن از اعضای گروهک تروریستی «الاهوازیه» با همکاری دستگاه اطلاعاتی عربستان در تأمین مالی و ترویج فعالیت‌های تروریستی در ایران دست داشته‌اند.

این سه تن در ماه فوریه سال گذشته میلادی در دانمارک دستگیر شده بودند و از آن زمان تاکنون در بازداشت بوده‌اند. دادگاه آنها ۹ اردیبهشت آغاز خواهد شد و هرکدام با محکومیت تا ۱۲ سال حبس روبرو هستند

 

جنگ آب جدی تر از جدال نفتی

سید مهدی طالبی

 درحالی‌که چه کشورهای مدرن و چه کشورهای به‌شدت وابسته به منابع تجدیدپذیر بر سر هر دو منبع با هم درگیر خواهند بود، ازاین‌رو آب به‌عنوان یک تامین منبع این نیازهای انسانی، درصورت کمبود و بحران، امنیت ملی را دچار چالش می‌کند. در سال 1950، 12 کشور، در سال 1990، 26 کشور [از این میان 9 کشور در خاورمیانه‌اند] با 300 میلیون جمعیت دچار کم‌آبی بوده‌اند اما تا سال 2025، 65 کشور با جمعیت 7 میلیاردی دچار کم‌آبی می‌شوند. توزیع منطقه‌ای آب‌شیرین در جهان نیز بسیار ناهمگون است، به‌گونه‌ای‌که تقریبا 60درصد از منابع آبی جهان در 8 کشور واقع شده است. برزیل 14.2، روسیه 9.8، چین7.2 ، کانادا 7.2، اندونزی6.3، آمریکا 6.2، کلمبیا 2.8 و کنگو2.5درصد از منابع آبی جهان را در اختیار دارند.

کامالا هریس، معاون جو بایدن ضمن اذعان به لشکرکشی آمریکا در جنگ‌های گذشته برای «نفت» اعلام کرد: «برای سال‌ها و نسل‌ها، جنگ‌ها بر سر نفت بوده است. در آینده‌ای نه‌چندان دور جنگ‌ها بر سر آب خواهد بود.» این اعلام صریح ترین موضع گیری یکی از مقامات عالی آمریکا درباره تغییر دلیل اصلی جنگ‌ها در آینده است.

 در جهان سه کشور بیشترین میزان شیرین‌سازی آب دریا را دارند که دو کشور آن در حاشیه جنوبی خلیج‌فارس واقع شده‌اند. در این حوزه آمریکا مقام نخست را دارد. عربستان سعودی دارای 27 کارخانه نمک‌زدایی است که 70درصد آب‌شرب ملی را تامین می‌کنند. ایران 91درصد و عربستان 89درصد آب خود را صرف کشاورزی می‌کنند. این میزان در کشورهای صنعتی اروپایی تنها 49درصد است.

 دولت ترکیه هنوز به بخش‌هایی از عراق و سوریه چشم‌داشت دارد. درصورتی‌که عراق موجودیت خود را به‌خاطر منابع آبی دجله و فرات در خطر ببیند، احتمال بالایی وجود دارد که حاضر به رهایی موصل و استان نینوا شود.

 به‌دلیل اینکه نیل نیز جزء حوضه‌های آب‌ریز مشترک است درگیری‌هایی بر سر آن وجود دارد. با وجود این، در توافقات پیشین سهم مصر از این رود 87درصد بوده است. این کشور تا بیش از 90درصد به آب نیل وابسته است. مصر به‌دلیل نداشتن سلاح‌های دوربرد اقدام به خرید 24 جنگنده رافائل از فرانسه کرده است و در کنار آن 50 موشک کروز با برد 500 کیلومتر به پاریس سفارش داده تا درصورت نیاز بتواند از خاک خود مستقیما به اهداف دوردست حمله کند.

