پر بازدیدترین مطالب

دم خروس حمایت جریانی خاص از واکسن وارداتی بیرون زد


طبق اخبار رسیده، برنامه مناظره تلویزیونی درباره یک واکسن وارداتی که چند وقتی است توسط وزارت بهداشت تبلیغ می‌شود، لغو شد.

خبرگزاری فارس: دم خروس حمایت جریانی خاص از واکسن وارداتی بیرون زد
سخن آشنا__  احسان علیخانی شنبه شب در برنامه ماه عسل اعلام کرد که در روز یکشنبه 20 خرداد مناظره‌ای با موضوع واکسن پرحاشیه HPV در شبکه سه برگزار خواهد شد. در حالی علیخانی خبر از برگزاری این برنامه با حضور کارشناسان داد که اخبار رسیده به خبرنگار فارس حکایت از آن دارد که با وجود تلاش‌های مافیای پشت‌پرده این واکسن برای تریبون گرفتن از تلویزیون و توجیه اعتراضات پیش آمده، این برنامه پخش نخواهد شد.

در روزهای گذشته یک جریان خاص به طرز کاملا مشکوک و پرابهام به تبلیغ یک واکسن در رسانه ملی و رسانه‌های مجازی اقدام کرده‌اند. این پرونده با تشویش اذهان عمومی و اضطراب آفرینی در جامعه با ایجاد شایعه سونامی سرطان کلید خورد.

ابهامات از آنجا شدت گرفت که این واکسن در حال حاضر در کشور به صورت وارداتی موجود است و عوامل اجرایی این پروژه با دست‌آویز کردن تولید ملی، اعلام کردند که قرار است در 5 سال آینده به فناوری تولید آن دست‌یابند.

البته نا گفته نماند که عوامل این پروژه با مطرح کردن همین موضوع و اعلام شماره حساب در برنامه ماه عسل، توانستند به بهانه تولید این واکسن و هزینه بر بودن آن، چندین میلیارد پول جمع‌آوری کنند کاری که نه تنها در نظام سلامت ایران بلکه در هیچ کجای دنیا معمول نیست.
منبع:فارس

آخرین مطالب