پر بازدیدترین مطالب

ترکیه بدنبال ایجاد سازوکار تجاری جدید با ایران استوزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که به گفتگو با واشنگتن درباره ضرورت توقف تحریم‌های اعمالی علیه ایران ادامه خواهد داد.


به گزارش سخن آشنا به نقل از المیادین، مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه روز گذشته در سخنانی اظهار داشت: ما به گفتگو با واشنگتن درباره ضرورت توقف تحریم‌های اعمالی علیه ایران ادامه خواهیم داد.

وی با بیان این مطلب افزود: ترکیه برای بالا بردن سطح تبادلات تجاری با ایران به ارزش ۳۰ میلیارد دلار در سال تلاش خواهد کرد.

چاووش اوغلو خاطرنشان کرد: ما با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف هستیم و واشنگتن باید این تحریم‌ها را متوقف کند.

دولت ترکیه همچنین اعلام کرده است که در پی ایجاد سازوکار تازه‌ای برای تداوم تجارت با ایران است که همانند سازوکار اروپا برای معاملات تجاری با ایران عمل کند.‏

در همین ارتباط در این نشست، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه اظهار داشت: ترکیه آماده است تا امکان ایجاد یک مکانیسم تجاری خارجی با ایران، شبیه به INSTEX را بررسی کند

سه کشور عمده اروپایی، آلمان، فرانسه و بریتانیا حدود سه ماه پیش برای کاهش اثر تحریم‌های آمریکا علیه ایران، مسیر تجاری اینس‌تکس را راه انداختند. با این حال، تهران از کندی و تعلل این سه دولت در عملیاتی کردن این سازوکار انتقاد کرده است.‏.
منبع:الوقت

آخرین مطالب