پر بازدیدترین مطالب

خرابکاری در تأسیسات نطنز و برخی موضع گیری های اعضای دولت

خطیب‌زاده: پاسخ‌های مختلفی باید به رژیم صهیونیستی داده شود

سخنگوی وزارت خارجه درباره حادثه نطنز: این یک تروریسم هسته‌ای بود که می‌توانست به فاجعه انسانی بینجامد و پاسخ‌های مختلفی باید به رژیم صهیونیستی داده شود.

وزیر خارجه و نمایندگی ما پیگیر این موضوع است و امروز یا فردا اقدامات اعلام می‌شود. برخی اقدامات در مسیر غیر آشکار خود انجام خواهد شد و شاید هیچ‌گاه گفته نشود.

ظریف: انتقام نطنز را با پیشرفت‌های هسته‌ای خواهیم گرفت

ضروری است که  از تاسیسات و دانشمندان هسته‌ای در این شرایط حساس حفاظت مناسب صورت گیرد. مقامات سیاسی و نظامی رژیم صهیونیستی صراحتا گفته بودند که اجازه پیشرفت در رفع تحریم‌های ظالمانه را نخواهند داد و اکنون تصور می‌کنند به هدف خود می‌رسند.

ولی صهیونیست‌ها پاسخ خود را در پیشرفت‌های بیشتر هسته‌ای خواهند گرفت. نطنز قوی‌تر از گذشته با استفاده از ماشین‌های پیشرفته‌تر ساخته خواهد شد.

اگر فکر می‌کنند دست ما در مذاکره ضعیف شده است، اتفاقا این عمل زبونانه موضع ما را در مذاکرات قوی‌تر خواهد کرد و طرف‌های مذاکره باید بدانند اگر تاکنون با تاسیسات غنی سازی با ماشین‌های نسل اول مواجه بودند الان نطنز می‌تواند مملو از سانتریفیوژ‌های پیشرفته با چند برابر توان غنی‌سازی باشد.

صهیونیست‌ها می‌خواهند انتقام توفیقات در مسیر لغو تحریم‌های ظالمانه را از مردم ایران بگیرند، ولی ما اجازه نخواهیم داد و انتقام این اقدامات را از خود صهیونیست‌ها خواهیم گرفت.

ربیعی: ریشه خرابکاری نطنز، عصبانیت به دلیل احیای برجام است

سخنگوی دولت: پاسخ به خرابکاری نطنز در موقع خود داده می‌شود. برای ما کاملا روشن است ریشه این اقدام، عصبانیت دشمنان صهیونیستی از تلاش طرف‌های برجام برای احیای کامل این توافق در هفته‌های گذشته است و هدف نهایی آن جلوگیری از ادامه این روند دیپلماتیک سازنده است.

از همه طرف‌های برجام و همینطور دولت آمریکا که خود را طرفدار دیپلماسی می‌داند، انتظار داریم که این حمله را محکوم کرده و تعهد خود را به اعلام تعارض اقدامات خرابکارانه و تروریستی را با فرایندهای دیپلماتیک جاری اعلام کنند.

سه خرابکاری در نطنز و چهار پاسخ مقتضی آن

اگر تا امروز درباره موضوع "نفوذ" غفلت شده، از امروز باید به شکل کلان و قاطع با این عارضه خطرناک برخورد کرد. هیچ یک از سه اقدام خرابکارانه علیه نطنز، توسط موشک دشمن انجام نشده، بلکه پای عوامل نفوذی در میان بوده است. این را نمی شود صرفا به فلان کارمند یا مهندس مجموعه نسبت داد.

نکته مهم تر، دعوت به انفعال در مقابل خباثت مشترک آمریکا و اسرائیل است. یکی از اهداف مذاکرات مزمن برجامی، سرگرم سازی و غافل کردن مسئولان ما از عملیات موازی دشمن است است. کانه غرب وقتی مذاکره می کند، دنبال دوستی و حل مسئله است و بنابراین دشمنی نمی کند.

برجام با همه اهمیتش برای غرب، یک ایستگاه و ابزار است، نه هدف و مقصد. آنها به موازات سرگرم کردن هشت ساله دولت ما در مذاکرات، به نفوذ در عمق و هدف گرفتن اقتدار فنی و اقتصادی و نظامی و منطقه ای ما از این طریق اهتمام داشته اند.

در واقع مدل خرابکاری از درون، از طریق نفوذ دادن ویروس (عنصر) خرابکار، نقشه موثر و تکراری آنهاست. ضربات موثری را که از این طریق می شود وارد کرد، هیچ بمب و موشکی نمی تواند.

