پر بازدیدترین مطالب

سرعت رشد اسلام در انگلیس از تمام ادیان دیگر بالاتر است

 

 

بر اساس آمارهای جدید دولت انگلیس، تعداد مسلمانان در این کشور برای نخستین بار از سه میلیون نفر فراتر رفته و جامعه مسلمانان این کشور نسبت به دیگر گروه‌های مذهبی آن، بیشترین نرخ رشد جمعیت را داشته‌ است.

به گزارش روزنامه «دیلی میل»، این برآوردها نشان می‌دهد، در حالی‌که جامعه مسلمانان انگلیس بیشترین نرخ رشد جمعیت را تجربه کرده، در مقابل جامعه مسیحیان این کشور که بیشترین جمعیت را در بین کل جوامع مذاهب در این کشور دارد و بزرگترین گروه جمعیتی انگلیس محسوب می‌شود، با کاهش جمعیت رو‌به‌رو شده‌ است. این آمارها که از سوی دفتر «آمار ملی» وابسته به دولت انگلیس منتشر شده، در چارچوب یک پروژه تحقیقاتی به منظور ارزیابی‌ منظم از جمعیت جوامع مذهبی و قومی مختلف انگلیس ارائه شده‌ است.

این آمار جدید در عین حال نشان می‌دهد که یهودیان و بودایی‌ها نیز همچنان همان سهم قبلی خود را از جمعیت انگلیس دارند و جمعیت آنها ثابت باقی مانده است. همچنین این آمارها نشان می‌دهند، سهم کسانی که گفته‌اند به هیچ مذهبی معتقد نیستند و یا درباره مذهبشان صحبت نمی‌کنند به حدود یک سوم از کل جمعیت انگلیس رسیده است.

برخی می‌گویند این چرخش جمعیتی می‌تواند یک بحران در جامعه پروتستانی (اکثریت مسیحیان انگلیس) را نشان دهد که فضا را برای دیگر مذاهب و ادیان باز می‌کند و مذاهب و ادیان، در حال حاضر در اقلیت انگلیس، که بتوانند بیشترین فعالیت عملی و علمی را داشته باشند، می‌توانند این فضا را پرکنند.

منبع؛کیهان

آخرین مطالب