پر بازدیدترین مطالب

درخواست جنبش جهاد اسلامی فلسطین برای تشکیل یک جبهه عربی


جنبش جهاد اسلامی فلسطین تشکیل یک جبهه عربی برای مخالفت و مقابله با طرح صلح پیشنهادی آمریکا موسوم به «معامله قرن» را خواستار شد.

Related image
به گزارش سخن آشنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، جهاد اسلامی فلسطینی روز پنجشنبه درخواست کرد یک جبهه عربی برای مخالفت و مقابله با طرح معامله قرن آمریکا (طرح پیشنهادی واشنگتن برای حل مناقشه فلسطینی-اسرائیلی) تشکیل شود.

دفتر جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نوار غزه پس از نشست سیاسی مشورتی با حضور جمعی از احزاب و گروه‌های ملی، اسلامی و شخصیت‌های فلسطینی در بیانیه‌ای اعلام کرد این جنبش با تشکیل کشور فلسطین محدود به نوار غزه یا بدون آن مخالف است و مهم نیست در این راه چه هزینه‌ای می‌پردازد. جهاد اسلامی تاکید کرد با هر طرح و ایده‌ای مانند ایده سرزمین یا زمین جایگزین برای فلسطینی‌ها مخالف است.

این جنبش افزود به رسمیت شناختن اسرائیل تهدید هویتی و وجودی برای جهان عرب و اسلام است و عادی سازی روابط با این رژیم ابزاری برای تصویب معامله قرن، غارت ثروت‌ها و تعمیق شکاف و دو دستگی مذهبی و فرقه‌ای و ایجاد دشمنی‌ها میان کشور‌ها و ملت‌های عربی و اسلامی محسوب می‌شود.

جهاد اسلامی تاکید کرد: "ما با طرح و پیشنهادی که به اتحاد و یکپارچگی اراضی عربی لطمه بزند، مخالفیم و خواهان حفظ وحدت کشور‌های عربی برای مقابله با پیامد‌های خطرناک طرح معامله قرن هستیم که هدف از آن شکاف و دودستگی منطقه، ترسیم دوباره نقشه آن (منطقه) بر اساس ایده استعماری آمریکا است."

جرد کوشنر، داماد و مشاور رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد جزئیات طرح معامله قرن پس از ماه رمضان اعلام خواهد شد.
منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین مطالب