پر بازدیدترین مطالب

استقرار تجهیزات نظامی آمریکا در مرز عراق با سوریهیک منبع محلی و یک منبع نظامی در استان الانبار در غرب عراق از ورود تجهیزات و نیروهای تقویتی آمریکا به منطقه التنف عراق در مرز با سوریه خبر داد.

ارتش آمریکا

به گزارش سخن آشنا، یک مسئول محلی به خبرگزاری آناتولی ترکیه گفت: تجهیزات و نیروهای تقویتی آمریکا شامل خودروهای نظامی از نوع هامر و توپ ها و سلاح های سنگین دیگری است که وارد منطقه التنف در ۴۹۰ کیلومتری غرب شهر رمادی مرکز استان الانبار شد.


وی که خواست نامش فاش نشود، افزود: هدف از این نیروهای تقویتی تامین امنیت مرز عراق با سوریه همزمان با عملیات نظامی در طرف سوری مرز برای آزادسازی آخرین مناطق تحت کنترل داعش در استان دیرالروز این کشور است.

یک افسر ارتش عراق نیز که خواست نامش فاش نشود، با تایید این خبر گفت: این نیروهای تقویتی از پایگاه عین الاسد در ناحیه البغدادی در ۹۰ کیلومتری غرب شهر الرمادی آمدند و از طریق اتوبان بین المللی به سمت منطقه التنف حرکت کردند.

وی افزود: نیروهای آمریکایی چند پایگاه در استان الانبار در مرز عراق با سوریه دارند که از جمله آنها پایگاه های الحبانیه و الاسد و دو مقر در شهر القائم و یک مقر در شهر الرطبه است.

منبع: تسنیم

آخرین مطالب