پر بازدیدترین مطالب

۱۲ نوجوان منطقه «قطیف» در شرق عربستان در آستانه اعداموبگاه «العهد»:
اخبار درز پیدا کرده طی روزهای گذشته نشان می‌دهد در لیست بازداشتی‌ها در عربستان که در معرض تهدید جدی اعدام قرار دارند، ۱۲ فرد کم سن و سال نیز وجود دارند که اتهام همگی آنها سیاسی است.
اتهامات این ۱۲ زندانی در زمانی به آنها تفهیم شده که سن کمی داشته‌اند مثلا یکی از آن ها متولد ۲۰۰۲ است که در زمان تفهیم اتهام هنوز به ۱۰ سال نرسیده بوده است.

حمله پلیس آمریکا به یک بیمار روانی

پلیس شهر "کارولینای شمالی" آمریکا در مواجهه با نوجوان ۱۶ ساله‌ای که سابقه بیماری اعصاب و روان داشت، او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

پایگاه خبری "دیلی میل" در گزارشی نوشت: "جسیکا لانگ" مادر "هایدن" 16 ساله، برای سپردن فرزند خود به مرکز "نگهداری از بیماران روانی" مراجعه می‌کند، اما با پرخاشگری فرزند خود مواجه می‌‌شود؛ نگهبان مرکز برای رسیدگی به اوضاع وارد صحنه شده و با فحاشی و تهدید نوجوان روبه‌رو می‌‌شود و پس از آن شروع به ضرب و شتم نوجوان می‌کند.

نگهبان مرکز در ادعایی بیان کرده است که نوجوان 16 ساله در جیب خود اسلحه‌ای را داشته است و به همین خاطر نگهبان او را به زمین هل داده و سرنگون می‌کند.

این درگیری باعث ورود پلیس به صحنه می‌شود؛ این پسر نوجوان که سابقه بیماری روانی نیز داشته است، عصبانی شده و شروع به پرخاشگری می‌کند و پلیس نیز بلافاصله نوجوان را به زمین پرت کرده و مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد.

نگهبانان و پلیس به طرز وحشیانه‌ای با این نوجوان بیمار برخورد کرده و او را مصدوم می‌کنند.

رییس پلیس شهر کارولینا در توجیه رفتار ماموران خود می‌گوید که ماموران، وظیفه خود را برای نجات جان انسان‌ها انجام داده‌اند!
حال مادر این نوجوان از ماموران برای رفتار وحشیانه آنها شکایت کرده است؛ او درباره این رفتار گفت: «رفتار ماموران و نگهبانان باعث عصبانیت بیشتر فرزندم شده است.»

پرونده‌سازی به روش «ساواک»

صفحه اینستاگرام مرکز اسناد انقلاب اسلامی  متنی با عنوان "پرونده‌سازی به روش «ساواک»" منتشر کرد.

آیا می‌دانید ساواک به عنوان نهاد امنیتی رژیم پهلوی وظیفه داشت به شیوه‌ها و بهانه‌های مختلف برای افراد پرونده‌سازی کند؟ مثلا ساواک افرادی را که به دلیل حمایت از نهضت اسلامی و امام خمینی دستگیر می‌شدند، مخل نظم کشور معرفی می‌کرد و دستور می‌داد در پرونده‌هایشان هم با عنوان "اخلالگر" معرفی شوند.

در یکی از دستورهای ساواک آمده بود: «مقرر است افرادی که به اتهام فعالیت و یا دادن شعار به نفع [امام] روح‌الله خمینی بازداشت می‌شوند در هنگام ارجاع پرونده‌های آنان به دادگستری، اتهام فعالیت به نفع خمینی ذکر نشود و اتهام این قبیل افراد، اخلال در نظم و امنیت و غیره عنوان گردد.»
 

🔹چهار پیامِ ۲۲ بهمن امسال

محمد_صرفی
سرمای استخوان‌سوز دیروز در تهران و بسیاری از شهرهای کشور چیزی از حضور پرشور مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی کم نکرد و ملت همچون چهار دهه گذشته خیابان‌ها را مملو از گام‌های استوار و مشت‌های گره کرده خود کردند. از پیران سپیدموی تا جوانان بالنده و کودکان نوپا آمدند و با آرمان‌های پیر جماران و خلف صالح او تجدید عهد کردند که تا آخر ایستاده‌ایم. حضور حماسی و تاریخی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه سال ۱۳۹۸ حاوی چند پیام مهم است؛
۱- پیش از هر چیز این حضور را باید از الطاف خداوند دانست و جبهه ستایش بر آستان حضرتش سایید که همچنان ید قدرتش پشتیبان این انقلاب تاریخ‌ساز و مردم زمانه‌شناس ایران است، که اگر تایید و نصرت حضرت حق نبود، با این همه هجمه و فشار و توطئه‌های متنوع دشمنان که روز به روز بر حجم و پیچیدگی آن افزوده می‌شود، سال‌ها پیش از این باید رویای باطل آنها محقق شده و کار انقلاب تمام شده و به تاریخ می‌پیوست.
این انقلاب و مردمی که پای آن ‌جانانه ایستاده‌اند در برابر دنیای اهریمنی استکبار با آن همه عِده و عُده، مصداق زنده و غیرقابل انکار «کَم مِن فِئَهًْ قَلیـلَهًْ غَلَبَت فِئَهًْ کَثیرَهًْ بِاِذنِ‌ الله» (بخشی از آیه ۲۴۹ سوره مبارکه بقره؛ چه بسیار گروه‌های کوچکی که به فرمان خدا، بر گروه‌های عظیمی پیروز شدند!) هستند.
به راستی که این ملت سربلند شایسته نصرت الهی هستند. آنان اراده کردند و نشان دادند که آیات قرآن تنها برای قرائت در قبرستان‌ها و برای مردگان نیست، بلکه این آیات برای زندگی در تمام ابعاد آن و زندگان است....

در هر بخشی هستید آنجا را مرکز انجام وظایف بدانید

شما - بخصوص جوانها - در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی با نگاه کاملاً امیدوار به آینده، کارهایی را که برای تقویت این نیرو لازم است انجام بدهید. هر کدام در هر نقطه‌ای که قرار دارید، همان نقطه را اصل بدانید، مرکز بدانید، آن وظیفه‌ای که بر عهده‌ی شما است با دقّت پیش ببرید.  ۹۸/۱۱/۱۹

زیر مجموعه ها

آخرین مطالب