پر بازدیدترین مطالب

برخورد با محتکران 8000 حلقه تایر در تهران

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت استان تهران از برخورد با احتکارکنندگان تایر خبر داد و اعلام کرد این افراد اقدام به احتکار بیش از 8000 حلقه تایر کرده بودند.
سعید محمدی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم با تاکید بر اهمیت مبارزه با احتکار و اختفای تایر سواری و سنگین اظهار داشت: در گشت مشترک سازمان صمت تهران و ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با چند واحد متخلف برخورد صورت گرفت. طرح برخورد با محتکران تایر در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.
وی افزود: تا به امروز با برخی از واحد‌های متخلف شهرستان اسلام‌شهر، ری و بعضی از عاملین فروش در بازار تهران برخورد صورت گرفته است. فعالیت گشت‌های نظارتی این سازمان در سراسر کشور ادامه خواهد یافت، واحد‌های متخلف از واردکنندگان و عاملین فروش تایر بودند که اقدام به احتکار بیش از 8000 حلقه تایر کردند.
محمدی‌پور با تاکید بر لزوم برخورد با گران فروشی تایر در سطح عرضه گفت: نهاد‌های نظارتی ذی‌صلاح می‌بایست با گرانفروشی و تخلف از قیمت‌‎های اعلام شده سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان برخورد کرده و مانع تضییع حقوق مردم شوند.
در همین زمینه، پیش از این محمد علی اسفنانی، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان تهران با تاکید بر اینکه سازمان تعزیرات با هرگونه گرانفروشی، عدم عرضه مناسب، احتکار و مخفی کردن کالا مقابله خواهد کرد، گفت: نهاد‌های نظارتی در این مسیر بین هیچ صنف و گروهی تمایز قائل نخواهند شد.
گفتنی است، در حال حاضر باید منتظر برخورد جدی‌تر با عوامل گرانی و کمبود تایر سواری بود؛ چرا که صف‌های طولانی و روند پیچیده دریافت تایر دولتی متقاضیان را کلافه کرده و بسیاری از مردم تن به قیمت‌های عجیب بازار سیاه داده‌اند. به گفته علی حسینی، کارشناس صنعت تایر، یکی از بهترین راه‌های جلوگیری از نابسامانی بازار تایر سواری، استفاده از طرح‌ توزیع سیستمی و ایجاد شفافیت در زنجیره تامین و توزیع این کالای اساسی است. در صورتی که وضعیت مدیریت نامناسب کنونی بازار تایر سواری به تایر سنگین نیز تسری پیدا کند، قیمت مصوب تایر سنگین از هر جفت شش میلیون تومان، به 15 میلیون تومان در بازار آزاد خواهد رسید.

آخرین مطالب