پر بازدیدترین مطالب

تلفات مهم نیست/مهم ماموریت و اهمیت این اقدام جسورانه طالبان است


 پس از ساقط شدن هواپیمای فوق پیشرفته و جاسوسی ارتش تروریستی آمریکا، رسانه ها مشغول گمانه زنی درباره تعداد تلفات این هواپیمای نظامی هستند، به نحوی که از 5 تا 100 نفر را هم اعلام می‌کنند.
برخی منابع هم از ظرفیت 20 نفره وو برخی هم از پیدا شدن 80 یا 100 جسد در اطراف این هواپیمای فوق پیشرفته ارتش تروریستی آمریکا می‌گویند، اما فارغ از اینکه تعداد هلاکت یافتگان این پرواز چه عددی است، باید به پیام‌های اصلی این اقدام شجاعانه طالبان اشاره کرد
1. این اقدام دقیقا چند روز بعد از رد درخواست آمریکا مبنی بر پذیرش آتش بس توسط طالبان رقم خورده است.
2. این اولین بار است که طالبان یک هواپیمای جاسوسی با فناوری فوق پیشرفته جاسوسی ارتش آمریکا را هدف قرار می‌دهد.
3. نحوه شناسايی و مدل هدف قرار گیری بسیار ویژه و دارای اهمیت بالایی است.
4. ساقط کردن این هواپیما با توجه به ماموریت جاسوسی و انتقال افراد سرویس جاسوسی سیا و افسران ارشد و متفکر ارتش تروریستی آمریکا، از اهمیت ویژه‌ای در معادلات آینده منطقه  برخوردار است.
5. (مهم) این عملیات ویژه و بی نظیر، ادامه دهنده قدرت نمایی قدرت های مردم‌ منطقه علیه تروریست‌های آمریکایی است و حامل این پیام است که منطقه غرب آسیا(خاورمیانه) برای نیروهای تروریستی آمریکایی امن نیست.
پنج مورد بالا و موارد دیگر را می‌توان اینگونه تحلیل کرد که پس از تشییع پیکر سردار سلیمانی، عین الاسد، رفراندوم عراق و اکنون انهدام این هواپیمای فوق پیشرفته، راه #اخراج_تروریستها از منطقه آن‌چنان هموار شده است، که حتی یک گروه کوچک شبه نظامی، قادر است به #همینه_پوشالی_آمریکا ضربات مهلک حیثیتی وارد کند، آن هم توسط یک موشک دوش پرتاب ساخت دوران شوروی!
 همان طور که بعد از اقدام تاریخی ایران در حمله دقیق و حساب شده به پایگاه تروریستی آمریکایی عین الاسد عرض کردیم، از این پس باید منتظر حمله حتی با سنگ به اقتدار آمریکا هم باشیم، چرا که بعد از ضربه مهلک ایران در عین الاسد، آمریکا برای همیشه به تاریخ پیوست.

استقلال یا خود کم بینی؟!

تیم فوتبال استقلال در دیدار خارج از خانه موفق به پیروزی برابر تیم کویتی شد.

مدیران تیم اقدام به پرداخت 500دلار پاداش به اعضا تیم نمودند.

ما نیز از پیروزی خارج از خانه خوشحال و مشکوریم ....ولی سؤال اینجاست در شرایط تحریمی و جنگ بی پرده ای که با آمریکا (صاحب دلار) داریم چه معنی داره ما به دلار پاداش بدیم.
مگه پول رایج کشور خودمون چه ایرادی داره که برخی آقایان دانسته یا ندانسته باعث ایجاد تورم در قیمت دلار می شوند.
اگر به هر بهانه ای بخواهند به دلار رجوع کنند خود این باعث بالا رفتن قیمت دلار می شه. عکسش هم صادقه اگر دلار اقبال نداشته باشه براساس تئوری عرضه و تقاضا قیمتش هم پایین می آید.

 • بیاید با کمی تدبیر خودمان شرایط مملکتمون رو درست کنیم و همه چیز رو گردن مسئولین بالاتر نندازیم. ما هم به اندازه خودمون سهم داریم.

  اون عزیزی که تو عروسی دخترش دلار شاباش می دهد!
  اون عزیزی که ملاک قیمت یک کالا را دلار تعیین می کنه!

      بیاید به ارز کشور خودمون تعصب نشان دهیم. مگه ریال چه اشکال داره؟ ریال هم نشد بگید سکه، مجبور شدید بگید فلان ارز... . ببینید ما بطور مثال وقتی می رویم عراق زیارت بعضی از کاسبهای عراق می گویند ما فقط عربی صحبت می کنیم /یا فقط با پول عراق جنس می فروشیم . این هم تعصب داره هم باعث حفظ زبان و ایضاً پول ملی خودش می شه.
 • اسم تیم ما به شایستگی و در سته استقلاله اما دریغ از استقلال... !

