پر بازدیدترین مطالب

روح امید و معجزه مستطیل سبز 


این جمله حکیمانه حضرت امام(ره) را همواره باید زمزمه نمود که"یاس از جنود شیطان است، امید از جنود خداست" و فراموش نکنیم که دشمنان این ملت ایشان را پژمرده و افسرده و ناامید می‌خواهد!

خبرگزاری فارس: روح امید و معجزه مستطیل سبز
سخن آشنا- جامعه برای تداوم حیات خود نیازمند باز تولید "امید" است. امید به مثابه انرژی حیات بخش، کالبد فرسوده و بی‌توان جامعه را جان می‌بخشد و زندگی را در رگ‌های آن جاری می‌سازد. امید در یک سطح در اثر دستیابی به موفقیت ها حاصل میگردد، موفقیت‌هایی که گاه حاصل تلاش بخشی از جامعه است، اما همه جامعه از ثمرات آن بهره می‌برند. در سطحی عمیق تر باید امید را در خودباوری و شناخت ظرفیت‌ها و تکرار سرود "ما می‌توانیم" جستجو نمود.

جامعه‌ای که خود را نمی‌شناسد، یا شناخت ناقصی از خود داشته و تنها ضعف ها و ناکامی‌های خود را می‌نگرد، چنین جامعه‌ای روح امید را از دست داده و خاکستر یاس و افسردگی بر چهره آن پاشیده شده است. اما جامعه‌ای که توانسته نقاط قوت خود را ببیند و به ظرفیت‌های خود ایمان بیاورد و بخشی از آن را عینیت بخشد، چراغ انگیزه و امید را در وجود خود روشن نگاه داشته است.

این موفقیت‌ها می‌تواند در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بدست آید که در دنیای امروز میدان‌های ورزشی یکی از مهمترین آنها است. جام جهانی فرصتی بود تا برای قریب به دو هفته شوق و شوری فراگیر سراسر کشور را در بر بگیرد! در روزگاری که اخبار خوبی از عرصه اقتصاد به گوش نمی‌رسد و هنگامی که نابسامانی بازار سکه و دلار، مردم و فعالین اقتصادی را کلافه و عصبانی کرده است و دولت نیز معلوم نیست چه برنامه‌ای برای مهار مشکلات اقتصادی دارد و ناتوان از تولید امید در افکار عمومی در حل مشکلات است!

در زمانه ای که نشانی از تدبیر و امید در سیاست‌های دیپلماتیک دولت "تدبیر و امید" مشاهده نمی‌شود و سیاست تلاش برای حل مشکلات اقتصادی از طریق حل مشکلات دیپلماتیک به بن بست رسیده است و آنچه تحت عنوان دستاورد برجام خوانده می‌شد، بی اعتباری اش آشکار گشته است، این معجزه مستطیل سبز و معرکه فوتبال است که به منبعی برای تزریق امید به جامعه بدل گردیده است.

تیم‌ملی ایران در حالی شب گذشته از صعود به مرحله دوم جام جهانی باز ماند که در آخرین بازی خود در برابر قهرمان اروپا جانانه به میدان رفت و با تساوی یک بر یک تیم پرآوازه پرتغال را متوقف نمود. شاید پیش از شروع بازی‌ها کسی گمان نمی‌کرد شاگردان کارلوس کی‌روش در "گروهی مرگ" شانسی برای عرض اندام داشته باشد، اما این تیم؛ مراکش قهرمان قاره آفریقا را شکست داد؛ برابر قهرمان اسبق جهان، باشکوه و زیبا بازی کرد و با بدشانسی و روی گل اتفاقی شکست خورد.

جامعه امروز ما نیازمند تکرار موفقیت ها در عرصه های مختلف است. بخشی از این موفقیت ها هر روز در جامعه در حال خلق و تکرار است، اما متاسفانه بدرستی به سمع و نظر افکار عمومی نمی‌رسد و جامعه از آن آگاه نمی‌گردد که برای رفع این معضل نیز باید چاره اندیشید.

این جمله حکیمانه حضرت امام(ره) را همواره باید زمزمه نمود که"یاس از جنود شیطان است، امید از جنود خداست" و فراموش نکنیم که دشمنان این ملت ایشان را پژمرده و افسرده و ناامید می‌خواهد!

منبع:پایگاه بصیرت

آخرین مطالب