آنها گوشه ای از قدرت نظامی ایران را در سرنگونی گلوبال هاوس، موشکباران قدرتمند عین الاسد و دیر الزور، و همچنین قدرت نمایی فرزندان مقاومت در لبنان و یمن دیده اند و حاضر نیستند با چنین قدرت ویرانگری همآوردی کنند.

آنها افرادی را داخل ایران می شناسند که به دلایل مختلف، ویروسی و آلوده شده اند؛ کسانی که حاضرند "گرا"ی خرابکاری بدهند، دیگرانی که حاضرند از داخل به توانمندی ها ضربه بزنند؛

طیف سومی هم هستند که  به محض هر اقدام خصمانه "دشمن، میان اسرائیل، دولت و کنگره آمریکا، و دموکرات ها و جمهوری خواهان (و حتی برخی دولت های اروپایی)  فاصله گذاری می کنند؛ حال آن که همه اینها در زدن ضربه به ایران اتفاق نظر دارند و حداکثر، تقسیم کار کرده اند کدام ضربه بزند، و کدام نقش پلیس خوب یا بد را در مذاکرات بازی کند.

اکنون وقت انجام چند کار است. نخست، توقف مذاکرات و برداشتن همه تعلیق های هسته ای. آمریکا و تروئیکا باید صراحتا درباره سه خرابکاری و یک اقدام تروریستی مورد اشاره اعلام موضع کنند؛ دوم، تدارک ضربات نامتقارن به نیروها و مراکز و منافع آمریکا در منطقه.

سوم، مجازات بدون معطلی رژیم صهیونیستی و زدن ضربات دردناک به آن، که در اتفاقات اخیر -به تلویح و تصریح-  خود را متهم ماجرا نشان می دهد. درباره قدرت بازدارنده کشور و کاربست آن بهنگام خبط دشمن، به هیچ وجه نباید مسامحه و کوتاهی کرد.

اما از همه مهم تر، شناسایی و انهدام شبکه نفوذی است که در دو حوزه خرابکاری و ماست مالی ماجرا نقش بازی می کند.

محمدایمانی

در وزارت اطلاعات فقط یک جناح وجود دارد و آن هم جناح انقلاب و ولایت است

آیت الله رئیسی(حفظه‌الله) رئیس قوه قضاییه، در جمع سربازان گمنام امام زمان (عجل الله):

گاهی نفوذ، تأثیرگذاری بر مسئول برای تغییر محاسبات او به نفع دشمن است

گاهی دشمن تلاش می‌کند با ایجاد ناکارآمدی در سیستم اداری زمینه‌های ناامیدی و یاس در مردم را به وجود آورد

اقدامات وزارت اطلاعات در مبارزه با فساد اقتصادی و ارتقاء نظام اداری می‌تواند مانع از پروژ مایوس‌سازی مردم باشد

اگر کشوری در دنیا پیشرفت داشته به خاطر آن بوده که همه اجزای آن نظام پای کار راهبرد کلان کشور آمده‌اند

راهبرد کلان ایران در قبال پرونده هسته‌ای را رهبر انقلاب در ۱۹ دی‌ماه مشخص کردند؛ آمریکا باید تمام تحریم‌ها را لغو کند و ایران پس از راستی‌آزمایی به تعهدات برجامی باز می‌گردد

این راهبرد را نه در اتاق در بسته که رهبر انقلاب در حضور همه مردم ایران اعلام فرمودند و پیگیری هر راهبردی غیر از این قابل قبول نیست

برخی می‌گویند دولت جدید در آمریکا با دولت قبلی تفاوت دارد این ادعا به حرف نیست و باید در عمل اثبات شود

این راهبرد رهبر انقلاب برای حفظ عزت و غرور ملی است که دشمن می‌خواهد آن را مخدوش کند

نفوذ فقط این نیست که چند جاسوس وارد یک مجموعه شده و اقدام به جاسوسی و خرابکاری کنند بلکه گاهی تأثیرگذاری بر مسئولان برای تغییر محاسبات آنها به نفع دشمن نیز نفوذ است

گاهی دشمن تلاش می کند با نفوذ و ایجاد ناکارآمدی در سیستم اداری زمینه‌های ناامیدی و یاس در مردم را به وجود آورد که اقدامات وزارت اطلاعات در مبارزه با فساد اقتصادی و ارتقاء نظام اداری می‌تواند مانع تحقق این هدف شود

