پر بازدیدترین مطالب

بردگی هم به وطن‌فروشی کارکنان ایران اینترنشنال اضافه شد

 دبیرکل اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران بریتانیا فاش کرد: کارکنان «ایران اینترنشنال» از طرف گردانندگان این شبکه با ارعاب و آزار و اذیت رو‌به‌رو شده‌اند!

شبکه موسوم به «ایران اینترنشنال» نیز مثل بسیاری دیگر از رسانه‌های ضدایرانی، به‌خاطر آزار و اذیت و پایمال شدن حقوق کارکنانش مورد اعتراض نهادهای بین‌المللی قرار گرفته است. این شبکه که از سوی دولت عربستان سعودی حمایت می‌شود و در انگلستان به خبرپراکنی و تبلیغ علیه ایران مشغول است، با انتقاد شدید فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران مواجه شده است. این فدراسیون در گزارشی اعلام کرد: اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران بریتانیا و ایرلند ماه‌هاست که در حال مذاکره با شبکه ایران اینترنشنال برای به رسمیت شناختن اتحادیه‌های کارگری در آن مجموعه است، اما این شبکه در این مدت از همکاری با آنها امتناع ورزیده است!
میشل استان‌استریت، دبیرکل اتحادیه ملی روزنامه‌نگاران بریتانیا در این زمینه گفت: «کارکنان ایران اینترنشنال برای کار خود به‌عنوان روزنامه‌نگار با ارعاب و آزار و اذیت رو‌به‌رو شده‌اند. حق آزادی آنها برای داشتن نهاد صنفی در حال پایمال شدن است.»
بر اساس گزارش فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران، مدیران شبکه ایران اینترنشنال، یک عضو ارشد این شبکه را به‌عنوان نماینده روزنامه‌نگاران و کارکنان ایران اینترنشنال معرفی کرده‌اند و کارکنان را تحت فشار شدید قرار داده‌اند تا به عضویت انجمن روزنامه‌نگاران بریتانیا دربیایند که این انجمن حتی عضو فدراسیون کارگران بریتانیا نیز نبوده و هیچ‌گونه همکاری‌ای با سازمان‌های بین‌المللی کارگری ندارد و همچنین پیش از این هیچ عضو شناخته‌شده‌ای نداشته است.
با این اوصاف می‌توان گفت کارکنان این شبکه ضدایرانی در شرایط بردگی برای آل‌سعود مشغول به وطن‌فروشی هستند.

آخرین مطالب