پر بازدیدترین مطالب

بهانه جدید آمریکا برای تحریم ایران


قانونگذاران آمریکایی به بهانه‌ای جدید و این بار درباره عراق لوایحی را در مجلس سنا و نمایندگان برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران تنظیم کرده‌اند.


به گزارش سخن آشنا، قانونگذاران آمریکایی به بهانه آنچه "حمایت از گروه‌های مسلح عراقی" خوانده شده، اعلام کردند لوایحی را در مجلس سنا و نمایندگان برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران تنظیم کرده‌اند.

تصمیم کنگره برای اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورمان پس از آن اعلام شد که کاخ سفید بامداد روز گذشته (چهارشنبه) در بیانیه‌ای ضمن مقصر دانستن ایران در حملات اخیر علیه اماکن دیپلماتیک آمریکا در عراق، مدعی شد از این پس هر حمله‌ای از سوی آنچه "شبه‌نظامیان عراقی حامی ایران" خوانده شده، علیه کنسولگری این کشور در بصره یا سفارت آن در بغداد صورت گیرد، ایران را مسئول می‌داند.

بیشتر بخوانید: واکنش عراق به فضاسازی‌ آمریکا علیه ایران

این در حالیست که همسو با حملات اخیر به مراکز دولتی و اماکن دیپلماتیک در عراق، کنسولگری ایران در بصره نیز جمعه گذشته مورد تعرض افراد ناشناس قرار گرفت و چندین مقام عراقی از ارتباط عاملان این حمله با کنسولگری آمریکا خبر داده‌اند.

کاخ سفید در این بیانیه که «سارا سندرز» سخنگوی دولت آمریکا آن را قرائت کرد، مدعی شد در صورت تداوم حملات به کنسولگری آمریکا در بصره و سفارت این کشور در بغداد، ایران مسئول آسیب رسیدن به دیپلمات‌ها و دارایی‌های آمریکا در این دو شهر خواهد بود و این حملات، پاسخِ سریع و قاطع آمریکا را به دنبال خواهند داشت.
منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین مطالب