پر بازدیدترین مطالب

ترامپ برنامه‌ریزی برای اعزام نیرو به خاورمیانه را تکذیب کردرئیس‌جمهور آمریکا اخبار منتشر شده در مورد برنامه‌ریزی دولت آمریکا برای اعزام هزاران نیرو به خاورمیانه را تکذیب کرد.

به گزارش سخن آشنا، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اخبار منتشر شده از سوی نشریه آمریکایی نیویورک‌تایمز مبنی بر آمادگی کشورش برای اعزام ۱۲۰ هزار نیرو به خاورمیانه را تکذیب کرد.


دونالد ترامپ روز سه‌شنبه در پایخ به این سؤال که ایا دولت آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای اعزام ۱۲۰ هزار نیرو به خاورمیانه برای مقابله با تحرکات احتمالی ایران است، تصریح کرد: «من فکر می‌کنم این یک خبر جعلی است. اما آیا من این کار را انجام خواهم داد؟ مطمئناً. ولی فعلاً برنامه‌ای برای این کار نداریم و امیدواریم مجبور نشویم در آینده برایش برنامه‌ریزی کنیم.»

روز گذشته نشریه آمریکایی نیویورک‌تایمز مدعی شده بود که پنتاگون برای اعزام ۱۲۰ هزار نیرو به خاورمیانه برای مقابله با تهدیدات احتمالی ایران برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده است.

در شرایطی که همه شواهد و قرائن نشان می‌دهند که آمریکا اساساً توانی برای راه‌اندازی جنگی دیگر را ندارد، دولت ترامپ در ابتدا از تهدید به تقابل نظامی با ایران دم زد و وقتی نشانه‌ای از عقب‌نشینی مشاهده نکرد به تمنای مذاکره روی آورده به سفارت سوئیس شماره تلفن داد.

«ایلان گلدنبرگ»، رئیس اسبق میز ایران در پنتاگون و عضو ارشد اندیشکده آمریکایی «مرکز آمریکای جدید» یکی از بی‌شمار تحلیلگرانی در آمریکا است که معتقد است تحرکات جدید آمریکا در منطقه چیزی جز تلاش برای ارعاب ایران و اثرگذاشتن بر محاسبات این کشور نیست.

منبع: تسنیم

آخرین مطالب