پر بازدیدترین مطالب

این روزها بعضی از انقلابیون در شبهه دفاعیه مقام معظم رهبری از دولت بودند اماچرا؟!!

🔻آن روزها بعضی از انقلابیون در شبهه دفاعیه امیرالمومنین از عثمان بودند اما چرا؟!!

در زمان عثمان عده ای از انقلابیون  بر در خانه عثمان هجوم آوردند و قصد کشتن اورا داشتند اما امام علی علیه السلام مخالف این امر بود.

پیرامون عملکرد صحیح حضرت علی(علیه السلام) و موضع واقع بینانه آن حضرت، باید گفت: حضور امام در جبهۀ دفاع از عثمان، صرفاً براى این بود که کسى نتواند امام را به شرکت در انقلاب علیه عثمان متّهم نمایند و ایشان را شریک قتل او بدانند.

دفاع امام علی(علیه السلام) از عثمان بدان معنا نیست که حضرت حکومت وی را قانونی و شرعی دانسته و بدان جهت از عثمان دفاع کرده و مانع قتل او گردید، بلکه به بیان شهید مطهری؛ على(علیه السلام) با روش عثمان مخالف است و در عین حال مخالف است که باب خلیفه­کشى باز شود؛ نمى‏ خواهد خلیفه را بکشند که باب­فتنه بر روى مسلمانان باز گردد،زیرا اگر خلیفه کشی باب شود فردا اگر امام معصوم هم خلیفه شوند عده ای مخالف خواهند داشت و این خلیفه کشی برای" همه حکومت ها" خواهد بود

امام على(علیه السلام) میل نداشت که عثمان به آن کیفیت نامطلوب کشته شود چون آب و غذا را بر عثمان تحریم کرده بودند و خانواده او را محاصره داشتند و اسلام با این روش با هر انسانی مخالف است ودفاع حضرت از شخص عثمان نبوده با روش اشتباه مخالفت داشته اند و دفاع کردند از این جریان . امیرالمونین می­فرمایند:«به خدا سوگند آن قدر از او دفاع کردم که ترسیدم گناهکار باشم» با این حال، حضرت نمى ‏خواست که دفاع او از عثمان موجب فهم غلط در قبال عثمان و خطاکارى ‏هاى او باشد؛ از این ‏رو، کارهای خلاف عثمان را نیز بیان مى‏ فرمودند.

با توجه به ماجرای بالا اکنون نیز تاریخ تکرار شده است:

 مقام معظم رهبری اگر موافق با طرح افزایش قیمت سوخت یا موافق با برجام یا موافق با هر طرح از جانب دولت می­باشند به دلیل اینکه در چارچوب قانون این طرح مصوب شده وقانون­شکنی جایز نیست موافق آن هستند و در ضمن ایشان هر طرحی را اگر پیشنهاد دولت می­دهند باید و نباید های آن را توصیه می کنند وروشنگری را برای مردم و مسئولین بیان می کنند.

اگر رهبری مخالفت با این طرح می­کردند برای انتخابات بعدی اگر طرحی مصوب می­شود و به میل عده ای از مردم و مسئولین نبود باعث ­اختلافات و اغتشاشات می­شد و رهبری نمی­خواهند قانون شکنی باب شود همانطور که در زمان عثمان خلیفه کشی یا قانون شکنی را حضرت علی علیه السلام نخواستند باب شود و مقابل این روش اشتباه ایستادند.

امام علی علیه السلام هم روشنگری می­کردند عملکردهای اشتباه را و هم پایبند به قوانین و شرع بود

رهبری هم روشنگری می­کردند عملکردهای اشتباه را و هم پایبند به قوانین و شرع هستند

یادمان باشد هیچ چیزی برای رهبران اسلام بالاتر از فهم مردم نیست امام حسین (علیه السلام )در صحرای کربلا شهید میشوند تا دشمن بر مردم شناخته شود.امام حسن(علیه السلام)آتش بس با معاویه انجام می دهد تا مردم بفهمند دشمن غیر قابل اعتماد است.

 امیرالمومنین ۲۵ سال خانه نشین می شوند تا مردم بفهمند حق و باطل را تا زمانیکه مردم حق و باطل را" نفهمند" و برای آن "کاری" انجام ندهند امام زمان(  عج الله تعالی فرجه الشریف )هم ظهور نمی کنند.

 

آخرین مطالب