پر بازدیدترین مطالب

آمریکا در حال تطمیع عشایر غرب عراقکمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق از وزارت خارجه خواست موضعی بازدارنده در قبال تحرکات مخرب واشنگتن در برخی مناطق از جمله غرب عراق اتخاذ کند.

عراق

به گزارش سخن آشنا، کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق تحرکات «جوی هود» کاردار سفارت آمریکا در بغداد در منطقه العامریه در جنوب الفلوجه را ناقض حاکمیت عراق و آداب و رسوم دیپلماتیک خواند.

«مهدی تقی»، عضو این کمیته در اظهاراتی به وبگاه خبری المعلومه گفت: هود با سفر منطقه عامریه الفلوجه سعی دارد آرای برخی چهره‌های عشایر را با پول بِخَرد تا رضایت آنها را برای ماندن نظامیان آمریکایی در عراق تضمین کند، درحالی که وزارت خارجه عراق از این اتفاق مطلع نبوده و ناقض قوانین بین المللی و حاکمیت عراق است.

بیشتر بخوانید:

دیدار نماینده ویژه سازمان ملل در امور عراق با ظریف
کمک مالی شیوخ عرب به پ‌ک‌ک برای ناامن کردن مرزهای ایران
وی افزود: وزارت خارجه عراق موظف است نسبت به سفارت آمریکا موضع بازدارنده‌ای بگیرد؛ چون تحرکات آن در داخل عراق بدون اطلاع دولت عراق است، یعنی سفارت آمریکا پا را از گلیم خود فراتر نهاده و با حمایت از برخی گروه‌ها به دنبال دستیابی به اهداف مخرب خود در عراق است.

تقی از عزم کمیته امنیت و دفاع پارلمان برای جمع آوری امضای سوال از محمد علی الحکیم، وزیر خارجه کشورش و بررسی علل تحرکات سفارت آمریکا خبر داد و گفت: وزارت خارجه باید موضع شجاعانه در قبال حضور غیرقانونی نظامیان آمریکایی در عراق بگیرد.

«صلاح العیساوی»، فرمانده بسیج مردمی در عامریة الصمود در استان الانبار روز یکشنبه از بازدید کاردار سفارت آمریکا د بغداد از منطقه العامریه در جنوب الفلوجه خبر داد.

منبع: فارس

آخرین مطالب