پر بازدیدترین مطالب

دلیل تیراندازی دانشجوی عربستانی در فلوریدا تحقیر از سوی افسر آمریکایی بود

دانشجوی افسری عربستانی که روز جمعه در پایگاه دریایی فلوریدا 4 آمریکایی را کشته و 8 نفر را زخمی کرد به دلیل توهین‌ها و تحقیرهایی که از سوی یک افسر آمریکایی می‌شده مرتکب این جنایت شده است.

روزنامه «نیویورک تایمز» با انتشار گزارشی در این زمینه نوشته: «محمد الشمرانی هفت ماه قبل از تیراندازی در پایگاه دریایی فلوریدا و پیش از اینکه توسط «جیمز دای»، مربی‌اش مورد اهانت قرار بگیرد، زندگی آرامی را در فلوریدا داشت اما اهانت های آزار دهنده و جنسیِ مربی‌اش این دانشجوی هوانوردی عربستانی را بر آن داشت تا به کمک دو تن از همکارانش شکایت رسمی را علیه جیمز دای به آکادمی محل آموزشش ارائه کند. طبق شکواییه الشمرانی، مربی‌اش وی را با نام، بازیگر فیلم‌های مستهجن خطاب قرار داده است! «الشمرانی» در این شکوائیه آورده مربی‌اش پس از اینکه وی را با این نام خطاب قرار داده با تمسخر به صحبت کردن ادامه داده و به الشمرانی گفته: «چه شده؟ آیا این بازیگر پورن را پیش از این ندیده‌ای؟».

چرا آمار رسمی کشته شدگان رخدادهای اخیر اعلام نمی شود؟

به این سوال محوری و مهم تاکنون پاسخ روشنی به افکار عمومی داده نشده و موجب تقویت شایعات شده

آمارهای دروغ و جهت دار با اعلام اعدادی چون ۳۵۰ یا ۵۰۰ و یا هزاران کشته ای که ترامپ مدعی شد، نمونه ای از شایعاتی است که رسانه های معاند بدان دامن می زنند.

مطابق پیگیری ها آمار دقیق موجود است، اما از آنجا که نیازمند تفکیک دقیق از حیث چرایی و چگونگی جان باختن افراد بوده، اعلام آن به طول انجامیده تا حق کسی تضییع نگردد.

در همین خصوص؛ می توان به نامه دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی به رهبر انقلاب و کسب تکلیف از ایشان اشاره کرد.

در واقع؛ دستور و تاکید رهبری مبنی بر رعایت دقت و رافت اسلامی در شناسایی و نحوه رسیدگی به موضوع کشته شدگان و خانواده های آنها، ضرورت بررسی دقیق تر را اجتناب ناپذیر نموده است.

بدیهی و ضروری است که بین آنکه قرار است «شهید» محسوب شود با آنکه در اثر اقدام مسلحانه علیه نظم و امنیت عمومی کشته شده، باید مرزبندی دقیق صورت بپذیرد

منبع: نور نیوز

پیشنهاد مذاکره مکمل جورچین فشار اقتصادی علیه ایران


جمهوری اسلامی ایران «ژائو وانگ» استاد آمریکایی چینی‌الاصل را آزاد کرد و دولت آمریکا نیز «مسعود سلیمانی» استاد دانشگاه تربیت مدرس را آزاد کرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بعد از این تهاتر از ایران بابت موافقت با مبادله زندانیان میان دو کشور تشکر کرد و مدعی شد، این امر نشانه امکان‌پذیر بودن توافق میان دو کشور است. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا هم رویکرد ایران را «سازنده» توصیف کرد. این پالس‌ها از سوی مقامات آمریکایی کنار برخی رویدادهای یک هفته گذشته به‌ منزله قراینی از احتمال وجود اراده جدید میان ایران و آمریکا برای انجام مذاکرات بر سر موضوعاتی فراتر از تبادل زندانیان تعبیر شده‌ است! برخی از تحلیلگران حضور همزمان مقامات بلندپایه ایران و آمریکا در زوریخ، استقبال آمریکا از سفر رئیس‌جمهور ایران به ژاپن و وزیر خارجه عمان به تهران، صحبت‌های حسن روحانی درباره پیام‌های محرمانه آمریکا برای مذاکره از کانال سوئیس و... را اتفاقاتی می‌دانند که از هم جدا نیستند. به نظر می‌رسد پیشنهاد مذاکره که این روزها از سوی کاخ سفید مطرح شده مکمل جورچین فشار اقتصادی است که برای تحت فشار قرار دادن ایران اعمال می‌کنند.

این روزها بعضی از انقلابیون در شبهه دفاعیه مقام معظم رهبری از دولت بودند اماچرا؟!!

🔻آن روزها بعضی از انقلابیون در شبهه دفاعیه امیرالمومنین از عثمان بودند اما چرا؟!!

در زمان عثمان عده ای از انقلابیون  بر در خانه عثمان هجوم آوردند و قصد کشتن اورا داشتند اما امام علی علیه السلام مخالف این امر بود.

