پر بازدیدترین مطالب

جنجال حامیان بدحجابی در دانشگاه تهران/ آقای رئیس مسئول اتفاقات امروز است


علی طلوعی عواقب بد اتفاق امروز را متوجه رئیس دانشگاه دانست.

واکنش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به اتفاقات امروز
سخن آشنا- علی طلوعی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران واکنش مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران به اتفاقات امروزدر گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره اتفاقات امروز این دانشگاه و تجمع تعدادی از دانشجویان، اظهار کرد: همان طور که در جریان هستید فضای فرهنگی دانشگاه‌ها حال خوبی ندارد و متاسفانه نوع پوشش دانشجویان پسر و‌ دختر بسیار حالت زننده پیدا کرده است که حتی از رعایت نکردن حجاب نیز گذشته است. در این راستا شورای فرهنگی دانشگاه به این نتیجه می‌رسد که یک طرحی برای بهتر شدن فضای فرهنگی دانشگاه ارائه دهد؛ آن طرح این بود که به صورت آزمایشی یک خانمی به مدت ۲ ساعت در مقابل یکی از درب‌های دانشگاه به خواهرانی که حجاب مناسب ندارند، تذکردهد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران ادامه داد: کسانی که در دانشگاه آنچنان به شریعت اسلام معتقد نیستند و شاید دلدادگی‌هایی به شرق و‌ غرب دارند به جای اینکه به فتح آمریکا و‌ مبارزه با امپریالیسم فکر کنند،د غدغه‌های آنها سطحی شده است و از طرفی مسئولان دانشگاه هم تاکنون هیچ‌واکنشی به اینگونه بدهنجاری‌ها نشان ندادند.

طلوعی با اشاره به اینکه بارها از سوی تشکل‌های انقلابی درباره رعایت پوشش حجاب به مسئولان دانشگاه تهران تذکر داده شده است، افزود: بحث ما با خواهران و‌ برادرانی که با پوشش زننده به دانشگاه می‌آیند، صرفاً بحث‌ اسلام‌ نیست، بلکه حرف ما رعایت پوشش در مکان‌های علمی و‌ آکادمیک است که برخی دانشجویان این قانون را زیر پا می‌گذارند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تهران تصریح کرد: به تازگی برخی از دانشجویان به اسم آزادیِ سبک‌زندگی فراخوان تجمع داده بودند و‌ حدود ساعت ۱۲ ظهر امروز در مقابل پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تجمع کردند. بسیج دانشجویی و‌ سایر تشکل‌های دانشجویی هم از قبل در جریان این تجمع بودند و‌ هدف ما این بود که درگیری خاصی صورت نگیرد ولی متاسفانه با نوع رویه و صحبت‌های تند آنها بیش از ۳ ساعت این جریان ادامه داشت و این تجمع از یک گوشه دانشگاه به گوشه دیگر انتقال پیدا می‌کرد.

طلوعی در پایان یادآورشد: به نظرمان دکتر نیلی رئیس دانشگاه و دکتر سرسنگى معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران خیلی زودتر باید منطق خود را نشان می‌دادند که تقابل و‌ صف‌کشی به کف دانشگاه نرسد؛ از همین رو بسیج دانشجویی دانشگاه تهران همه عواقب بد امروز را متوجه این عزیزان می‌داند و‌ منتظر اقدامات درست از سوی مسئولان دانشگاه تهران در این زمینه است.
منبع:باشگاه خبرنگاران

آخرین مطالب