پر بازدیدترین مطالب

خلق پرتره سردار حاجی‌زاده توسط یک نقاش(اخبار ادبی و هنری)

 

یک هنرمند نقاش از خلق پرتره سردار حاجی‌زاده با هدف قدردانی از رشادت‌ها و زحمات وی خبر داد.

 «سیده‌ معصومه حسینی» هنرمند نقاش، درخصوص خلق اثر چهره سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فارس گفت: این اثر با تکنیک رنگ و روغن و در ابعاد۶۰×۹۰ طراحی و اجرا شده که در زمان تقریبی سه روز به پایان رسیده است، سبک این اثر رئال و واقع‌گرایانه است و با تلفیقی از عناصر و پلان‌بندی‌های چند ساعته به اثری مفهومی ‌و نمادین تبدیل شده است.

وی درخصوص ایده اصلی خلق این اثر یادآور شد: ایده کلی این نقاشی با عملیات غرورآفرین حمله به پایگاه‌های نظامی آمریکا توسط هوافضای سپاه و با پیشنهاد دو نفر از دوستان دغدغه‌مندم خانم‌ها روشنایی و میرزایی مطرح و با حمایت و مساعدت آنها طرح‌ریزی شد. در حقیقت هدف از اجرای این طرح نمایش اقتدار سپاه در صیانت از مرزهای کشور عزیز ما ایران و دفاع از خون شهدای این وطن است که با تلفیق سبز پرچم ایران با لباس سبز سپاه، نشان می‌دهد که امنیت این کشور مدیون جانفشانی‌های این دلاورمردان است.

این مدرس نقاشی خط و طراح به هدف از اجرای این طرح‌ اشاره و تصریح کرد: پس از واقعه تلخ و جانسوز سقوط هواپیمای اوکراینی، هوافضای سپاه که با وجود سال‌ها حفظ امنیت کشور، توسط دشمنان مورد هجمه قرار گرفت این وظیفه را احساس کردیم که برای تشکر از سردار حاجی‌زاده که با فدا کردن آبروی خود، حیثیت نظام و انقلاب را از خطرات پس از این واقعه مصون داشت، به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه هنری قدم کوچکی برداریم و این پیام را به سردار برسانیم که در این عرصه سخت تنها نیستید و ما قدردان زحمات و رشادت‌های شما هستیم. از طرفی در برخی از آثار هنری که پس از این واقعه تولید شد غالباً مظلومیت سپاه مورد توجه قرار گرفت در حالی‌که من در این اثر سعی کردم بیشتر بر اقتدار و توانمندی هوافضا تأکید کنم.

آخرین مطالب