پر بازدیدترین مطالب

بوی جنگ می آید/دستور پنتاگون برای حمله به گروهای عراقی نزدیک به ایران

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)به فرماندهان عالی رتبه ارتش آمریکا دستور داده است که برای انجام عملیات نظامی در عراق علیه گروه های مسلح که ایران از آنها حمایت می کنند، برنامه ریزی کنند.

روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" گزارش داد که پنتاگون دستورات لازم برای نابودی گروه های مسلح عراقی که ایران از آنها حمایت می کنند و هر روز تهدید به هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی می کنند، صادر کرده است.

به نوشته این روزنامه، فرماندهان عالی رتبه ارتش آمریکا در عراق هشدار داه اند که چنین اقدامی می تواند تبعات خونباری داشته باشد و شاید موجب بروز جنگ با ایران شود.

نیویورک تایمز در ادامه می نویسد که این مقامات نظامی به پنتاگون گفته اند که چنین اقداماتی نیازمند ارسال هزاران سرباز آمریکایی به عراق دارد و این کار بسیار دشوار و خطرناک است.

این رسانه آمریکایی می افزاید: مارک اسپر وزیر دفاع دستور آماده سازی برای این اقدام را صادر کرده تا بتواند گزینه مختلفی برای پاسخ به گروه های عراقی وابسته به ایران، در اختیار دونالد ترامب قرار دهد.
به گفته نیویورک تایمز، مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا و تعدادی از اعضای شورای امنیت ملی آمریکا اقداماتی تند علیه ایران را تایید می کنند اما برخی از فرماندهان پنتاگون چنین اقداماتی را تایید نمی کنند.

منبع : پایگاه خبری حامیان ولایت

فرار ۷۳ نفر از زندان سقز

شامگاه دیروز ۷۳ نفر از زندان سقز پس از ضرب و شتم قرار دادن مأموران از زندان فرار کردند. 

گزارش‌های اولیه حاکی از فرار بیش از ۷۰ تن از زندانیان بود. یک منبع اگاه درباره این حادثه گفت: زندانیان در ساعت ۷:۲۲ دقیقه در پوسته زندان با معاون افسر نگهبان درگیر و ساعت ۷:۲۵ دقیقه با شکاندن در اصلی زندان موفق به فرار از زندان شدند یعنی هنگامی که غذا در حال توزیع بود، تعدادی از زندانیان فرصت طلب از فرصت تجمع توزیع استفاده کردند و ضمن حمله ور شدن به سمت ماموران زندان و مراقبین موفق به خروج از زندان شدند.این منبع آگاه با بیان اینکه تعداد دقیق زندانیان خارج شده ۷۳ نفر است، افزود: هیچ گونه تیر اندازی در داخل زندان صورت نگرفته و تا کنون ۵ نفر از زندانیان فراری دستگیر شده اند.

طرح روی جلد نیویورکر در انتقاد از عملکرد ترامپ در مقابله با کرونا

ما پدر داریم

حسین قدیانی

امروز عصر عاشورا نیست،‌ صبح عاشوراست و هنوز در سپاه حضرت ماه علی اکبرها سربند شهادت دارند و قاسم‌ها شهادت را شیرین‌تر از عسل می‌خوانند و پرستارها الگو از زینب گرفته‌اند و پاسدار حرم سلامت شده‌اند.

ترامپ ویروسی است که توهم زده باز ایران یتیم‌خانه می‌شود. اما سردار سلیمانی اگر سال 65 هم شهید می‌شد باز ما به کربلا می‌رسیدیم چون خدا از شهید بزرگتر است، چون ما پدر داریم، حضرت سیدعلی.

 داغ صیاد،‌کاظمی، حاج قاسم فقط دل باغبان را می‌شکند کمرش را هرگز، هیهات!

 امروز عصر عاشورا نیست،‌ صبح عاشوراست و هنوز در سپاه حضرت ماه علی اکبرها سربند شهادت دارند و قاسم‌ها شهادت را شیرین‌تر از عسل می‌خوانند و پرستارها الگو از زینب گرفته‌اند و پاسدار حرم سلامت شده‌اند.

 دعا می‌کند هرشب در نماز شب، پدر، دخترانش را، پسرانش را، همان جوان جامه سفیدی که عقب انداخت عروسی را. تا بیمار کرونایی با امید بیشتر موج ویروس ترس را بخواباند.

 آری! پرستارهای ما عین پاسدار‌های ما مرد ایثارند. درست مثل غواص‌های کربلای 4 و عباس‌های تشنه لب دشت عباس. ما اگر بباز عرصه بودیم بدن بی‌سر همت امیدمان را می‌شکست. ولی هنوز چشم ما به چشم سردار خیبر است و این ماه اسفند است بیا اسفند دود کنیم برای بچه‌های پرستار. چند شب است نخوابیده‌اند. در همان خط قاسم در همان خط خون.