پیرامون عملکرد صحیح حضرت علی(علیه السلام) و موضع واقع بینانه آن حضرت، باید گفت: حضور امام در جبهۀ دفاع از عثمان، صرفاً براى این بود که کسى نتواند امام را به شرکت در انقلاب علیه عثمان متّهم نمایند و ایشان را شریک قتل او بدانند.

دفاع امام علی(علیه السلام) از عثمان بدان معنا نیست که حضرت حکومت وی را قانونی و شرعی دانسته و بدان جهت از عثمان دفاع کرده و مانع قتل او گردید، بلکه به بیان شهید مطهری؛ على(علیه السلام) با روش عثمان مخالف است و در عین حال مخالف است که باب خلیفه­کشى باز شود؛ نمى‏ خواهد خلیفه را بکشند که باب­فتنه بر روى مسلمانان باز گردد،زیرا اگر خلیفه کشی باب شود فردا اگر امام معصوم هم خلیفه شوند عده ای مخالف خواهند داشت و این خلیفه کشی برای" همه حکومت ها" خواهد بود

امام على(علیه السلام) میل نداشت که عثمان به آن کیفیت نامطلوب کشته شود چون آب و غذا را بر عثمان تحریم کرده بودند و خانواده او را محاصره داشتند و اسلام با این روش با هر انسانی مخالف است ودفاع حضرت از شخص عثمان نبوده با روش اشتباه مخالفت داشته اند و دفاع کردند از این جریان . امیرالمونین می­فرمایند:«به خدا سوگند آن قدر از او دفاع کردم که ترسیدم گناهکار باشم» با این حال، حضرت نمى ‏خواست که دفاع او از عثمان موجب فهم غلط در قبال عثمان و خطاکارى ‏هاى او باشد؛ از این ‏رو، کارهای خلاف عثمان را نیز بیان مى‏ فرمودند.

با توجه به ماجرای بالا اکنون نیز تاریخ تکرار شده است:

 مقام معظم رهبری اگر موافق با طرح افزایش قیمت سوخت یا موافق با برجام یا موافق با هر طرح از جانب دولت می­باشند به دلیل اینکه در چارچوب قانون این طرح مصوب شده وقانون­شکنی جایز نیست موافق آن هستند و در ضمن ایشان هر طرحی را اگر پیشنهاد دولت می­دهند باید و نباید های آن را توصیه می کنند وروشنگری را برای مردم و مسئولین بیان می کنند.

اگر رهبری مخالفت با این طرح می­کردند برای انتخابات بعدی اگر طرحی مصوب می­شود و به میل عده ای از مردم و مسئولین نبود باعث ­اختلافات و اغتشاشات می­شد و رهبری نمی­خواهند قانون شکنی باب شود همانطور که در زمان عثمان خلیفه کشی یا قانون شکنی را حضرت علی علیه السلام نخواستند باب شود و مقابل این روش اشتباه ایستادند.

امام علی علیه السلام هم روشنگری می­کردند عملکردهای اشتباه را و هم پایبند به قوانین و شرع بود

رهبری هم روشنگری می­کردند عملکردهای اشتباه را و هم پایبند به قوانین و شرع هستند

یادمان باشد هیچ چیزی برای رهبران اسلام بالاتر از فهم مردم نیست امام حسین (علیه السلام )در صحرای کربلا شهید میشوند تا دشمن بر مردم شناخته شود.امام حسن(علیه السلام)آتش بس با معاویه انجام می دهد تا مردم بفهمند دشمن غیر قابل اعتماد است.

 امیرالمومنین ۲۵ سال خانه نشین می شوند تا مردم بفهمند حق و باطل را تا زمانیکه مردم حق و باطل را" نفهمند" و برای آن "کاری" انجام ندهند امام زمان(  عج الله تعالی فرجه الشریف )هم ظهور نمی کنند.

 

نبرد امروز در میدان ذهن‌ها و قلب‌هاست


فرمانده کل سپاه در بیست‌وهشتمین همایش سراسری هادیان و مسئولان سیاسی سپاه گفت: ستون اصلی و نقطه تمرکز همه تهاجمات دشمن به رهبری است، اما ایشان که تجسم روح ولایت و ایمان حقیقی است هر چه این تهاجمات مجتمع‌تر می‌شود، با سکینه بیشتر و ایمان قوی‌تر در این میدان راهبری و هدایت می‌کنند. سردار سرلشکر سلامی اظهار داشت: مواجهه حقیقی نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی با دشمنان، امروز در میدان ذهن‌ها و قلب‌هاست و هرکس ذهن‌ها را بسازد، پیروز است. فرمانده کل سپاه با بیان اینکه افق نگاه سپاه در وقایع نازل به افراد و اشخاص نیست، افزود: در سکون ماست که دشمن موفق می‌شود و هر زمان که ما حرکت می‌کنیم، دشمن متوقف می‌شود.

آخرین مطالب