پر بازدیدترین مطالب

تلاش برای ترغیب ورزشکاران به مهاجرت

برخی افراد داخلی با پیشنهادهای اغوا‌کننده درصدد هستند تا برخی ملی‌پوشان کاراته را برای مهاجرت به کشورهای اطراف ترغیب کنند.
بعد از اتفاقاتی که برای کیمیا علیزاده عضو تیم ملی تکواندو رخ داد و منجر به جدایی او از تیم ملی و مهاجرت شد، حالا نوبت کاراته رسیده تا برخی از داخل این مجموعه برای خروج از کشور کاراته‌کاها تلاش کنند.
کاراته، این رشته ورزشی تازه المپیکی شده، با نتایجی که ابتدای هفته گذشته در «سانتیاگو» رقم خورد، نشان داد که شرایط خوب سال ۲۰۱۹ را در سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داد. با این رویه‌ای که کاراته‌کاها در پیش گرفته‌اند، از ۸ فرصت کاراته برای کسب سهمیه در دو بخش کاتا و کومیته، کسب ۵ سهمیه از طریق سیستم رنکینگ محتمل به نظر می‌رسد و این امکان نیز وجود دارد که سه نماینده کشورمان با حضور در رقابت‌های انتخابی پاریس جواز حضور در توکیو ۲۰۲۰ را کسب کنند. حضور در شیلی برای تیم ملی ایران از آن جهت اهمیت فوق‌العاده‌ای داشت که اروپایی‌ها امکان حضور در مسابقات قهرمانی قاره‌ای و کسب امتیازات آن را دارند، ولی این امکان برای آسیایی‌ها در این شرایط که تک امتیازها مؤثر است، گذشته و به واقع باید عنوان داشت که این ریسک بزرگ فدراسیون پاسخ داده تا امیدهای کسب سهمیه، امتیازات با ارزشی را به داشته‌های خود اضافه کنند. اما در شرایطی که همه جامعه کاراته دست به دست هم برای کمک به تیم ملی برای حضوری موفق در المپیک تلاش می‌کنند، خبرگزاری مهر در گزارشی عنوان داشت برخی افراد که دستشان از فدراسیون و تیم ملی کوتاه مانده و حضور در اولین و تنها المپیک تاریخ کاراته را از تلویزیون تماشا خواهند کرد دست به هر کاری می‌زنند تا اوضاع آرام این رشته را آشفته جلوه دهند. آنها که با طرح مسائل بی‌اهمیت و بعضاً نادرست و خلاف واقع قصد دارند حضور در المپیک و کسب مدال با ارزش آن را بی‌ارزش جلوه دهند، سعی دارند به هر نحو ممکن ردپای خود را در این رشته نشان دهند. افرادی که دستشان برای جامعه کاراته رو شده، گویی خود را به خواب زده و نمی‌خواهند نتایج درخشان و حرکت رو به رشد کاراته را تماشا کنند...