پر بازدیدترین مطالب

افزایش قیمت ماسک غیرقانونی است

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حداکثر قیمت ماسک سه لایه 410 تومان است و هر گونه افزایش قیمت به بهانه شیوع کرونا غیرقانونی و تخلف است.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان؛ حداکثر نرخ فروش به مصرف‌کننده نهایی هر عدد ماسک سه لایه ۴۱۰ تومان و ضمن اینکه ماسک N95  نیز به دلیل مصارف مورد نظر در مراکز درمانی عرضه می گردد  همه داروخانه‌ها و مراکز عرضه مکلف به رعایت سقف قیمت تعیین شده در فروش انواع ماسک سه لایه هستند.

براساس تصممیات کارگروه تنظیم بازار ، هرگونه افزایش قیمت انواع ماسک به بهانه شرایط فعلی کشور  ممنوع خواهد بود و بدیهی است این سازمان ضمن رصد و پایش بازار و کسب اطلاعات از کلیه مراکز  تولید کننده ، توزیع کننده و خرده فروش با هرگونه افزایش قیمت برخورد خواهد کرد.

با توجه به پتانسیل امکان تامین اقلام مذکور در داخل کشور از سوی تولیدکنندگان، در حال حاضر مشکلی برای تامین اقلام مذکور وجود نداشته و تولیدکنندگان با حداکثر ظرفیت خود در حال فعالیت هستند، لذا از هموطنان تقاضا می‌شود از خریدهای غیرضروری و بیش از نیاز خودداری کنند.  

ضمن اینکه براساس هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان تعزیرات حکومتی رسیدگی به این پرونده ها در اولویت برخورد و صدور رای خواهد شد. 

  با توجه به اینکه شیوع بیماری کرونا باعث لزوم استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف برای پیشگیری از ابتلا شده، با آن دسته از توزیع‌کنندگان و عرضه‌کنندگانی که با سوء‌استفاده از این شرایط نسبت به عدم عرضه و احتکار اقدام می‌کنند به عنوان اخلال در نظام توزیع، بدون چشم پوشی و برابر قانون برخورد می شود. 

این اطلاعیه به منزله ابلاغیه رسمی تلقی شده و اجرای آن برای تمامی واحدهای اقتصادی ذینفع الزامیست.

در ضمن  از  عموم هموطنان درخواست می‌شود ، در صورت مشاهده ی هرگونه تخلف در این زمینه ، مراتب را به سامانه 124 سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها در سراسر کشور برای پیگیری گزارش نموده تا سریعاٌ به آن رسیدگی و با متخلفین برابر قانون برخورد شود .

همچنین با هدف جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی در عرضه ماسک‌های تقلبی در بازار، کلیه داروخانه‌ها و عرضه‌کنندگان موظفند از شبکه مجاز تعیین شده خرید خود را انجام دهند.

 

آخرین مطالب