پر بازدیدترین مطالب

مهدویت، منحصر به شیعیان نیست

 

خبرگزاری شبستان: عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه گفت: مهدویت منحصر به شیعیان نیست بلکه همه مسلمانان به آن اعتقاد دارند و این اعتقاد ریشه در فطرت و عقلانیت همه انسان ها دارد.

سخن آشنا- حجت‌الاسلام محسن غرویان عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه در گفتگو با شبستان، با اشاره جایگاه مهدویت و امام زمان (عج) گفت: دیدگاه ما شیعیان در فلسفه تاریخ با مهدویت رقم می خورد و ما معتقدیم که پایان تاریخ انسان و بشر، پایان مثبت و نورانی است، بر خلاف برخی فیلسوفان که آینده بشر را تاریک، ظلمانی و مأیوس‌کننده معرفی می‌کنند.

 

وی افزود: ایده مهدویت ایده کلانی است و به ما امید می‌دهد و ما را وادار به حرکت و تلاش برای تحقق عدالت جهانی، جامعه‌ الگو و مدینه فاضله افلاطونی می‌کند و از این جهت ایده مهدویت، امیدبخش است.

 

حجت‌الاسلام غرویان ادامه داد: ایده مهدویت منحصر به شیعیان نیست بلکه همه مسلمانان به آن اعتقاد دارند، همچنین در مقالات و کتب دیگر فرق و ادیان که در روی زمین هستند مثل یهودیان، مسیحیان، زرتشت و حتی سرخ پوستان آمریکا و بسیاری از مردم اسکاندیناوی، ایده منجی کل و نهایی مطرح شده است.

 

عضو هیأت علمی جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد:مسئله مهدویت باید برای نسل جوان بازگو شود و به عنوان یک اصل اعتقادی و باور عقلانی به این مسئله نگاه شود.

 

استاد حوزه و دانشگاه گفت: ما نباید در بحث مهدویت، یکسری مسائل خرافی و مسائل بی‌پایه و بی‌اساس و غیرمستند مطرح کنیم و یا سوالاتی که پاسخ روشنی ندارد مانند تعداد همسر یا فرزند امام زمان (عج) و یا وسیله نقلیه آن حضرت نباید مطرح شود تا برای نسل جوان شبهه ایجاد نشود و ذهن مردم و جوانان آشوب‌زده نشود.

آخرین مطالب