پر بازدیدترین مطالب

روزنامه «کیهان» در گفت و شنود خود نوشت:

گفت: بعد از قتل فجیع یک سیاهپوست توسط پلیس آمریکا، مردم شهر مینیاپولیس دست به تظاهرات گسترده‌ای زده‌اند و تاکنون تعداد زیادی خودرو پلیس و ساختمان‌های دولتی به آتش کشیده شده و آشوب‌ها به شهرهای دیگر هم سرایت کرده است.

گفتم:‌ این اولین بار نیست که پلیس نژادپرست آمریکا دست به جنایت می‌زند. مگر دولت و ارتش و پلیس آمریکا غیر از جنایت و آدمکشی وظیفه دیگری هم دارند؟!

گفت: ترامپ رسماً به پلیس آمریکا دستور شلیک به معترضان را داده است! تازه دَم از آزادی و حقوق بشر هم می‌زنند! و پادوهای داخلی هم کاسه آنها را می‌لیسند!

گفتم: وقتی «برنارد شاو» نویسنده معروف انگلیسی با کشتی وارد نیویورک شد به مجسمه آزادی اشاره کرد و از میزبان خود پرسید؛ این چیست؟ میزبان گفت؛ مجسمه آزادی است و برنارد شاو گفت؛ ما هم این رسم را داریم که وقتی کسی می‌میرد برای یادبود او مجسمه‌اش را می‌سازیم و نصب می‌کنیم!

از خرمشهر تا سامرا با حاج قاسمسردار شریعتی:
🔹در عملیات آزادسازی خرمشهر، تیپ عاشورا با مسولیت حقیر و تیپ ۴۱ ثارالله به فرماندهی حاج قاسم سلیمانی، در کنار هم، علیه ارتش بعثی عراق برای آزادسازی خرمشهر می‌جنگیدیم.
🔹روزی در عراق خدمت حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی مهندس بودم. در بین صحبتها، حاج قاسم یک مرتبه گفت: امین، تو واقعا روزی فکر می کردی که با این همه مشکلاتی که در جنگ داشتیم و با ارتش عراق در دوره صدام در جنگ بودیم، یک روزی اینگونه با هم در عراق باشیم؟
🔹اصلا فکر می کردی با همان ارتش عراق که می جنگیدیم، امروز در کنار هم مثل یک برادر باشیم؟ اصلا فکر می کردی روزی اینگونه در سامراء حضور پیدا کنی و با همان ارتش،  برادرانه، در کنار بچه‌های الحشدالشعبی قرار بگیری و برای امنیت و آسایش و رفاه زائرین اینگونه با هم برنامه ریزی و کار کنید؟
🔹فکر می کردی یک روز حماسه اربعین اینگونه رقم بخورد؟هرگز تصور می کردی که حضور میلیونی زائران در سامرا، با استقبال گرم و صمیمانه شیوخ و اهالی این منطقه مواجه شود؟

🌷حاج قاسم  دست مرا گرفت و گفت: اینها همه الطاف الهی است که از سوی امام و شهدا به ما هدیه شده است.

گفت و شنود/ لیمو عَمانی!

کیهان نمایه

گفت: چه خبر؟!

گفتم: یکی از مدعیان اصلاحات نوشته تنها راه گشایش اقتصادی مذاکره با آمریکاست!

گفت: یعنی اگر مذاکره بکنیم دیگه این جماعت دلارها را هپل هپو نمی‌کنند؟ دیگه از بیت‌المال دزدی نمی‌کنند؟ دیگه فاجعه برجام را بر سر ملت آوار نمی‌کنند؟ دیگه ارزش پول ملی رو از بین نمی‌برند؟ دیگه گرانی افسار پاره نمی‌کند؟ دیگه به کار و کاسبی و تولید ضربه نمی‌خورد؟ دیگه بیکاری از بین می‌رود؟ و...

گفتم: مرد حسابی همه این مشکلات و بلاها را همین عاشقان مذاکره با آمریکا بر سر ملت آورده‌اند. همین‌ها در فتنه ۸۸ وطن‌فروشی کردند، همین‌ها بودندکه نتانیاهو آنها را اصلی‌ترین سرمایه اسرائیل در ایران می‌دانست و...

گفت: این مدعی اصلاحات پیشنهادش را بهترین راهکار می‌داند!

گفتم: یارو می‌گفت؛ بدترین لحظه زندگیم وقتی بود که یک گردو شکستم و خوردم، خیلی ترش بود، نگو لیمو عَمانی بود!

قفس! (گفت و شنود)


گفت: دونالد ترامپ مصوبه کنگره آمریکا درباره محدود کردن اختیارات جنگی وی برای حمله به ایران را وتو کرد!
گفتم: یعنی چی؟
گفت: یعنی اینکه رئیس جمهور آمریکا برای حمله به ایران
هیچ محدودیتی ندارد!
گفتم: مگر تا حالا محدودیتی داشته که جرأت نکرده دست به حمله بزند؟!
گفت: حالا که فهمیده در مقابل ایران هیچ غلطی نمی‌تونه بکنه، میخواد با این ادا و اطوارها خودشو برای همپالکی‌هاش، شجاع نشون بده!
گفتم: یارو توی باغ وحش رفته بود جلوی قفس میمون‌ها و ادا و اطوار درمی‌آورد، یکی از میمون‌ها گفت؛ این اداها چیه از خودت در میاری؟! بگو چه جوری از قفس فرار کردی که ما هم فرار کنیم!
 

نخ و پشم!(گفت و شنود)

گفت: دیروز نمایندگان مجلس طرحی را تصویب کردند که
بر اساس آن، اگر گزارش‌ها و اطلاعاتی که موجب رد صلاحیت آنها شده است، صحت نداشته باشد، گزارش‌دهنده و مسئول مربوطه باید تحت تعقیب قضایی قرار بگیرند!
گفتم: اینکه نیازی به طرح دوفوریتی ندارد و هر گزارش خلاف واقعی قابل پیگرد قانونی بوده و هست.
گفت: منظورشان رد‌صلاحیت تعدادی از نمایندگان کنونی مجلس است!
گفتم: دلایل رد صلاحیت آنها به خودشان اعلام شده، اگر جرأت دارند این دلایل را برای اطلاع مردم اعلام کنند! و مثلا دلیل بیاورند که فساد مالی نداشته‌اند و اطلاعات
در این خصوص غلط بوده است!
گفت: ‌ای عوام! اگر نتیجه کارشان تأیید دوباره نظر شورای نگهبان باشد که حتماً هست یک بهانه دیگر می‌تراشیدند!
گفتم: ایول! یارو به پارچه‌فروش گفت؛ قیمت این پارچه در مغازه فلان پارچه‌فروش نصف قیمتی است که تو می‌گویی! و طرف گفت؛ آن پارچه پشم و نخ است ولی پارچه من
نخ و پشم است!
 

آخرین مطالب