پر بازدیدترین مطالب

تاریخ مصرف وهابیت به پایان رسیده است


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه عمر وهابیت به پایان رسیده است، گفت: استکبار با خلقت انسان و از ابتدای آفرینش آغاز شده است.


به گزارش سخن آشنا، حسن رحیم‌پور ازغدی ظهر امروز در یازدهمین همایش بین‌المللی پژوهش قرآن با محور اسکتبارستیزی که در تالار نور برگزار شد، با بیان اینکه استکبار با خلقت انسان آغاز شد، اظهار داشت: مستکبر بزرگ شیطان بود که به خداوند گفت، فقط برای تو و به سوی سجده می‌کنم و به غیر از تو سجده نمی‌کنم و حاضر نشد به انسان سجده کند.

وی اضافه کرد: برخی افراد این مسئله را تبدیل به توحید خالص شیطان کرده‌اند، اما این مسئله جواب مشخصی دارد که تو برای خدا و به سوی انسان سجده می‌کنی، همانطور که به سوی کعبه و برای خدا سجده می‌کنیم و آیا این یعنی پرستش کعبه؟

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه قصه آفرینش انسان با استکبار و استکبارستیزی شروع شد، تأکید کرد: آدم و حوا در هبوط دچار استکبار شدند و اساساً اگر هیچ استکباری وجود نداشته باشد، اطاعت محض پیش می‌آید.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه قابیل هم دچار استکبار شد، یادآور شد: بحث استکبار از اول آفرینش آغاز شده و تا پایان آن هم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه خداوند در مبارزه با استکبار، وعده‌هایی به مجاهدین و مستکبرین داده و اشاره کرده که حق بر باطل پیروز است و هرجا حق وارد شود پیروز می‌شود، اضافه کرد: گاهی پرچم باطل بالاتر از حق است و دلیل این مسئله این بوده که به اسم حق به میدان آمده‌اند.

این استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: وعده‌هایی که خداوند در قرآن به مجاهدین و جبهه حق می‌دهد، همه جمله شرطیه است و در هیچ کجا گفته نشده، بدون چون و چرا حق پیروز است.

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه دو نوع اتفاق در قوانین خداوند وجود دارد، افزود: قوانینی وجود دارد که طبیعی است و اتفاق می‌افتد و قوانین دیگری نیز وجود دارد که اگر خدا نخواسته باشد، رخ نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه تاریخ مصرف وهابیت به اتمام رسیده است، بیان کرد: قرآن کفر را به 3 معنا تعریف کرده است، اول کافرانی که جاهل و نسبت به مسایل دینی مستضعف هستند، کافرانی که مخالف عقاید اسلام بودند و کافرانی که معاند و محارب هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تشریح کرد: خداوند در قرآن نسبت به حقوق همه انسان‌ها تذکر داده و اشاره شده که نسبت به مقدسات یکدیگر احترام گذاشته شود.
منبع:فارس

آخرین مطالب