پر بازدیدترین مطالب

فرمانده ناجا در صبحگاه مشترک نیروی انتظامی : خط قرمز ناجا امنیت مردم است و با کسی معامله و شوخی نمی‌کنیمفرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر این مسلب که خط قرمز ناجا و نیروهای مسلح امنیت مردم است گفت:‌ درا ین مسئله با کسی شوخی و معامله نکرده و تا پای جان ایستاده‌ایم.

خط قرمز ناجا امنیت مردم است و با کسی معامله و شوخی نمی‌کنیم

به گزارش سخن آشنا، مراسم صبحگاه مشترک نیروی انتظامی امروز صبح در ستاد فرماندهی ناجا برگزار شد.

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در این مراسم اظهار داشت:‌خط قرمز نیروی انتظامی و نیروهای مسلح امنیت مردم است و ما در این مسئله با کسی معامله و شوخی نمی‌کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: برای امنیت مردم تا پای جان ایستاده‌ایم و در راه آرامش، آسایش و ایجاد امنیت جانفشانی خواهیم کرد.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در اجتماع بزرگ بسیجیان پرداخت و گفت: در آن اجتماع ایشان فرمودند که ظرفیت جوان انقلاب ما آمادگی برای تمام ماموریت‌ها را دارد و تمام مشکلات را برخواهد داشت؛ بر این اساس ناجا نیز هیچ گونه بن‌بستی جلوی راه خود نمی‌بیند و با ظرفیت جوان متدین، انقلابی و با روحیه جهادی تمام مشکلات را پشت سر خواهد کرد.

سردار اشتری گفت: ما افتخار می‌کنیم که خدمتگذار مردم و وسرباز ولایت هستیم.

سردار اشتری یکی از وظایف ناجا را حفظ و ارتقای امنیت دانست و تصریح کرد: امنیت در حوزه‌های مختلف از مرزها گرفته تا شهرها و همچنین امنیت اخلاقی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از جمله مواردی است که ناجا به آن ورود می‌کند.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا پرداخت وگفت: ما پاسدار ارزش‌های انقلاب اسلامی هستیم و در حوزه‌های مختلف حضور داریم.

فرمانده نیروی انتظامی اعلام کرد: امروز که دشمن جنگ اقتصادی خود را با مردم شروع کرده باید در این عرصه هم ایفای نقش کنیم و به حمدالله فرزندان مردم در نیروی انتظامی اقدامات خوبی انجام داده‌آند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور اعلام کرد:‌در ماه‌های گذشته در عرصه‌های اقتصادی و بازار مشکلاتی داشتیم که همکاران ما با اشراف اطلاعاتی توانستند کسانی را که در نظم اقتصادی اخلال ایجاد می‌کنند شناسایی کرده و با همکاری قوه قضائیه دستگیر و تحویل دهند.

سردار اشتری گفت: کسانی که باعث بی‌نظمی در بازار شدند و در تعیین قیمت ارز و سکه نقش داشتند نیز شناسایی و با هماهنگی قوه قضائیه دستگیر و تحویل داده شدند؛ همچنین کسانی که مایحتاج مردم را احتکار شناسایی و تحویل دستگاه قضا شدند.

وی گفت:‌ نیروی انتظامی در تمام عرصه‌ها و در اقصی نقاط کشور و بنا به ضرورت ورود پیدا خواهد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت:‌ این آمادگی را همکاران من در تمام حوزه‌ها دارند به خصوص در برخورد با مظاهر فساد و برخورد با کسانی که بی‌بند و باری را در جامعه رواج می‌دهند.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه ناجا تا کنون اقدامات شایسته‌ای انجام داده است، تصریح کرد: بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی 26 دستگاه مسئول اجرای مصوبات عفاف و حجاب است؛ باید همه دستگاه‌ها پاسخگو باشند و به سهم خود عمل کنند تا ناجا در این صحنه تنها نباشد.

وی گفت: مطمئنا اگر همه دستگاه‌ها همکاری کنند این خواست خانواده‌ها، مردم عزیز و متدینین اجرایی می‌شود؛ البته اگر هیچ کدام همکاری نکنند نیز ناجا بر اساس وظیفه ذاتی و بر اساس باورهای دینی ماموریت خود را ادامه خواهد داد و متوقف نخواهد شد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با تشکر از همکاران خود در اقصی نقاط کشور به حوادث دی ماه 96 و حوادثی که در چند ماهه اخیر به وقوع پیوست پرداخت و گفت: انصافا همکاران ما خوش درخشیدند و به وظیفه ذاتی، دینی و اسلامی خود خوب عمل کردند؛ این آمادگی را داریم با جدیت، اقتدار، هوشمندی و برنامه‌ریزی همچنان در اختیار مردم بوده و برای امنیت‌شان جانفشانی کنیم.

