پر بازدیدترین مطالب

مخالفت جدی نمایندگان مجلس انگلیس با فروش نیوکاسل به سعودی‌ها🔸 ۱۶ عضو پارلمان انگلیس با فروش نیوکاسل به مالکان عرب مخالفت کردند و خواستار ورود بوریس جانسون به این پرونده شدند.

صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان که تحت مدیریت بن سلمان ولیعهد سعودی است، قصد خرید باشگاه نیوکاسل را دارد. با این حال مخالفت‌های زیادی با تیم داری مالکان سعودی در لیگ برتر جزیره نمایان شده است. پیشینه دولت آل‌سعود در مسائل مربوط به حقوق بشر یکی از مهم‌ترین دلایلی است که با فروش این باشگاه مخالفت کرده است.
سیاستمداران انگلیس می‌خواهند از تغییر مالکیت نیوکاسل جلوگیری کنند. بر اساس گزارش تلگراف، ۱۶ نماینده پارلمان به فروش این باشگاه به ولیعهد عربستان سعودی مخالفت کردند و از بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس درخواست کردند مانع این انتقال شود. سیاستمداران، ولیعهد محمد بن سلمان را محکوم کردند و اتهام قتل روزنامه نگار، جمال خاشقجی در سال ۲۰۱۸ را یادآوری کردند. علاوه‌بر این، نمایندگان مجلس خواستار استفاده نکردن از انگلیس و ورزش به عنوان «ابزاری برای وجاهت بخشیدن به خود» شدند. در اواسط ماه آوریل، گزارش شده که مایک اشلی، مالک فعلی نیوکاسل، در توافقی برای فروش این باشگاه لیگ برتری به صندوق سرمایه‌گذاری دولتی عربستان سعودی، به رهبری ولیعهد محمد بن سلمان با مبلغ ۳۰۰ میلیون پوند توافق کرده است. پیش از این 10 باشگاه لیگ برتری در پیامی به مایک اشلی،از مالک باشگاه نیوکاسل تقاضا کردند تا مجدداً پیشنهادات مالی خریداران را بررسی کند و در تصمیمش مبنی بر فروش سهام به بن‌سلمان تجدید نظر کند.

آخرین مطالب