پر بازدیدترین مطالب

نگرانی مقامات صهیونیست از آماده نبودن ارتش برای جنگ آینده/ کرانه باختری همچون آتشفشانی منفجر خواهد شد


نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه ارتش این رژیم برای جنگ آماده است، در عین حال با نگرانی اذعان کرد شکاف‌هایی همچنان وجود دارد که باید برطرف شود، از سوی دیگر یک مقام صهیونیست درباره شکست تل‌آویو در هر ماجراجویی نظامی در آینده هشدار داد.به گزارش سخن آشنا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که شامگاه پنجشنبه در حال شنیدن نتایج و ارزیابی‌های کمیته بررسی میزان آ‌مادگی ارتش رژیم صهیونیستی بود، گفت ارتش اسرائیل برای جنگ آماده است، ولی ضرورت دارد همچنان شکاف‌هایی را که همچنان پابرجاست، برطرف کرد.

وی مدعی شد مفهوم و نظریه امنیتی 2030 ارتش را به آمادگی بهتر برای مقابله با چالش‌های آینده سوق خواهد داد.

این در حالی است که یتسحاق بریک کمیسر دریافت شکایت‌های ارتش رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه عبری زبان کان درباره نادیده گرفتن شکاف‌های موجود که ارتش رژیم صهیونیستی گرفتار آن است، هشدار داد و گفت این شکاف‌ها، ارتش را آماده ورود به هر جنگی در آینده نمی‌کند.

وی افزود در صورتی که بدون برطرف کردن این شکاف‌ها وارد جنگ شویم، شکستی که به ما وارد خواهد شد، هرگز قابل مقایسه با شکستی که در جنگ 1973 متحمل شدیم،‌نخواهد بود.

بریک اظهار داشت اگر ارتش اسرائیل بدون درنظر گرفتن شکاف‌های موجود در خاورمیانه وارد جنگ شود، تنها قادر به جنگ در یک جبهه خواهد بود نه جبهه‌های دیگر

وی افزود جنگ اکتبر 1973 در مقایسه با ضربه و شوک و شکستی که اسرائیل در جنگ آینده متحمل خواهد شد، یک تفریح و سرگرمی خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد اسرائیل بین دو جبهه غزه و لبنان قرار دارد، و اگر جنگ میان آن دو و اسرائیل رخ دهد، در وضعیت گازانبری گرفتار خواهد شد.

بریک افزود تهدید واقعی و عملی و کنونی علیه اسرائیل، از سمت اسد یا ایران نیست، بلکه تهدید زیر قدم‌های ما قرار دارد.

این مقام صهیونیست گفت اسرائیل در صورت جنگ، با چهار جبهه واقعی روبرو خواهد شد، زیرا کرانه باختری در حال حاضر آتش‌فشان تحت فشار که به شکل واقعی تا کنون منفجر نشده است،‌اما اگر منفجر شود، بر دیگر جبهه‌ها تاثیر خواهد گذاشت.
منبع:تسنیم

آخرین مطالب