علت امتناع برخی از بازیگران از حضور در جشنواره فیلم فجر مشخص شد.

 • بازیگران دلسوز مردم قرار است برای کاستن از آمال مردم داغدار جنوب شرق، به جای حضور بر روی فرش قرمز، اقدام به برگزاری اردویی جهادی برای کمک به سیل‌زدگان استان سیستان و بلوچستان کنند.
 • همچنین اعلام کردند مبالغ چندصد میلیونیِ فرار مالیاتی خودشون رو به سیل‌زدگان اهدا می‌کنند.
 • آن‌ها نیز اعلام کردند به هیچ عنوان اجازه نخواهند داد که نیروهای تروریست سپاه پاسداران و گروه‌های خشونت طلب جهادی وارد منطقه شوند و تمام خدمت رسانی را به همراه شبکه نفوذ مارکسیستی موسوم به جمعیت امام علی  انجام می‌دهند.
 • شماره حساب‌ها جهت دریافت کمکهای مردمیِ براندازان، در شبکه من و تو، ایران اینترنشنال، بی بی سی، صدای آمریکا متعاقبا اعلام خواهد شد.
 • مصی علینژاد نیز بخشی از دلارهای دزدی خود به قیمت خون و آزادی دیگران را تقدیم سیل زدگان کرد.
 • مهناز افشار نیز در توییتی ضمن ابراز همدری با سیل زدگان، محموله‌ی بزرگی از شیر خشک فاسد و نیمی از درآمد خود از شبکه وهابی را به سیل زدگان اهدا کرد.
 • مهراب قاسم‌خانی و امیر مهدی ژوله برای تسکین دادن به سیل‌زدگان اقدام به اجرای برنامه استندآپ کمدی خواهند کرد.
 • کیمیا علیزاده هنگام خروج از کشور، مدال طلای المپیک خود را برای کمک به سیل‌زدگان اهدا کرد.
 • محمود صادقی با استعفا از خانه ملت، اعلام کرد 4 سال داوطلبانه آب دهان بزهای شهر کهک را پاک خواهد کرد.
 • هانیه توسلی و بازیگران دیگر سگ و گربه‌های خود را تقدیم کودکان سیل زده کردند
 • وریا غفوری کاپیتان استقلال اجازه پوشش صدا و سیما از گِل‌روبی خود در مناطق سیل‌زده را نداد
 • مریم رجوی ضمن اعلام حمایت از هنرمندان و براندازان در حال خدمت، چند شعر و آهنگ برای زمزمه گروهی از طریق نهضت آزادی برای هنرمندان ارسال کرد و خدمات آنها را در سیمای نفاق بازتاب داد. وی همچنین در پیامی خطاب به کانون‌های شورشی اعلام کرد آتش زدن مساجد و بانکها را تعطیل و خود را به کمک سیل‌زدگان برسانند.
 • شاهزاده ربع پهلوی، در واکنشی قهرمانانه ناراحتی خود را از شرایط به وجود آمده اعلام کردند. نامبرده حتی خرس خود را هم اهدا نکرد
 • هشتگ #سلبریتی_فدای_ملت توسط هنرمندان، براندازان و یگان‌های سایبری منافقین و عربستان ترند شد.
 • ترامپ محموله‌ای بزرگ از داروهای بایکوت شده تحریمی را از طریق پهبادهای تروریستی برای سیل زدگان ارسال کرد.

هاتف عشق

نام شعر: هاتف عشق
این هاتف عشق است که در می زند امشب
یا شور غریبی است که سر می زند امشب
چون ماه بنی هاشم بی دست و علمدار
رفتی و زداغت چه شرر می زند امشب
با خون تو پیغام سروش آمده امشب
خیزید که راهش به ظفر می زند امشب
از روضه رضوان و ملایک خبر این است
یک دشت پر از لاله ثمر می زند امشب
از پرده غفلت بدرآ توطءه ها بین
این خون رهش زنگ خطر می زند امشب
 شیطان مجسم شده خون ریز به هش باش
که از تفرقه تیرش به بشر میزند امشب
خورشید که پنهان شده از شب تو به پا خیز
انوار خودش را به قمر می زند امشب
این قافله خواندی به سماوات ، خدایا
با قافله نورش به سحر می زند امشب
رفتی و جهانی پی تو خون بگرید
ای خون خدا دل زتو پر می زند امشب
باید که سلام و صلواتی بفرستیم
بر یار سفر کرده که در می زند امشب
بر خیز و در آمیز به یاد سخن یار
خشمی که به هر خصم ضرر می زند امشب
"ارغون "تو بگو دشمن بد کار بداند
بر فتنه پوسیده تبر می زند امشب
........................
در فراق سردار سرفراز حاج قاسم سلیمانی
شاعر :حسین پرهیزکاری
تخلص :  ارغوان (ارغون)