بنظر می‌رسد هرچه سریع‌تر باید از خلیج فارس و دریای عمان به همه استان‌های کشور برای بخش کشاورزی و صنعتی آب لوله‌کشی شود و استفاده از آبهای زیرزمینی صرفا برای آشامیدنی باقی بماند. این مسئله متاسفانه آنچنان که باید جدی گرفته نشده است.

 

سیدمهدی هاشمی که بود؟

 از روحانیون پیاده شده از قطار انقلاب، سید مهدی هاشمی بود. او سرنوشت عجیبی پس از پیروزی انقلاب پیدا کرد و در نهایت بر اثر اقدامات دهشتناکش به اعدام محکوم شد.

 سید مهدی هاشمی پس از دوران ابتدایی وارد حوزه علمیه اصفهان شد. او در سال ۱۳۴۲ و با آغاز قیام امام خمینی(ره) به علت ضعف در مسائل دینی و اعتقادی، به طلابی که در سیاست تندروی می کردند، ملحق گردید.

 مهدی هاشمی در سال ۱۳۴۶، به اتهام تکثیر و پخش اعلامیه توسط ساواک دستگیر و پس از سپردن تعهد از زندان آزاد گردید و به خدمت سربازی در منطقه جهرم اعزام شد.

 در این دوره، ساواک وی را از طریق اداره ضداطلاعات ارتش به همکاری دعوت کرد و او سمت دادرسی را در آن مرکز به عهده گرفت.

 مهدی هاشمی در جشن سردوشی در دوره سربازی به نماینده گی از سربازان، از شاه و انقلاب سفید وی، تعریف و تمجید کرد.

 هاشمی، که از افکار گروه‌های مبارز چریکی ‌عمدتاً با تفکر چپ تأثیرپذیری خاصی داشت، پس از پایان دوره سربازی، فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی خود را در شهر خود قهدریجان اصفهان متمرکز ساخت.

 هنگام بازگشت هاشمی به قهدریجان، او لباس روحانیت را از تن درآورد و با استفاده از نیروهای خود، در مراکز فرهنگی، اداری و پایگاه‌های مردمی قهدریجان اصفهان رعب و وحشت بوجود آورد.

هاشمی به دلیل ضعف در مبانی اسلامی و برداشت های غیر صحیح از دین اسلام، مسیر درست را گم کرده و خود و جریانی را که پایه گذاری کرده بود، دچار انحراف کرد. همچنین ویژگی های شخصیتی مهدی هاشمی همچون غرور، عجب، خودمحوری و استبداد به رأی و ... نیز در انحراف خود و هوادارانش بسیار مؤثر بود.

 سخنان انحرافی مهدی هاشمی و همچنین مشخص شدن تعارض بسیاری از سخنان وی با مفاهیم اصیل دینی و اصول تشیع، با مخالفت علما و بزرگان دینی منطقه مواجه شد.

 یکی از علمایی که علم مخالفت با جریان مهدی هاشمی را بلند کرد، آیت الله شهید شمس آبادی از علمای اصفهان بود، که به همین علت، قربانی توطئه‌ی باند مخوف مهدی هاشمی شد و در سال۵۵ توسط آنان که بعدها به گروه «هدفی‌ها» معروف شدند، ترور شد.

 موضع‌گیری شدید آیت الله شمس‌آبادی درباره‌ی کتاب شهید جاوید از عواملی است که می‌توان در ترور ایشان توسط گروه هدفی‌ها (باند مهدی هاشمی) به آن اشاره کرد.

 سید مهدی هاشمی و همکارانش، در اعترافات خود در سال۵۶ که در مطبوعات آن زمان مطرح شد، بیان کردند که علت قتل مرحوم شمس آبادی، مخالفت شدید او با کتاب شهید جاوید(جریان مهدی هاشمی از موافقان این کتاب بوده است) و نیز انتقاد وی از مواضع باند مهدی هاشمی بوده است.

