پر بازدیدترین مطالب

چه کسی از از عملیات‌های مجرمانه زنجانی اطلاع داشت؟نماینده حقوقی شرکت ملی نفت توضیح داد: منفرد از عملیات‌های مجرمانه زنجانی اطلاع و به آن علم داشته به طوریکه این متهم در اظهارات خود گفته است که شرکت SCT یک شرکت صوری بوده است.

خرید نفتکش با نام نخست‌وزیر دومنیکا توسط زیباحالت منفرد

به گزارش سخن آشنا، نماینده حقوقی شرکت ملی نفت در سومین جلسه محاکمه علیرضا زیباحالت منفرد در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب در قرائت شکایت اظهار کرد: شکایت شرکت ملی نفت در تاریخ اول دی سال ۹۴ به همراه تمام مدارک مبنی بر اتهامات متهمین به دادگاه ارائه شده است لذا پس از مشخص شدن نقش آقای علیرضا زیبا حالت منفرد در راستای فرایند مجرمانه اقدامات بابک زنجانی و سایر شرکا، وکلای شرکت HK وابسته به شرکت ملی نفت در تاریخ ۱۲ دی ۹۴ شکایت لازم را دائر بر کلاهبرداری، تحصیل مال نامشروع و خیانت در امات به مرجع قضایی تقدیم کردند.

وی گفت: از دیگر اتهامات این فرد که نسبت به آن شکایت شده است جرم جعل و استفاده از سند مجعول در سربرگ شرکت HK است که این اقدام از سوی متهم محرز است. شرکت مالزیایی با مالکیت آقای فلاح هروی و آقای زنجانی در منطقه لاب‌وان مالزی ثبت شده بود و این افراد با شرکت HK وابسته به شرکت ملی نفت در سال ۹۱ در خصوص خرید و فروش ۳ محصول بر پایه نفت به انعقاد ۱۱ قرارداد اقدام می‌کنند.

نماینده حقوقی شرمت ملی نفت توضیح داد: منفرد از عملیات‌های مجرمانه زنجانی اطلاع و به آن علم داشته به طوریکه این متهم در اظهارات خود گفته است که شرکت SCT یک شرکت صوری بوده است که در مالزی ثبت و برای اقدامات کلاهبردارانه از نام این شرکت استفاده می‌شده است.

وی ادامه داد: متهم گفته در راستای جابجایی حواله‌ها اقدام به ثبت چند شرکت صوری در مالزی کرده بودیم. این متهم بابت جابجایی هر حواله ۶۵ یورو از شرکت ملی نفت دریافت می‌کرده است. همچنین فلاح هروی در اقاریر خود گفته است که ۹۰ درصد منابع آقای زنجانی که حواله می‌شد از حساب منفرد می‌رفته است چون وی در هیئت حسابرسی بانک FIIB عضو بوده است.

نماینده حقوقی شرکت نفت اضافه کرد: همچنین شرکت ایزو توسط منفرد تأسیس شده و از طریق این شرکت اقدام به واسطه‌گری بین بانک‌های مختلف می‌کرده است و بنابر اظهارات مهدی شمس این متهم نقش اساسی در تعیین محل و میزان ذخیره‌سازی محصولات نفتی داشته است و در این راستا توانسته است حدود ۶۰ الی ۷۰ میلیون دلار پول کسب کند.

وی بیان کرد: در راستای انجام اقدامات بزهکارانه در جهت نشان دادن کسری در محموله‌های نفتی، این متهم اقدام به اضافه کردن آب به میعانات نفتی می‌کرده است. این متهم یک نفتکش را خریداری کرده که با نام نخست وزیر دومینیکا در حال حاضر و تحت پرچم این کشور در حال فعالیت است.

مدیر حقوقی شرکت ملی نفت افزود: اقدامات این متهم در بردن اموال شرکت ملی نفت از طریق کلاهبرداری به روش تأسیس شرکت‌های کاغذی، همکاری و فعالیت با بابک زنجانی و اقدام به جعل و استفاده از سند مجعول در سربرگ شرکت HK، اخذ پورسانت‌های کلان و نیز تحصیل مال نامشروع محرز بوده است و درخواست رسیدگیی و مجازات متهم را دارم.

وی گفت: همچنین پرداخت اصل تمام محصولات، پرداخت همه پورسانت‌ها و خسارات وارده از هر حیث و ضبط تمام اموال این متهم را دارم. با توجه به اینکه شکایت جعل و استفاده از سند مجعول این متهم هنوز تعیین تکلیف نشده لذا درخواست دریافت ضرر و زیان ناشی از وقوع جرم را تا پایان دادرسی خواستارم.

منبع: تسنیم

آخرین مطالب