پر بازدیدترین مطالب

فرش قرمز اعتراضی پایتخت‌نشینان انگلیسی برای ترامپ


نظرسنجی‌های جدید حاکی از آن است که اعتراضات امسال به سفر دونالد ترامپ به انگلیس در مقیاس بزرگتری نسبت به سال گذشته برگزار خواهد شد.

نظرسنجی: آمادگی بیش از یک میلیون شهروند لندن برای تظاهرات علیه سفر ترامپ به انگلیس
به گزارش سخن آشنا به نقل از پایگاه اینترنتی هافینگتن پست، نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد بیش از یک میلیون شهروند لندنی آماده هستند تا همزمان با سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به انگلیس، تظاهرات کنند.

بر این اساس، نتایج نظرسنجی مشترک پایگاه‌های «یوگاو» و «کوئین مری لاندن» که در سایت هافینگتن پست به اشتراک گذاشته شده است، نشان می‌دهد ساکنان پایتخت انگلیس آماده هستند در اعتراض به سفر ماه آینده ترامپ به این کشور تظاهرات کند.

همچنین از هر ۵ جوان ۱۸ تا ۲۴ سال یک نفر مخالف سفر ترامپ به انگلیس است و اعلام کرده در تظاهرات مذکور شرکت خواهد کرد.

به طور کلی، بیشتر شهروندان لندنی [۵۴ درصد] از هر سنی مخالف سفر ترامپ به انگلیس هستند. این در حالی است که ۲۴ درصد از لندنی‌ها با سفر ترامپ به انگلیس موافقند.

دونالد ترامپ، قرار است ۳ ژوئن [ماه آینده میلادی] سفری سه روزه به انگلیس داشته باشد. برنامه او در این سفر شامل یک مهمانی در کاخ باکینگهام و دیدار با ملکه انگلیس، مذاکره با ترزا می، نخست‌وزیر این کشور در داونینگ استریت و سفر به پورتسموت و بازدید از جبهه نرماندی همزمان با هفتاد و پنجمین سال پایان جنگ جهانی دوم خواهد بود.

دونالد ترامپ و همسرش سال گذشته میلادی برای یک دیدار کاری به انگلیس سفر کردند. همزمان با ورود او حدود ۱۰۰ هزار معترض به خیابان‌های لندن آمده و تظاهرات کردند. آن‌ها همچنین با برافراشتن بالن «بچه ترامپ» در میدان پارلمان از او استقبال کردند.

با این حال، نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد اعتراضات امسال به سفر ترامپ به انگلیس در مقیاس بزرگتری برگزاری خواهد شد.
منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین مطالب