منابع:

«بن‌بست، مهدی هاشمی رویکرد سیاسی به حوزه‌ی علمیه‌ی قم»-اداره‌کل اطلاعات اصفهان

«جریان‌ها و سازمان‌های مذهبی‌ـ‌سیاسی ایران

«داستان یک مرداب» محمدرضا سرابندی.

« عبرتی شگفت انگیز!»

در زمان روی کار آمدن صدام از جمله احزاب مخالف، حزب سوسیالیست بود که، صدام دستور قلع و قمع اعضاء آن را به برادر نانتنی خود "برزان تکریتی " سپرد.

  از جمله دست گیر شده گان این حزب، «میاده» زن جوان ۲۲ ساله و شوهرش بودند.

«میاده» نُه ماهه حامله بود، که قبل از اعدام نامه یی برای «برزان تکریتی» می نویسد و از او در خواست می کند، اعدام اش را تا زمان تولد بچه، به تأخیر بیاندازد!.

 «برزان» اما قبول نکرد و در جواب میاده نوشت: که جنین داخل شکم ات هم باید بمیرد و با شما دفن گردد!!...

 "میاده حامله ی ۹ ماهه" در روز موعود بالای چوبه ی دار رفت، اما بالای چوبه ی دار وضع حمل کرد و فرزند پسری با بند ناف به روی تخته، به پائین افتاد!.

 "رضیه " زنِ زندانبان، با اشاره ی رئیس زندان، طفل را در لباس های مادرش پیچید و به گوشه یی منتقل کرد!.

  «برزان» پس از اجرای حکم اعدام از رئیس زندان، حال و روز «میاده» و جنین اش را جویا شد، گفتند: که جنین با مادر در چوبه ی دار ماند تا مُرد ...

 رئیس و پزشک زندان و "رضیه " زنِ زندان بان، هم قسم شددند که هم دیگر را به «برزان تکریتی» نفروشند و توافق کردند که  "رضیه " جنین  را به خانه اش ببرد و با راضی کردن شوهرش شناس نامه برای کودک بگیرد...

از آن‌ پس نوزاد را «ولید» می خواندند، سال ها گذشت و ولید بزرگ شد.

برادر "میاده" و دایی ولید در آلمان زنده گی می کرد. او سال ها پیش تر، خبر هایی در باره ی خواهر زاده اش ولید از رضیه دریافت کرده بود.

او در سال ۲۰۰۳ میلادی و پس از سقوط رژیم بعث به عراق بر گشت، تا یاد گار خواهرش را پیدا و با خود به آلمان ببرد و او را یافت!...

 ولید قبول نکرد که، به آلمان مهاجرت کند و گفت: "رضیه " مثل مادرم هست او مرا نجات داد و زحمت بسیاری برای من‌کشید ، هرگز تنهایش نمی گذارم....

 و این زمانی بود که رضیه باز نشست شده بود.

 رضیه، "ولید "را به جای خود، به عنوان زندان بان و مأمور استخدام می کند.

 ملت عراق، افراد حزب بعث را یکی بعد از دیگری دست گیر می کردند که از جمله دست گیر شده گان "برزان تکریتی "بود!.

 از قضا و قدر الهی، «ولید» پسر «میاده»، مسؤول مستقیم سلول «برزان تکریتی» شد و هم آن جا قصه ی مادر و فرزند درون شکم اش را به او گفت!.

 پس از صدور و تأئید حکم، ولید به عنوان زندان بان مأمور اجرای اعدام او شد و با دست خود «طناب دار» را بر گردن «برزان» کشید، بدین سان دست حق، ستم‌ گر بی رحم را، از جایی که گمان نمی کرد؛ به سزای اعمال اش رساند...

طبق شواهد عینی، زمانی که برزان تکریتی را اعدام کردند، سرش از بدنش جدا شد‼️

یقیناً روزگار به گردن کشان و ظالمان مهلت می دهد، تا شاید بر گردند، ولی فراموشی در کار روزگار در جزاء و کیفر اعمال ستم گران حاکمان ظالم وجود نخواهد داشت!

زیر مجموعه ها