پر بازدیدترین مطالب

بررسی مجلس از حادثه مدرسه غرب تهران / تقویت گزینش و سنجش سلامت روان


نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی این کمیسیون از حادثه مدرسه غرب تهران گفت: گزینش معلمان نیازمند دقت بیشتری است.سخن آشنا__ داوود محمدی در گفت‌وگو با  تسنیم، در خصوص بررسی مجلس شورای اسلامی از حادثه مدرسه غیردولتی غرب تهران اظهار کرد: کمیسیون آموزش مجلس این حادثه را بررسی کرده است و در این هفته وزیر آموزش و پرورش برای ارائه گزارش درباره این حادثه به کمیسیون می‌آید.

وی افزود: هفته گذشته جلسه‌ای را در وزارت آموزش و پرورش داشتیم و مسئولان این وزارتخانه ابعاد مختلف حادثه را بیان کردند و قرار شد گزارش کامل‌تری را به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه دهند.

نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: این حادثه نیازمند ارائه گزارش جامع‌تری از سوی آموزش و پرورش است، البته بررسی ابعاد حادثه تا این لحظه نشان می‌دهد وضعیت به‌گونه‌ای که در رسانه‌ها منعکس شده نیست، هرچند نیازمندیم تا در گزارش جامع درباره گذشته ناظم متخلف و برخورد او با دانش‌آموزان ابعاد بیشتری مشخص شود.

محمدی در ادامه با اشاره به ضرورت دقت در بحث گزینش معلمان خاطرنشان کرد: گزینش معلمان برای مدارس غیر‌دولتی همانند مدارس دولتی نیست و باید در گزینش معلمان دقت بسیاری شود.

وی بیان کرد: معلمی شغلی نیست که به‌سادگی بتوان از کنار آن گذشت، چرا که این افراد با دانش‌آموزان در ارتباط‌ هستند و بنابراین می‌بایستی به‌لحاظ سلامت روان بررسی شده و گزینش آنها با دقت انجام شود.
منبع:تسنیم

آخرین مطالب