تلاش برای تغییر باورهای مردم به‌طوری که یک نیروی نظام تبدیل به پیاده نظام دشمن و یا عنصری بی‌خاصیت شود که حاضر نباشد ریسک کرده و از نظام دفاع نماید هم مصداق نفوذ است

قانون نقطه مشترک ضابط دستگاه قضا و قاضی است و همه اجزای نظام باید در ارتباطات با همدیگر، سیاست‌های نظام و قانون را مورد توجه قرار دهند

جامعه اطلاعاتی کشور فقط وظیفه رصد و گزارش از یک مشکل و ارائه طریق برای حل آن ندارد بلکه اگر تشخیص داد مسئله‌ای در یک حوزه در حال وقوع است، باید با پیگیری جدی و حضور فعال در صحنه از بروز آن جلوگیری کند

زاکانی: راستی‌آزمایی لغو تحریم‌ها طبق قانون به‌عهده مجلس است/ دولت صلاحیتی برای راستی‌آزمایی ندارد

نماینده مردم تهران تأکید کرد: فارغ از هر نتیجه‌ای که مذاکرات وین داشته باشد، اساس راستی‌آزمایی اقدامات آمریکایی‌ها باید توسط مجلس صورت گیرد و دولت صلاحیت راستی‌آزمایی در این حوزه را ندارد.

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی جهان‌آرا طی سخنانی درباره نگرانی‌هایی که در بحث  عدم رعایت سیاست قطعی نظام مبنی بر لزوم رفع همه تحریم‌های هسته‌ای و راستی‌آزمایی دقیق از این مسئله در مذاکرات وین وجود دارد تأکید کرد: پس از اینکه طرح هسته‌ای مجلس با طی مراحل قانونی تبدیل به قانون شد، رئیس جمهور این قانون را ابلاغ نکرد.

وی افزود: برخی از آقایان در بالاترین مقامات گفتند که قانون هسته‌ای مجلس قانون مزخرفی است و بعد که نتیجه این قانون مشخص شد و معلوم شد که چه قانون دقیقی بوده و رهبر انقلاب نیز تأیید ویژه‌ای به این قانون داشتند، دولت در یک مسیری افتاد که نمی‌توانست این قانون را انجام ندهد، بنابراین اول مقاومت جدی از سوی دولت برای اجرای این قانون وجود داشت.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های مجلس یازدهم این است که پس از لازم الاجرا شدن قانون هسته‌ای، مراحل اجرای آن را به‌دقت دنبال کرد و یک نظارت دقیقی را مورد نظر قرار داد. علی‌رغم اینکه قانون هسته‌ای تقریباً به‌شکل کامل انجام شده است ولی خوب است بدانید که در مسیر اجرای قانون مسئولان دولت مدام به‌دنبال این بودند که با آوردن توجیهاتی، اقدام به تفسیر قانون هسته‌ای کنند ولی از آنجا که مفسر قانون مجلس است، اجازه این کار را به دولت داده نشد، لذا جناب آقای روحانی و دوستانشان مسیری که رفتند عملاً گرچه با اکراه بود ولی در نوبت‌های مختلف ایده‌هایی را مطرح کردند که این ایده‌ها توسط همه مقامات کشور در عالی‌ترین مقامات امنیتی نظام به غیر خودشان رد شد.

زاکانی در پاسخ به این سؤال که با توجه به تجربه برجام که رهبری در سخنان نوروزی سال 95 به‌صراحت اعلام کردند که خطوط قرمز تعیین‌شده از سوی تیم مذاکره رعایت نشد، چه تضمینی وجود دارد که در مذاکره فعلی در وین نیز خطوط قرمز نظام رعایت نشود؟ تصریح کرد: فارغ از هر نتیجه‌ای که مذاکرات وین داشته باشد، اساس راستی‌آزمایی اقدامات آمریکایی‌ها باید توسط مجلس صورت گیرد و دولت صلاحیت راستی‌آزمایی در این حوزه را ندارد و مجلس است که تشخیص می‌دهد تحریم‌ها در عمل برداشته شده است یا خیر.

نماینده تهران در مجلس تأکید کرد: تفاوت عمده مجلس یازدهم با مجالس دهم و نهم این است که توجه اصلی آن به اقتصاد، معیشت و عزت و استقلال کشور است، لذا من به‌صراحت عرض می‌کنم که دیگر اجازه نمی‌دهیم که اروپایی‌ها و آمریکا بار دیگر همچون برجام، به‌شکل یکطرفه گران‌فروشی کنند و بگویند که کار تمام است. ما از تجربه گذشته یعنی از سال 82 و نه‌تنها برجام استفاده می‌کنیم، تجربه‌ای که به ما گوشزد می‌کند هرگاه به خواسته‌های غربی‌ها تن دادیم، آنها طناب دار را خیلی سفت و سخت‌تر دور گردن ما انداختند و ملت را تحت فشار اقتصادی قرار دادند.

