پر بازدیدترین مطالب

کاهش اضطراب کرونا با زدن ماسک

روانشناس بالینی گفت: اضطرب و نگرانی از ویروس کرونا بیش از ابتلا به آن خطر آفرین است اما می توان این اضطراب را زدن ماسک به حداقل رساند.
مهدی قاسمی فر روز دوشنبه  افزود: ترس و نگرانی، بخش مفیدی از زندگی طبیعی هر فرد را در بر می گیرد و از طرفی تصور یک حالت خونسردی و ایمنی دائمی، بدون هیچ گونه ابهام، ریسک یا خطر کردن در زندگی را برای هر فردی سخت تر می کند.
وی گفت: ترس و یا احساس نگرانی از گرفتار شدن در یک خطر قریب الوقوع فرد را آگاه می کند و به او انگیزه می دهد تا اقدامات احتیاطی را حین یک واقعه یا کار انجام دهد تا نتیجه موفق تری را کسب کند. در حقیقت هر فردی در زندگی روزانه خود به درجاتی از ترس و نگرانی و اضطراب نیاز دارد.
این متخصص رواندرمانگر افزود: با ورود کرونا همه معادلات و برنامه های زندگی افراد جامعه به هم ریخت و به نوعی سبک زندگی دستخوش تحول شده است و تنها موضوعی که به این روند پر التهاب تسکین خواهد داد تفکر مقابله با ابتلا به این ویروس است.
وی تصریح کرد: اضطراب و نگرانی با نحوه تفکر هر فرد ارتباط دارد. باورهای منفی زیر بنای تفکر تکراری و حتی افراطی را تشکیل می دهد. زنجیره تفکر تکراری، مداوم و غیرقابل کنترل، فرد را با عدم قطعیت در ابتلا به بیماری و پیشگویی پیامدهای آتی مواجه و آن را مجبور به مرور راه حل های مختلف حل مساله می کند اما این کار تاثیری بر کاهش حس عدم قطعیت وی در مورد تهدیدهای احتمالی ندارد.
قاسمی با بیان اینکه برای کاهش نگرانی و اضطراب اولیه از ابتلا به کرونا همه افراد باید از ماسک زدن غافل نشوند،‌ اظهار داشت: فرایند نگرانی و اضطراب ابتلا به بیماری در تداوم و غیرقابل کنترل بودن آن نقش دارد از این رو توجه به احتمال بروز یک پیامد به شدت منفی، آشفته کننده و تهدید آمیز در آینده با استفاده از وسایل حداقلی، از تولید نگرانی جلوگیری کند.
وی تفکر عده ای معتقدند هیچگونه اتفاقی برای آنان رخ نخواهد داد را باطل و ساده لوحانه خواند و افزود: تلاش و تقلا برای یافتن راه حل جهت مقابله با رویداد منفی یک حس تسکین، ‌آرامش و امنیت کامل به فرد و دیگر افراد می دهد و از این رو استفاده از ماسک تاثیر بسزایی در ایجاد اطمینان و امنیت روانی جامعه دارد.
 این رواندرمانگر تصریح کرد: برای مقابله و درمان افکار و باورهای نگران کننده باید با مراجعه به یک روان درمانگر با رویکرد روان درمانی شناختی نسبت به تغییر نحوه تفکر و همچنین کمک به کاهش استرس و اضطراب با کسب یک شیوه تفکر واقع بینانه و سازنده اقدام کرد.

رئیس جمهور: از فردا به کسانی که ماسک ندارند، خدمات ارائه داده نمی‌شود


کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را ننگ و عار بداند. این یک بیماری است و وظیفه شرعی ماست که به اطرافیان بگوییم که من به این بیماری مبتلا هستم.
در خوزستان علت اینکه این بیماری اوج گرفت، برای  مراسم هایی بود که در عید فطر برگزار شد.
ادارات دولتی اگر می‌خواهند خدمات ارائه دهند، مردم باید از ماسک استفاده کنند و اگر کسی از ماسک استفاده نکرد خدمت ارائه ندهند، این قانون باید ابلاغ شود.
اگر کارمندی در سر کار ماسک نزد باید برای او غیبت زد و او را بازگرداند

تصویر جنجالی شماره جدید نشریه «نیویورکر» تصویری که نشان‌دهنده تاریخ تبعیض نژادی در امریکا است!

پ.ن: یکی از کلید‌واژه‌هایی که امام در مورد آمریکا به کار می‌برد "ام‌الفساد" بودن آمریکا بود، یکی از مصادیق آن امروز امریکا را اینگونه درگیر کرده است، اگر ربا، زنا، شرک به خدا و انبیاء و ... را در نظر بگیرید به نظر شما چیزی از تمدن غرب باقی نمی‌ماند!

نام دیگر تو

 

وزی ما هم سفر می کنیم؛از بصره و بغداد و موصل و کرکوک تا دمشق و حلب، و از لاذقیه و طرسوس و طرابلس تا بیت المقدس و حیفا و غزه و از آنجا به جده و عدن و صنعا و قطیف و از تهران و اصفهان و مشهد تا مزارشریف و کابل و کوه­های زیبای هندوکش؛ بدون نگرانی از مرزها و بدون ترس از ناامنی و بدون خوف از تروریست های پرورش یافته در آزمایشگاه­ها و اتاق فکرهای امپراتوری و بدون شقه شقه شدن و تفرقه ای که حاصل استعمار است .

و آن روز که کار تو به پایان رسیده، تو هم چنان سردار مایی؛ که کودکان از آوار درآمده سوری و عراقی و لبنانی را عزیزتر از کودکان خودت در آغوش گرفتی و برای آزاد کردن موصل و ابوکمال همان طور جنگیدی که برای آزاد کردن خوزستان و کردستان و به ما آموختی همه ما بخشی از یک بدن واحدیم.

و آن روز تصویر چشم­هایت و آن لبخند معصومانه عجیبت و بغضت که هر لحظه انگار منتظر بود بشکند و آن همه شکنندگی که هیچ قرابتی با مقتدرین فرمانده جنگی معاصر این منطقه نداشت، همه با ما خواهد بود؛ که تو نام دیگر «مقاومت» در این منطقه ای

پسری که یک شبه مرد شد

 یک فعال رسانه در واکنش به مراسم وداع با پیکر شهید جواد اللّه‌ کرم در توییتر نوشت: حواسش هم به تابوت پدر هست، هم مواظب خواهر...
-در حاشیه مراسم وداع با پیکر شهید جواد اللّه‌ کرم.

زیر مجموعه ها

آخرین مطالب