پر بازدیدترین مطالب

مجتهد: بن سلمان از افشای جزئیات قتل جمال خاشقجی وحشت‌زده است


افشاگر اسرار خاندان سعودی در توئیتی از وحشت زده بودن ولیعهد سعودی به سبب افشای جزئیات قتل جمال خاشقجی خبر داد.

به گزارش سخن آشنا، مجتهد، افشاگر اسرار خاندان سعودی از وحشت زده بودن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به سبب افشای جزئیات قتل جمال خاشقجی خبر داد.

مجتهد، فعال توئیتری عربستانی که به افشاگری از داخل خاندان سعودی شهرت دارد در صفحه توئیتر خود نوشته است:

۱- به نظر می‌رسد جزئیاتی که ترکیه [درخصوص ناپدید شدن جمال خاشقجی] منتشر خواهد کرد، برای نابودی سیاسی محمد بن سلمان کافی خواهد بود. این مسئله ممکن است به موضع گیری بین المللی علیه سعودی منجر و این رژیم به عنوان رژیم سرکش معرفی شود. محمد بن سلمان نیز جنایتکاری بین المللی خواهد بود که چه بسا تحت تعقیب دادگاه رسیدگی کننده به جنایات بین‌المللی قرار خواهد گرفت. دولت آمریکا و شخص ترامپ نیز ناچار خواهند شد از حمایت بن سلمان دست بردارند تا از دست او خلاص شوند.

۲- علیرغم اینکه مقامات ترکیه اسناد واطلاعات کافی در اختیار دارند، در انتظار هستند تا اقدامات حقوقی و قضایی بر پایه تکمیل اطلاعات صورت گیرد تا به این شکل گزارش نهایی به نحوی آماده شود که بن سلمان با ادله قانونی مستحکم و محکمه پسند محکوم شود.

۳- دو علت موجب شد مقامات ترکیه به سرعت، جزئیات این رویداد را کشف کنند. نخست: حماقت گروه اجرا کننده این عملیات و استفاده از شیوه‌های ابتدایی برای پنهان شدن و دوم: تخصص نیرو‌های امنیتی ترکیه به سبب تجربیات امنیتی و اطلاعاتی که در جنگ با کرد‌ها و داعش و ... کسب کرده اند.

۴- بن سلمان اکنون در آشفتگی و نگرانی سختی به سر می‌برد، زیرا با توجه به درخواست‌های دولت ترکیه متوجه شده است که آن‌ها از جزئیات این ماجرا اطلاع دارند. آنچه بیش از هر چیز او را به وحشت انداخته است این است که آمریکایی‌ها به او گفته اند ترامپ قادر نیست از او دفاع کند.

۵- از جمله اطلاعاتی که مسئولان ترکیه به دست آورده اند این است که چهره یکی از ۱۵ نفری که همزمان با این رویداد به کنسولگری عربستان سعودی رفته اند، به شدت شبیه یکی از افراد نزدیک به بن سلمان است. بر اساس اطلاعات موجود این فرد نزدیک به بن سلمان همان روز از آمریکا به ترکیه سفر کرده است.

۶- مابقی اعضای خاندان سعودی نیز اکنون در نگرانی و آشفتگی به سر می‌برند، زیرا نگران سرنوشت حکومت آل سعود هستند. این جوانک تازه به دوران رسیده با قتل جمال خاشقجی ممکن است موجب نابودی حکومت آل سعود و ناتوانی آن‌ها در تعامل با چالش‌ها شود.
منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین مطالب