پر بازدیدترین مطالب

بشار اسد: آمریکا اگر از سوریه خارج نشود نیروهای مردمی به صحنه می‌آیند

 «بشار اسد» به آمریکا هشدار داد که اگر نیروهایش را از خاک سوریه خارج نکند، مقاومت مردمی علیه اشغاگران آمریکایی آغاز خواهد شد.
رئیس‌جمهور سوریه در گفت‌و‌گو با خبرگزاری «اسپوتنیک»، تأکید کرد که اگر آمریکا و ترکیه خاک سوریه را ترک نکنند، مردم سوریه علیه آنها دست به انتفاضه خواهند زد.
بشار اسد تاکید کرد:« این اشغالگری است...آمریکا از نام داعش (برای ماندن در سوریه، سوء) استفاده می‌کند، این در حالی است که اغلب مردم جهان می‌دانند داعش را آمریکایی‌ها ایجاد کرده‌اند و (الان نیز) از آن حمایت می‌کنند.»
رئیس‌جمهور سوریه افزود: «ما باید از این بهانه خلاص شویم و به همین خاطر، ریشه‌کن کردن تروریسم در سوریه، اولویت مهم ماست.»
وی در واکنش به اظهارات اخیر«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، که گفته بود، دو سال پیش قصد ترور بشار اسد را داشته است، تصریح کرد:
« ترور، شیوه کار آمریکاست».
تظاهرات ضد آمریکا
رئیس‌جمهور سوریه در حالی واشنگتن را به انتفاضه مردمی علیه نظامیان اشغالگر آمریکایی تهدید کرد که مردم شرق سوریه مدت‌هاست علیه اشغالگران آمریکایی تظاهرات می‌کنند و حتی در حمایت از ارتش سوریه و علیه نیروهای آمریکایی‌، دست به ایجاد تشکل زده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس، نظامیان تروریست آمریکایی شامگاه پنجشنبه به همراه شماری از شبه‌نظامیان کُرد تحت فرمان خود، موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»، به شهرک «ذیبان» در شرق «دیرالزور» حمله کردند.
این حمله پس از کشته شدن چهار شبه‌نظامی کُرد به دست افراد ناشناس صورت گرفته است. در این عملیات، شماری از غیر نظامیان بازداشت شدند…

آخرین مطالب