پر بازدیدترین مطالب

بشارت وقوع انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی از زبان پیامبر اسلام(ص) ، امام صادق(ع) و امام کاظم در ۱۴۰۰ سال پیش

یکروز عمر و ابابکر و زبیر در منزل رسول خدا(ص) دور پیامبر جمع بودند در حالیکه علی (ع) داشت کفش‌های پیامبر را وصله می کرد. پیامبر(ص) فرمودند:

گروهی از [شیعیان] ما در طرف راست عرش خدا بر منبرهایی از نور قرار دارند که صورت‌هایشان و لباس‌هایشان نورانیست و نور چهره‌شان چشم بینندگان را خیره میکند.

امیرالمومنین علی (ع) سوال نمودند:

یا رسول الله آنها چه کسانی هستند؟

پیامبر(ص)فرمودند:

آنان کسانی هستند که بوسیله "روح الله" (روح الله خمینی) دوست هم می شوند و متحد می شوند بدون اغراض شخصی یا خویشاوندی که با هم داشته باشند و آنان شیعیان تو هستند و تو یا علی امام آنهایی.

 

توضیح: بزرگان معتقدند که تا قبل از روح الله الموسوی الخمینی(امام خمینی) چنین فردی با نام روح الله با این شرایط وجود نداشته است.

منابع این حدیث:

-آینده و آینده سازان محمد دشتی ص 69- 68

-الزام الناصب ص جلد 2

-بحار الانوار جلد 68 ص 139

_______________

امام صادق (ع) : مردی از قم خارج شده مردم را بسوی حق دعوت می کند. گروهی که دل‌هایشان چون قطعات آهن سخت است، در اطراف او گرد می آیند، حوادث آنها را مضطرب نسازد، ملول نشوند و دچار وحشت نگردند و بر خداوند توکل کنند و عاقبت از آن پرهیزگاران است.

توضیح : امام خمینی (ره) از قم قیام نمودند و نتیجه قیام ایشان منجر به براندازی حکومت طاغوت و تاسیس انقلاب اسلامی ایران شد.

منابع این حدیث:

-روزگار رهائی ص 785

-عصر ظهور علی کورانی ص 237 و 32

-الملاحم و الفتن ص 38

-سفینه البحار جلد 2

-آینده و آینده سازان محمد دشتی ص 70

-بحار الانوار ج 60، 57 ص 216

-مهدی منتظر جواد خراسانی ص 113 از کتاب تاریخ قم

امام موسي کاظم(ع) میفرمایند: مردي از قم مردم را به حق دعوت کند، افرادي پيرامون او گرد آيند که قلب هايشان همچون پاره هاي آهن استوار است. بادهاي تند حوادث آنان را نلغزاند، از جنگ خسته نشده و نترسند، اعتمادشان بر خدا است و سرانجام کار از آن پرهيزکاران است.»

منبع: بحارالأنوار، ج۵۷، ص۲۱۵

 حضرت رسول(ص) میفرمایند: «مردمي از شرق قيام ميکنند و زمينه را براي حرکت جهاني مهدي(عج) فراهم ميسازند.»