پر بازدیدترین مطالب

ترکیه: تصمیم تحریم‌ علیه ایران باید بازنگری شود


نائب‌رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه گفت: تصمیم اعمال تحریم‌ علیه ایران باید به‌طور کلی بازنگری شود.

ترکیه: تصمیم تحریم‌ علیه ایران باید بازنگری شود
به گزارش سخن آشنا به نقل از آناتولی، نعمان کورتولموش نائب‌رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه درباره تحریم‌های آمریکا علیه ایران، گفت: معتقدیم که تحریم‌هایی که قرار است اجرایی شود تأثیر منفی به‌روی ترکیه نخواهد داشت و در این زمینه تدابیر خود را اتخاذ می‌کنیم.

کورتولموش با بیان اینکه سیاست‌های تحریم‌ در گذشته به نتیجه‌ای نرسیده است، ابراز امیدواری کرد که مردم ایران تحت تأثیر منفی تحریم‌های آمریکا قرار نگیرند.

وی با اعلام اینکه محتوای معافیت‌ها برای ترکیه در این راستا در دوره آتی مشخص خواهد شد، اظهار داشت: در واقع ترکیه پیشتر با ایران توافق‌نامه‌ای در زمینه نفت و گاز طبیعی حاصل کرده که حتی این محصولات را وارد نکند مجبور است هزینه آنها را پرداخت کند، بنابراین امیدواریم تجارت دوجانبه ما با ایران تحت تأثیر این تحریم‌ها قرار نگیرد.

معاون حزب آک پارتی همچنین گفت: تحریم‌‌هایی که به‌دلیل اختلافات سیاسی به‌وجود می‌آید در واقع نه تصمیمات سیاسی بلکه به‌طور مستقیم مردم آن کشور را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اعمال تحریم علیه ایران و کره شمالی در واقع از لحاظ سیاسی نیز نتیجه‌ای نداشته است. تصمیم اعمال تحریم‌ها باید بازنگری شود.
منبع:تسنیم

آخرین مطالب