پر بازدیدترین مطالب

سؤال! (گفت و شنود)

 گفت: دولت می‌گوید مشکلات اقتصادی را فقط می‌توان از طریق سیاست خارجی حل کرد!
گفتم: اوج سیاست خارجی دولت در ۶ سال گذشته، برجام بوده که فاجعه آفریده است و در حالی که قرار بود همه تحریم‌ها را لغو کند، ده‌ها تحریم دیگر هم اضافه کرده است!
گفت: ولی همچنان از برجام دفاع می‌کنند و آن را یک دستاورد بزرگ می‌دانند!
گفتم: کاش فقط یک نمونه از این دستاورد بزرگ را به ملت نشان می‌دادند!
گفت: شاید نشان داده‌اند و تو خبر نداری!
گفتم: شخصی به مدیر اداره گفت؛ سؤالی دارم که نمی‌توانم جلوی دیگران بگویم و مدیر همه را از اتاق بیرون کرد و طرف سؤالش را پرسید ولی چون همه رفته بودند بیرون کسی نمی‌داند چه سؤالی کرد و چه جوابی شنید!

گفت‌وشنود/ نبض!

گفت: بیزنس اینسایدر درباره تلفات انسانی و خسارت‌های آمریکا در حمله موشکی به عین‌الاسد نوشته است شواهد زیادی وجود دارد که ارتش آمریکا خسارت و تلفات زیادی داده است.

گفتم: ترقه که در نکرده بودیم ۱۳ فروند موشک بالستیک نقطه‌زن به عین‌الاسد شلیک کرده‌ایم.

گفت: پس چرا ترامپ و پمپئو هنوز هم اصرار دارند که وضعیت ایران را نامناسب جلوه دهند!

گفتم: دو نفر که ادعای طبابت داشتند، دست‌هایشان را زیر پتو بردند که نبض یک بنده خدایی را بگیرند و بعد با تأسف گفتند؛ وضع بیمار خیلی وخیمه! شخصی که دراز کشیده بود گفت؛ من حالم خیلی هم خوبه و دارم استراحت می‌کنم. شما دو تا پَت و مَت زیر پتو نبض همدیگر را گرفته‌اید!

قسمتی از وصیت‌نامه‌یِ شهید محمدِ کامران


از تمامی همکاران و برادران و خواهران دینی خود درخواست دارم که نکند مانند مردم کوفه پشت رهبری را خالی بگذارید و او را تنها بگذارید که گرگ‌های درنده آماده این چنین موقعیت‌هایی هستند.
از خواهرانم می‌خواهم که با حیای خود سرخی خونم را هدر ندهند و از برادرانم نیز خواهانم که غیرت علوی خود را حفظ کنند و به دنیا نفروشند.
بنده خونم و شاهرگم را می‌دهم که تا مردم ایران و تمامی شیعیان و مسلمانان جهان در آرامش و آسایش زندگی کنند و جانم را فدای امر و دستور امام_خامنه‌ای و سردار و سرلشگرم حاج قاسم_سلیمانی می‌کنم، ان‌شاء‌الله خداوند حافظ مملکتم باشد.

خیار! (گفت و شنود)


گفت: یادت هست ترامپ گفته بود حمله سپاه به عین‌الاسد هیچ تلفاتی نداشته است؟!
گفتم: رسماً از شبکه‌های خبری آمریکا اعلام کرد و ارتش آمریکا هم اعلام کرد این حمله هیچ کشته و مجروحی نداشته است!
گفت: حالا سرفرماندهی ارتش آمریکا اعلام کرده که در جریان حمله موشکی ایران ۱۱ نظامی آمریکایی مجروح شده‌اند! و خبر داده‌اند که جسد تعدادی نظامی آمریکایی را از آلمان و اسرائیل به آمریکا منتقل کرده‌اند.
گفتم: خبرنگار روزنامه صهیونیستی‌ ها‌آرتص هم نوشته بود ۲۲۴ نظامی مجروح آمریکایی را به بیمارستان‌های تل‌آویو منتقل کرده‌اند.
گفت: پس این ترامپ چه می‌گوید؟!
گفتم: شاگرد نجار با تعجب پرسید؛ اوستا اون خیار چیه پشت گوشت گذاشتی؟ اوستا گفت؛ پس اون که نمک زدم و خوردم مداد بود؟!

 

وقتی زندگیِ ما با ترس، آلوده شد، کسی که مردم را از جنگ بترساند، رأی می‌آورد

🔹 ترس، ناموس خلقت است؛ کسی نباید از غیرخدا بترسد و کسی هم نباید دیگران را از خودش بترساند. فقط خدا حق دارد بندۀ خودش را بترساند، چون او حمایت‌کنندۀ بندگان است و وقتی آنها را می‌ترساند، همین موجب سلامتی روحِ آنها می‌شود.
🔹 ما معمولاً تحت تعلیم و تربیت مادرها و پدرهایمان یا تحت تعلیم و تربیت معلم‌هایمان، با ترس زندگی می‌کنیم؛ یعنی انگیزه‌های خودمان را با ترس، شکل می‌دهیم؛ مثلاً درس می‌خوانیم و مدرک می‌گیریم، از ترس فقر یا از ترس پیدا نکردنِ شغل!
🔹 متأسفانه زندگیِ ما با ترس، آلوده شده است، به‌حدی که اگر کسی مردم را از جنگ بترساند، رأی می‌آورد. حتی اگر آدم فریبکار و نامردی هم باشد، به او رأی می‌دهند. جامعه‌ای که با ترس، بزرگ شده باشد، این‌طوری می‌شود.
🔹 می‌دانید اگر زندگی ما غرق ترس باشد، سرانجام این زندگی چه خواهد شد؟ مثلاً این‌طور می‌شود که مردم را از لشکر یزید ترساندند و با همین مردم، امام‌حسین(ع) را کشتند! آنها با اینکه می‌دانستند امام‌حسین(ع)، بهتر از یزید است، اما به دستورِ یزید، امام‌حسین(ع) را کشتند؟ چون از یزید می‌ترسیدند ولی از امام‌حسین(ع) نمی‌ترسیدند!
🔹 الآن در حدّ نماینده‌های مجلس ما، برخی دارند از درگیرشدن با آمریکا می‌ترسند و بعد هم، این ترس را توجیه می‌کنند یا تئوریزه می‌کنند.

آخرین مطالب