سردار اشتری گفت:‌ امروز ناجا در اقصی نقاط کشور در مرزها و روستاها در جاده‌ها و شهرها حضور دارد و مردم این حس اعتماد به ناجا را به همین جهت دارند چرا که هر روز فرزندان خود را می‌بینند.

وی ادامه داد:‌ ما افتخار می‌کنیم که خدمتگزار مردم شهیدپرور و ولایتمدار جمهوری اسلامی هستیم و این خدمتگزاری بالاترین مدال برای بنده و همکاران من است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به راهبردهای ناجا پرداخت و گفت: یکی از راهبردهای ناجا استفاده از فناوری‌های روز است؛ طی سال‌های گذشته توانسته‌ایم از این ظرفیت بهره ببریم که باید این روند را شتاب دهیم و امسال به لطف خدا، همت همکاران و همکاری مسئولان توانسته‌ایم بیشتر به این سمت رفته و با استفاده از تکنولوژی‌های روز با سرعت، دقت و نظم بیشتری ماموریت‌هایمان را اجرایی کنیم.

سردار اشتری ادامه داد: رویکرد بعدی ما این است که قدرت پیشگیری را افزایش دهیم؛ پیشگیری در مسائل اجتماعی و اقداماتی که باید انجام دهیم تا جرم، اتفاق و تحرکی رخ ندهد و این موضوع در اولویت‌های ناجاست.

وی تصریح کرد: پیشگیری اجتماعی بر اقدامات انتظامی اولویت دارد؛ در این بین آگاه سازی مردم و ارتباط با مراکز دانشگاهی،‌نخبگان و صاحب‌نظران و همراه سازی آنها می‌تواند در پیشگیر از وقوع جرم مؤثر باشد.

فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت:‌ اگر بتوانیم زمینه وبسترهای جرم را کاهش دهیم و اقداماتی انجام دهیم تا کمتر جرمی به وقوع بپیوندد از ایده‌آل‌های ماست؛ کثرت پرونده‌های انتظامی و افزایش برخوردهای قانونی با متخلفان در حوزه راهور، افتخار نیست؛ آن روزی گوارا و شیرین است که جرمی اتفاق نیفتد و تخلفی رخ ندهد.

سردار اشتری افزود:‌ آن روز دست یافتنی است اگرچه سخت است اما باید همه با هم به سمت قانونگرایی برویم و به اصول و ارزش‌های انقلاب و اجرای قانون تکیه کنیم.

وی به هفته ناجا با شعار «پلیس مقتدر، امین مردم»‌ پرداخت و اظهار داشت: در این هفته است که می‌توانیم با مردم ارتباط بیشتری داشته باشیم و از نظرات و انتقادات و پیشنهادات آنها استفاده کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: پلیس مقتدر یعنی اینکه در مقابل قانون گریزان و کسانی که به حقوق مردم تعدی می‌کنند در هر لحظه و هر کجا که باشند بایستیم؛ با کسانی که بخواهند برخلاف قانون حقوق مردم را زیر پا بگذارند با اقتدار برخورد کنیم و امین مردم یعنی اینکه برای خدمتگزاری به مردم آماده باشیم تا مردم با دیدن پلیس احساس آرامش کنند و مخلان نظم و امنیت با دیدن پلیس هراسان شوند.

سردار اشتری به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ناجا باید اقتدار توام را رافت، عدالت و مهربانی داشته باشد، اشاره کرد و گفت: رضایتمندی مردم بالاترین سرمایه ناجاست که به حمداله در نظرسنجی‌های صورت گرفته توسط سازمان‌های ذیربط خارج از ناجا حاکی از آن بوده است. که مردم افزایش رضایت و اعتماد به ناجا داشته‌اند.

وی گفت:‌ البته مردم عزیز به صورت مرتب از طریق سامانه‌های مختلف با مسئولان و فرماندهان در تماس هستند و مراتب تقدیر و انتقاد خود را مطرح می‌کنند؛ انشالله این روند رو به ارتقا باشد و در سایه این همدلی و هماهنگی خوبی که بین مردم و پلیس در سراسر کشور است، بتوانیم ماموریت خود را به نحو احسن انجام دهیم.

منبع:فارس

آخرین مطالب