پر بازدیدترین مطالب

گفت‌وگوی ترامپ و العبادی درباره انتخابات عراق


نخست‌وزیر عراق و رئیس‌جمهوری آمریکا، طی گفت‌وگویی تلفنی، درباره اوضاع منطقه و تحولات سوریه و همچنین موضوع انتخابات آتی در عراق بحث و تبادل نظر کردند.


به گزارش سخن آشنا به نقل از رویترز، دفتر نخست‌وزیر عراق، یکشنبه‌شب در بیانیه‌ای، از گفت‌وگوی تلفنی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق خبر داد.

در این بیانیه آمده است، العبادی و ترامپ در این تماس تلفنی «از پیروزی‌ها بر گروه تروریستی داعش و آزادسازی کامل خاک عراق، با پشتیبانی و کمک نیروهای ائتلاف بین‌المللیِ تحت رهبری آمریکا» تمجید کردند.

این بیانیه افزود، رئیس‌جمهوری آمریکا و نخست‌وزیر عراق همچنین اوضاع منطقه و تحولات اوضاع در سوریه را مورد ارزیابی قرار دادند و بر ضرورت «سرکوب بقایای گروه تروریستی داعش، به‌منظور جلوگیری از انتشار مجدد آنها» تأکید کردند.

طبق این بیانیه، ترامپ و العبادی بر اهمیت موفقیت‌آمیز انتخابات آتی عراق به‌منظور تکمیل کردن مرحله سازندگی و بازسازی» در این کشور تأکید کردند.

انتخابات پارلمانی عراق در ماه می سال جاری برگزار می‌شود.

العبادی خطاب به رئیس‌جمهوری آمریکا «رویکرد عراق را برای همکاری و هماهنگی منطقه‌ای، و تمایلش برای برقراری روابط متعادل با تمامی همسایگانش در راستای تقویت امنیت و ثبات در منطقه و جهان» خاطرنشان شد.

از سوی دیگر، کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای، تصریح کرد که ترامپ و العبادی در این گفت‌وگوی تلفنی، درباره فعال‌سازی عملیات سرکوب بقایای داعش، و ضرورت همکاری برای مواجهه با «دیگر چالش‌ها در منطقه» بحث کردند.

طبق بیانیه کاخ سفید، طرفین همچنین در خصوص «گزارش‌های نگران‌کننده درباره حملات شیمیایی احتمالی در نزدیکی دمشق» گفت‌وگو کردند.
منبع:تسنیم

آخرین مطالب