پر بازدیدترین مطالب

آن روز را به یاد آورکه... (به‌جای گفت و شنود)

 


امروز که با سالروز شهادت مظلومانه امام هادی علیه‌السلام همزمان است و دل‌های امت داغدار و دیده‌ها در سوگ حضرتش ‌اشکبار است، این ستون را به نقل چند حدیث از آن بزرگوار اختصاص می‌دهیم و از خداوند تبارک و تعالی توفیق پیروی راهش را مسئلت می‌کنیم؛
* در پاسخ به این سؤال یکی از اصحاب که «چرا قرآن با مرور زمان و زياد خواندن و تكرار، كهنه و مندرس نمى‌شود؛ بلكه هميشه حالتى تازه و جديد در آن وجود دارد»؟ فرمودند: «برای آنكه خداوند متعال قرآن را براى زمان خاصّى و يا طايفه‌اى مخصوص قرار نداده است؛ بلكه براى تمام دوران‌ها و تمامى اقشار مردم فرستاده است، به همين جهت هميشه حالت جديد و تازه‌اى دارد و براى جوامع بشرى تا روز قيامت قابل عمل و اجرا مىباشد».
* براى خداوند بقعه‌ها و مكان‌هایى است كه دوست دارد در آنها خدا خوانده شود تا آنكه دعاها را مستجاب گرداند. يكى از بُقْعه‌ها حائر و حرم امام حسين عليه‌السلام است.
*‌ به ياد آور آن حالت و موقعى را كه در ميان جمع اعضای خانواده و آشنايان قرار مى‌گيرى و لحظات آخر عمرت سپرى مى‌شود و هيچ پزشكى و دوستى و ثروتى نمى‌تواند تو را از آن حالت نجات دهد.
* علم و دانش بهترين يادبود براى انتقال به ديگران است، ادب زيباترين نيكى‌ها است و فكر و‌ انديشه آئينه صاف و تزئين‌كننده اعمال و برنامه‌ها است.
* ولايت ما اهل‌بيت براى شيعيان و دوستانمان پناهگاه امنی است كه چنانچه در همه امور به آن تمسّك جويند، بر تمام مشكلات
(مادّى و معنوى) فايق خواهند آمد.
منبع:کیهان

آخرین مطالب