مراقب باشیم در شرایط کنونی انسجام ملی از بین نرود

 

مهدی فضائلی

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: ما باید مراقب باشیم در شرایط کنونی انسجام و وحدتی که در اثر ریخته شدن خون سردار سلیمانی در سراسر کشور در هفته گذشته شاهد بودیم،‌ از دست نرود.

مهدی فضائلی تحلیلگر مسائل سیاسی، با اشاره به سانحه پیش آمده برای هواپیمای اوکراینی، اظهار داشت: باید مراقبت کنیم تا اصل و فرع ماجرا فراموش و جابه جا نشود؛ کشور ما در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برد،‌ زیرا این اتفاق در مقطعی رخ داد که ما در مواجهه‌ مستقیما با آمریکایی‌ها بودیم و به پایگاه‌شان حمله کردیم  و آمریکا نیز تهدیداتی علیه کشورمان داشت؛ ما باید این شرایط را مورد توجه قرار دهیم.

وی افزود: زمانی که حادثه رخ داد، طبیعتا مسئولانی که در جریان واقعه بودند، باید موضوع را بررسی می‌کردند، زیرا می‌توانست ابعاد مختلفی داشته باشد و هنوز آن ابعاد منتفی نشده است، یعنی احتمال برخی از خرابکاری‌ها و برخی از بحث‌های نفوذ و غیره نکاتی هستند که طبیعتا نیازمند بررسی دقیق بوده است.

این تحلیلگر سیاسی تصریح کرد: این موضوع همچنان نیازمند بررسی دقیق و جدی است؛ لذا اگر این مسأله برای مسئولان ذیربط روشن شده باشد و در مورد اطلاع رسانی کوتاهی کردند، باید ببینیم چه زمانی مسأله برایشان روشن شده است.

وی ادامه داد: صداقت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که سبب جلب اعتماد و یا سلب اعتماد می‌شود و ما باید دغدغه جدی داشته باشیم و مسئولان در هر بخشی(نظامی و غیرنظامی)، باید به موضوع صداقت و رو راستی با مردم توجه داشته باشند؛ چراکه موضوع بسیار مهمی است.

فضائلی اظهار داشت: اینکه توقع داشته باشیم تا آنها از همان ابتدای روز حادثه به اطلاع‌رسانی بپردازند، توقع درستی نیست، اما اینکه در فاصله اظهارات خلافی صورت گرفته باشد با علم به اینکه موضوع روشن نبوده و در حال بررسی است، باید از ابتدا گفت که شک و شبهه ای است و ابعاد بررسی می شود، توقع به جایی است و باید انتظار داشته باشیم در مواقعی که موضوع شفاف و روشن نیست، اظهار نظر قطعی نشود و به همین حالت گفته شود تا موضوع نتیجه گزارش و بررسی مشخص شود تا اطلاع رسانی دقیق انجام داد.

وی بیان کرد:‌ هم‌اکنون شاید بخش قابل توجهی از پرسش‌ها این است که چرا اطلاعات و گزارش‌های نادرستی در این فاصله مطرح شده که البته این پرسش به جایی است و باید جلوی آن را می‌گرفتند که البته هم می توانستند بگیرند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: ما باید مراقب باشیم تا انسجام و وحدتی که در اثر ریخته شدن خون سردار سلیمانی در سراسر کشور در هفته گذشته شاهد بودیم،‌ از دست نرود.

وی ادامه داد:‌ امروز دشمن مترصد است تا از هر چیزی از جمله این ماجرا استفاده حداکثری داشته باشد و مجددا در جامعه ما به تفرقه افکنی بپردازد و حتی عدم انسجام به وجود آورد و روی این مسأله موج سواری کند و بهره خود را ببرد.

فضائلی اظهار داشت: در شرایط کنونی دشمن را فراموش نکنیم و اگر احیانا تخلف و یا بی صداقتی بوده در جای خود باید رسیدگی شود و برخورد لازم با مرتکبان امر صورت بگیرد. از  طرفی مسأله اصلی دشمن و سوءاستفاده های دشمن است و باید مراقب این موضوع باشیم و مسأله اصلی را فراموش نکنیم.

منبع: مشرق

آخرین مطالب