پر بازدیدترین مطالب

پدرخوانده‌ها و انتحاریون


فراکسیون امید اگر سر سوزن کفایت و استقلال رای دارد، طرحی برای تامین معیشت مردم، حفظ ارزش پول ملی، مهار تورم و حمایت از تولید و اشتغال تدوین کند.

به گزارش سخن آشنا، محمد ایمانی تحلیل گر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

پدرخوانده های افراطیون مدعی اصلاح طلبی هر وقت بی عرضگی و بی کفایتی شان در مدیریت بالا می آید و حال مردم را بد می کند، بلافاصله دستور رفتارهای انتحاری و رگبار سردرگم نطق های تند را خطاب به پیاده نظام خود در مجلس و رسانه ها صادر می کنند. یا یک طرح سرِ کاری مانند عفو عمومی را می اندازند وسط. انگار که خلق الله در کوه و کمر متواری اند و معطل فرمان عفو عمومی!

فراکسیون امید اگر سر سوزن کفایت و استقلال رای دارد، طرحی برای تامین معیشت مردم، حفظ ارزش پول ملی، مهار تورم و حمایت از تولید و اشتغال تدوین کند. یا دست کم برای مبارزه با رانت های سنگین دولتی و تشدید مجازات خون آشامان اقتصادی طرح بیاورد. الان زمان تشدید مجازات مفسدان اقتصادی است.

در دوره موسوم به اصلاحات هم وقتی دولت خاتمی، مردم را به خاطر سوء مدیریت اقتصادی و دهن کجی به معیشت مردم شاکی کرد، پادوهای آنها در مجلس ششم بلافاصله به عملیات انتحاری و انفجار بمب های دود زا برای منحرف کردن اذهان عمومی دست زدند.

بیشتر بخوانید:

سیلی آبدار سپاه پاسداران
کدام دوگانه، گویاتر از این؟!
دولت می‌تواند اگر بخواهد
در همان مجلس ششم، دون پایگانی چون رجب مزروعی (متواری)، اکبر موسوی خوئینی (متواری)، حقیقت جو (متواری) و ... معرکه بگیر بودند و اصلاح طلبان منتقد اقتصادی و نفتی مانند میدری در حاشیه افتاده بودند. همان زمان جنجال های افراطیون بر سر طرح هایی مانند عفو عمومی و بازدید از اوین بود.

آخر کار نیز همین مهره های سوخته با تحریک و دستور پدرخوانده های نفتی (امثال بهزاد نبوی و صفایی فراهانی و ...) به سیم آخر زدند و مدعی تحص و استعفا شدند اما با بی محلی مطلق همان مردمی رو به رو شدند که معیشت شان را تحقیر می کردند و لشکر قابلمه به دست جناح مقابل می خواندند!

مزروعی همان زمان در مجلس ششم با دفاع از حذف یارانه برخی کالاها گفته بود اگر #مرگ_موش را هم مجانی توزیع کنیم، مردم برایش صف می کشند. در همین دلقک بازی های امثال مزروعی، شرکت نبوی و صفایی فراهانی #پتروپارس، قرارداد رانتی 8 میلیارد دلاری را بدون انجام مناقصه از دولت دریافت می کرد.

آنها شرکتی فاقد سابقه را در انگلیس به ثبت رسانده بودند و خصولتی (شترمرغی) رفتار می کردند؛ نه مسئولیت دولتی بودن را می پذیرفتند و نه لوازم و مسئولیت خصوصی بودن و دور زدن قانون برگزاری مناقصه را . آیا باز هم پای خیانت جدیدی در میان است که پادوها خود را به در و دیوار می زنند و سرو صدا و مشغولیت تولید می کنند؟! نامه جام زهر تسلیم درباره برنامه هسته ای متعلق به همین دوره است.

آخرین مطالب