پر بازدیدترین مطالب

گفت و شنود/ عقاب!

یارو می‌گفت؛ رفیق من مثل سگ با وفا، مثل روباه مکار، مثل شیر قوی و مثل عقاب تیز ‌بین است! رفیقش گفت؛ پس یک روز قرار بگذار بریم باغ وحش ببینیمش!

روزنامه «کیهان» در گفت و شنود خود نوشت:

گفت: پمپئو، وزیر خارجه آمریکا گفته است ترامپ همه منطقه را به دقت زیر نظر دارد!

گفتم: سالی که نکوست از بهارش پیداست! ترامپ فرق سردار سلیمانی با سلیمانیه عراق را نمی‌دانست و کُلی باعث خنده این و آن شده بود! و ده‌ها خیط دیگر کاشته که شرح آن مثنوی هفتادمن کاغذ می‌شود!

گفت: ولی پمپئو می‌گوید ترامپ مثل عقاب تیزبین است!

گفتم: یارو می‌گفت؛ رفیق من مثل سگ با وفا، مثل روباه مکار، مثل شیر قوی و مثل عقاب تیز ‌بین است! رفیقش گفت؛ پس یک روز قرار بگذار بریم باغ وحش  ببینیمش!

بدوبیراه گفتن به اهل سنت خلاف سیره‌ی ائمّه است.

بیانات رهبر معظم انقلاب در 95/06/20در خصوص حفظ حرمت اهل سنت

یک عدّه‌ای خیال میکنند اثبات تشیّع به این است که انسان به بزرگان مورد اعتقاد اهل سنّت و دیگران بنا کند مدام بدوبیراه گفتن؛ نه، این خلاف سیره‌ی ائمّه است. اینکه شما می‌بینید رادیوها یا تلویزیون‌هایی در دنیای اسلام به وجود می‌آید که کار آنها این است که به‌عنوان شیعه و به نام شیعه، به بزرگان مورد اعتقاد بقیّه‌ی فِرق اسلامی بدگویی کنند، این معلوم است که بودجه‌اش بودجه‌ی خزانه‌داری انگلیس است؛ این بودجه‌اش بودجه‌ی انگلیس [است‌]، این شیعه‌ی انگلیسی است. هیچ‌کس خیال نکند که گسترش شیعه و اعتقاد تشیّع و استحکام ایمان شیعی به این بدوبیراه گفتن و به این [طرز] حرف زدن است؛ نخیر؛ اینها عکس عمل میکند. وقتی شما بدوبیراه گفتید، دُور او یک حصاری کشیده میشود از عصبانیّت، از احساسات، و دیگر حرف حق هم برایش قابل تحمّل نیست. ما حرف حسابی خیلی داریم، حرف منطقی خیلی داریم، حرفهایی که هرکسی که صاحب فکر است اگر بشنود، آنها را قبول میکند، خیلی‌ [از این حرفها] داریم؛ بگذارید این حرفها شنیده بشود، بگذارید این حرفها امکان نفوذ در دلهای طرف مقابل را پیدا کند. وقتی شما فحش دادی، وقتی بدوبیراه گفتی، یک سدّی کشیده میشود و این حرف اصلاً شنیده نمیشود، گوش نمیکنند؛ آن‌وقت گروه‌های خبیث و وابسته و مزدور و پول‌بگیر از آمریکا و سیا و اینتلیجنس‌سرویس -مثل داعش و جبهةالنّصره و امثال اینها- با استفاده‌ی از یک مشت آدمهای عامیِ نادانِ غافل، این اوضاع را به راه می‌اندازند که ملاحظه کردید در عراق و در سوریه و در جاهای دیگر به راه انداختند؛ این کارِ دشمن است. دشمن، منتظر فرصت است

گفت‌وشنود/ غول جادو!

روزنامه «کیهان» در گفت‌وشنود خود نوشت:

گفت: وزیر خارجه آلمان گفته است بدون آمریکا قادر به دفاع از خودمان نیستیم!

گفتم: رئیس‌جمهور فرانسه هم که با صراحت گفته بود بدون اجازه ترامپ هیچ اقدامی نمی‌کند!

گفت: نخست‌وزیر انگلیس هم که به طور سنتی خودش را سگ آمریکا می‌داند!

گفتم: آمریکا هم که به قول نیویورک تایمز، جرأت هرگونه اقدام نظامی را از دست داده است.

گفت: حالا بن‌سلمان و امیر امارات را بگو که دلشان را به حمایت‌های آمریکا خوش کرده‌اند!

گفتم: یارو دستش به آفتابه خورد، غول جادو از آن بیرون آمد و گفت؛ یک آرزویت را برآورده می‌کنم. یارو گفت؛ من یک خانه می‌خواهم! غول جادو گفت؛ مردک اگر من خانه داشتم که توی آفتابه نمی‌خوابیدم!

گفت و شنود/ پیاز ترشی!

از شخصی پرسیدند؛ شیرین‌ترین غذایی که در عمرت خورده‌ای چی بوده؟ گفت؛ پیاز ترشی!

روزنامه «کیهان» در گفت و شنود خود نوشت:

گفت: دولت می‌گوید «با ادامه برجام، سال آینده به هدف بزرگ سیاسی، امنیتی و دفاعی دست پیدا می‌کنیم»!

گفتم: ولی قبلاً گفته بودند در اولین روز اجرای برجام همه تحریم‌ها لغو می‌شود و تاکید کرده بودند لغو می‌شود و نه اینکه تعلیق بشود! ولی تحریم‌ها اضافه هم شد!

گفت: چه عرض کنم؟ وزیر مسکن سابق می‌گفت مسکن مهر مزخرف است و ما مسکن اجتماعی می‌سازیم ولی بعداً گفت ساختن مسکن وظیفه دولت نیست! کلی شعار اشتغال دادند حالا می‌گویند اشتغال وظیفه دولت نیست! چقدر درباره گشایش اقتصادی برجام وعده دادند حالا می‌گویند هدف برجام اقتصادی نبود! و... تا حالا برای ملت چه کرده‌اند؟!

گفتم: از شخصی پرسیدند؛ شیرین‌ترین غذایی که در عمرت خورده‌ای چی بوده؟ گفت؛ پیاز ترشی!

جلد نشریه ویک// دونالد ترامپ در آستانه استیضاح

آخرین مطالب