پر بازدیدترین مطالب

گزارش تکان‌دهنده میدل‌ایست‌آی از تلاش‌های آل‌سعود برای نابودی اسلام در اروپا

 

یک رسانه انگلیسی در گزارشی به تلاش‌های آل‌سعود برای ترویج اسلام هراسی در اروپا پرداخته و تاکید کرده که رسانه‌های این رژیم به دنبال ترویج خطرناک بودن مساجد در اروپا هستند. پادشاه سعودی خود را «خادمین حرمین شریفین می‌داند!»

آل‌سعود که داعیه خادمین حرمین شریفین را دارد و بعضا حتی خود را رهبر جهان اسلام معرفی می‌کند، در مسائل مختلف به جهان اسلام ضربه‌ها زده، بعضا حتی بدتر از دشمنان اسلام. به عنوان فقط یک مثال، این رژیم با حمله به کشورهای مسلمان و همچنین حمایت از تروریست‌های تکفیری باعث به خشونت کشیده شدن کشورهای اسلامی شد. همچنین آل‌سعود بزرگ‌ترین عامل تفرقه در جهان اسلام است. اما وجه دیگر اقدامات این کشور به تلاش‌های آل‌سعود برای ترویج اسلام‌هراسی در اروپا بر

می گردد. در این ارتباط یک رسانه انگلیسی گزارش تکان‌دهنده‌ای در مورد وضعیت داخلی عربستان و تلاش‌های این رژیم برای اسلام هراسی در اروپا منتشر کرده است. پایگاه انگلیسی «میدل ایست آی» به قلم «احمد راشد سعید» تحلیلگر سیاسی عربستانی درباره نقش تبلیغات رسانه‌ای عربستان به عنوان پروپاگاندایی برای تحریف چهره اسلام و مسئله فلسطین منتشر کرد.

نویسنده این گزارش تاکید کرده که «اصلا چیزی به نام آزادی بیان در عربستان وجود ندارد؛ فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به اضافه همه روزنامه‌ها و مجلات و فیلم‌ها و تلویزیون و... کاملا تحت نظر و جاسوسی مسئولان سعودی است...آنچه که این اوضاع را بدتر می‌کند٬ موضع رسمی مقامات سعودی در اینکه هرگونه انتقاد از دولت به منزله یک اشتباه و گناه خطرناک و نابخشودنی تلقی می‌شود٬ است». وی همچنین به کمپین «سرکوبگری‌های شدید در عربستان علیه آزادی بیان» حتی اگر این نظرات کاملا مبهم بوده و اشاره صریحی به مقامات سعودی نداشته باشند اشاره می‌کند.

تلاش سعودی برای از بین بردن اسلام

در ادامه این گزارش می‌خوانیم٬ مقامات عربستان وسواس‌ها و توطئه‌های زیادی وارد اسلام کرده‌اند. به عنوان مثال شبکه دولتی العربیه عربستان افکار عمومی را علیه مساجد و موسسات اسلامی در کشورهای غربی به ادعای اینکه آنها خطرناک هستند تحریک می‌کند. در واقع شبکه العربیه به طور اساسی به دنبال آن است که حضور اسلام در اروپا را به تروریسم ارتباط دهد. این رسانه تاکید کرده که ایدئولوژی «اسلام‌هراسی» که اخیرا در محافل سعودی در حال ترویج است حتی بیشتر از اسلام‌هراسی در جنبش‌های راستگرا در برلین و پاریس شیوع دارد.

خیز سعودی‌ها برای حذف فلسطین

بر اساس گزارش میدل ایست آی، این اقدامات بی‌اساس و کوته‌بینانه نظام سعودی منجر به بروز یک سیاست فاجعه‌بار دیگر شده: «کودتا علیه مسئله فلسطین» به نفع طرح صهیونیستی-آمریکایی «معامله قرن». علاوه‌ بر آن نظام سعودی کمپین سرکوب و بازداشت نمایندگان جنبش حماس فلسطین در عربستان را نیز آغاز کرده است.

این رسانه همچنین تاکید کرده که، درواقع پروپاگاندای سعودی حول یک محور اصلی می‌چرخد: تحریک احساسات ملی افراط‌گرایانه میان جوانان. شعارهایی مانند «عربستان برای سعودی‌ها» و «عربستان بزرگ» و یا « عربستان اول» در همین راستاست که «مضاوی الرشید» تحلیلگر سعودی معتقد است این اقدامات نه یک جوشش خودکار احساسات ملی از سوی شهروندان سعودی٬ که تنها یک ابتکار عمل تحت نظارت «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان است که درحقیقت این احساسات به اصطلاح ملی‌گرایانه جدید عربستان مستلزم جدا شدن از نه تنها هرگونه محافظه‌کاری‌های سابق مذهبی٬ بلکه نادیده گرفتن کامل مسائل عربی و اسلامی به ویژه مسئله فلسطین و قدس اشغالی و عدم تعهد به آنهاست.

پیش از این عربستان توسط ارتش سایبری خود در توئیتر کمپینی را با هدف کاهش مشروعیت مسئله فلسطین با شعارهایی مانند «فلسطین، مسئله من نیست» به راه‌ انداخته بود. به طور کلی تاکتیک‌‌های تبلیغاتی سعودی میان تحریف و نشر اکاذیب و فریب افکار عمومی در نوسان است.

آخرین مطالب