 نه! ما زمین نمی‌خوریم. دهه 60 صدام آمریکایی می‌خواست میدان آزادی را بزند. ولی ما قد کشیدیم به بلندای برج میلاد و مساحت خاک‌مان با وجود این همه خصومت تهدید و تحریم همان است که 40 سال پیش در شرف نهضت انقلاب اسلامی همین بس.

در شهامت نظام جمهوری اسلامی همین بس. در قوت این ملت همین بس. مرز همان مرز است،‌ خط همان خط. خاک همان خاک، اما سردارمان که شهید می‌شود از شمال کالیفرنیا تا جنوب هندوستان برایش مجلس می‌گیرند. نه مجلس ختم، که مجلس شروع و مجلس شعور و مجلس شور و مجلس شهادت.

 بگذار فاش بگویم در هر خاکی که قاسم هوادار دارد ما اهتزاز پرچم ایران را می‌بینیم. حالا مباهله آقای ترامپ قمارباز. کدام ژنرال آمریکایی بمیرد این جور می‌شود دنیا که برای سردار ما شد؟!

 این ملت را از چه می‌ترسانید؟! مگر ما با عروج حاج حسین خرازی شکستیم؟ اصلا مگر علمدار کجا رفته حالا؟ صاحب آن آستین خالی که با باد تکان می‌خورد چنان زنده است که حتی خرازی ندیده‌ها مست تبمسش شده‌اند و ما همه بچه‌ها

صرفه‌جویی 7 میلیارد دلاری با تکیه بر توان داخل محقق شد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: با همکاری شرکت‌های تولیدکننده داخلی در کنار قرارگاه خاتم در چند سال اخیر، از خروج هفت میلیارد دلار ارز از کشور جلوگیری شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، سعید محمد دیروز در نمایشگاه رونق تولید که به همت قرارگاه خاتم و با حضور وزیر راه و شهرسازی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و بیش از 500 شرکت تولید‌کننده داخل در مصلای تهران برگزار گردید، اظهار کرد: جمعا حدود هفت میلیارد دلار طی چند سال اخیر با همکاری شرکت‌های داخلی از خروج ارز جلوگیری شده است.
وی گفت: قرارگاه خاتم در کنار سایر دستگاه‌های فعال در عرصه تولید در بخش نفتی مهندسی توانسته است خودکفایی در توسعه زیرساخت‌ها را دنبال کند و رونق تولید را به ظهور برساند.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا افزود: امروز پنج هزار شرکت خصوصی در کنار قرارگاه خاتم زنجیره ارزش را خلق کردند و این نمایشگاه با حضور 500 شرکت برگزار می‌شود. محمد با تاکید بر اینکه قرارگاه رقیب بخش خصوصی نیست و چتر حمایتی بر سر بخش خصوصی دارد، گفت: 100 شرکت دانش‌بنیان محصولات خود را در این نمایشگاه عرضه می‌کنند. در حوزه‌های مترو، ICT‌، ریلی و همچنین داخلی‌سازی 70 درصد تجهیزات پالایشگاه ستاره خلیج فارس و فاز 16 پارس جنوبی مواردی است که در حوزه این نمایشگاه قابل تعریف است.
وی همچنین با اشاره به فشار اقتصادی دشمن گفت: رهبر انقلاب اقتصاد مقاومتی را راه برون‌رفت کشور از مشکلات تبیین کردند و فرمودند تنها راه نجات کشور این است که قوی شویم. فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا یادآور شد: تاثیر رونق تولید در بیانات رهبر انقلاب تحول در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور و بالا رفتن ارزش پول ملی و کاهش تورم است.
محمد ادامه داد:‌ امروز در وضعیت جنگ اقتصادی هستیم و رهبر انقلاب اصلاح ساختار بودجه کشور و قطع بودجه از درآمد فروش نفت را معرفی کردند.
وی گفت:‌ ضرورت دارد جاذبه بخش رقیب تولید‌کننده که موجب می‌شود منابع مالی به سمت تولید نیاید کاهش یابد و با مالیات‌ستانی از بخش‌های سوداگری با افزایش هزینه‌ها منابع خود را به سمت تولید بیاوریم.
این مسئول اظهار داشت:‌ خروج بانک‌ها از بنگاه‌داری و استفاده از سرمایه آنها در گردش تولید امری ضروری است.
محمد گفت:‌ تسهیل در صادرات غیرنفتی از خواسته‌های بخش تولید برای رونق بخشیدن به این عرصه است.
وی  ادامه داد: ‌درخواست ایجاد شرایط مکانیزم تهاتر و پیمان‌های پولی دو و چند جانبه، استفاده از رمزارزها و اصلاح سیستم پیمان‌سپاری ارزی برای عبور از تحریم‌ها مهم است.

آخرین مطالب