وی تأکید کرد: بنابراین  اقداماتی که آمریکایی‌ها انجام می‌دهند باید مورد راستی‌آزمایی دقیق مجلس قرار گیرد و همان‌طور که در گزارش تحلیلی اخیر مرکز پژوهش‌ها نیز بیان شد، راستی‌آزمایی از اقدامات آمریکا در لغو تحریم‌ها سه تا 6 ماه به‌طول می‌انجامد

 

نامه‌ی حسین قدیانی فرزند شهید اکبر قدیانی به رهبر انقلاب:

به نام خدا

محضر آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای

با سلام

 مستحضرید در روزهای اخیر، عناصری که «وطن‌فروش» به‌ترین تعبیر در وصف‌شان است، به بهانه‌ی یک قرارداد اقتصادی، جمهوری اسلامی را متهم به کشورفروشی کرده‌اند. واضح است که مثل همیشه دامنه‌ی تحرک جماعت بیش‌تر ریشه در فضای مجازی دارد تا علیه آن‌چه «ترکمن‌چای چینی» می‌خوانند، ارواح عمه‌شان دست به افشاگری بزنند.

 رهبرا! این حقیر با سابقه‌ی سی و هشت سال فرزند شهیدی و بیست و دو سال روزنامه‌نگاری، همواره برایم این دغدغه مطرح بوده که آیا خمینی و خامنه‌ای خواهند توانست از قبائل مختلف وطن‌فروش نظیر سلطنت‌طلب‌ها، ضدانقلاب خارج‌نشین و منافقین داخلی- ولو تنها در مقام ادعا- هوادار و منادی وطن بسازند یا نه. راستش همیشه شاهد نوعی رندی حافظ‌گونه، در مواجهه‌های روح‌الله و سیدعلی با دشمن بوده‌ام.

 فی‌المثل قصد شوروی این بود که با کیش‌دادن به پیر جماران، ابهت امام را نزد جهانیان بشکند لیکن دنیا دید که آن بت‌شکن حکیم، چگونه بت کمونیسم را مات کرد و از همه زودتر نوید نابودی‌اش را داد. در عصر شما اما آمریکا ضمن سوءبهره از قصور دیپلمات‌های دولت اعتدال قصد داشت با برجام، هسته‌ای ما را بگیرد و جلادانه بر شعاع تحریم‌ها هم بیفزاید اما هشدارهای آمیخته به هوشیاری شما باعث شد که «بدعهدی ذاتی شیطان بزرگ» تنها دستاورد برجام در منظر عقلا باشد. اوج رندی شما آن‌جا بود که با علم به فرجام برجام، بنا بر احترام به رأی مردم و هم‌چنین اهتمام به رشد مردم، اذن مذاکره دادید. اینک اما خردمندان به خوبی فهمیده‌اند که چرا شما از همان اول، خوش‌بین به مذاکره با آمریکا نبودید. رندی دیگر شما، خواباندن مچ آمریکا در منطقه بود. قصد محاصره‌ی ما را داشتند اما به یمن خون حاج‌حسین و حاج‌قاسم، جبهه‌ی فراملی مقاومت، روز به روز زمینه را برای ظهور مهدی موعود فراهم‌تر کرده است.

 الغرض! به عنوان کسی که خون پدرش هنوز روی این خاک می‌جوشد، وطن‌دوستی را گیرم لقلقه‌ی زبان وطن‌فروش‌ها باشد، شیرین می‌دانم. بنازم اعجاز شما رهبر فرزانه را که از رفقای بختیار- که روز آغاز جنگ کنار صدام بود- هم وطن‌پرست ساخته‌اید. این وطن‌پرستی نمایشی هم باشد، هنر بزرگ انقلاب اسلامی است. انقلابی که بچه‌هایش خون دادند و خاک نه، نه عجب که از فرح و ربع پهلوی هم عشاق وطن بسازد.

 کرونا نبود، می‌آمدم بیت و آن‌قدر شلوغ می‌کردم که پاسدارهای سپاه ولی‌امر، معبر به معبر مجبور شوند راه را باز کنند تا بوسه‌ام را نثار دست حضرت ماه کنم. نگو بوسیدنی نیست که معامله‌مان نمی‌شود!

شادی روح شهدا صلوات بفرست

آخرین مطالب