پر بازدیدترین مطالب

سوریه خواستار اقدام فوری شورای امنیت برای توقف جنایات ائتلاف آمریکایی شد


وزارت خارجه سوریه بار دیگر خواستار اقدام فوری شورای امنیت برای توقف جنایات ائتلاف آمریکایی شد.

سوریه خواستار اقدام فوری شورای امنیت برای توقف جنایات ائتلاف آمریکایی شد

به گزارش سخن آشنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه در نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان اعلام کرد که جنگنده‌های ائتلاف غیرقانونی به سرکردگی آمریکا روز یکشنبه جنایت جدیدی علیه غیرنظامیان بیگناه در یکی از اردوگاه‌های آوارگان عراقی در سوریه مرتکب شدند.

در این نامه آمده است که جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی روز یکشنبه مدرسه‌ای در روستای "خویبیره" در جنوب شرق الشدادی در استان حسکه را بمباران کردند که بر اثر آن، 18 غیرنظامی که بیشتر آن‌ها زنان و کودکان عراقی بودند، کشته شدند.

وزارت خارجه سوریه افزود: جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی امروز نیز منازل غیرنظامیان بیگناه در روستای تل الشایر در حومه جنوب شرقی حسکه را هدف قرار دادند که در پی آن 12 نفر از اعضای یک خانواده کشته شدند.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: چهره واقعی و جنایتکار این ائتلاف برای همه ملت‌های دنیا آشکار شده است و تمام نقاب‌هایی که این ائتلاف به وسیله آن تلاش می‌کرد بر حملات غیرقابل توجیه خود به غیرنظامیان بیگناه سرپوش بگذارد، کنار رفته است.

وزارت خارجه سوریه تاکید کرد: ادامه جنایات جنگی و جنایات ضد بشری ائتلاف آمریکایی علیه ملت سوریه و ادامه حمایت این ائتلاف از تروریسم و استفاده از تروریست‌ها و شبه نظامیان جدایی طلب برای تحقق اهداف خود، بیانگر ضعف و سستی سازمان ملل و شورای امنیت در اعمال قانون بین‌المللی و اصول منشور این سازمان و ناتوانی در جلوگیری از جنایات این ائتلاف متخاصم است که حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه را هدف قرار داده و به دنبال طولانی کردن بحران در این کشور است.

این نامه می‌افزاید: جمهوری عربی سوریه بار دیگر از شورای امنیت می‌خواهد که به مسئولیت‌های خود در حفظ صلح و امنیت بین‌المللی عمل کرده و این جنایات را محکوم کند.

وزارت خارجه سوریه همچنین اقدام فوری شورای امنیت برای توقف جنایات ائتلاف آمریکایی و پایان دادن به اشغالگری نیروهای آمریکایی و سایر نیروهایی که به صورت غیرقانونی در سوریه حضور دارند، انجام دهد.

در پایان این نامه آمده است: بیانیه‌هایی که هیئت آمریکا و هیئت‌های سایر کشورهای عضو ائتلاف آمریکایی درباره حمایت از غیرنظامیان در درگیری‌های مسلحانه، حقوق آوارگان و احترام به قوانین حقوق بشر بین‌المللی و احترام به وحدت سوریه توزیع می‌کنند، صرفا کلامی تو خالی است که اقدامات این کشورها در میدان، دروغ بودن این بیانیه‌ها را اثبات می‌کند.
منبع:تسنیم

آخرین مطالب