پر بازدیدترین مطالب

یک سایت خودرویی: رنوی فرانسه با خروج از ایران 141میلیون یورو ضرر‌کرد🔸 شرکت خودروسازی رنو فرانسه تحت تأثیر خروج از بازار ایران و رسوایی یکی از مدیران اتحاد رنو- نیسان نخستین کاهش سودآوری این برند را در ۱۰ سال گذشته را به میزان 141 میلیون یورو رقم زد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا به نقل از وب‌سایت اتوماتیو نیوز، شرکت خودروسازی رنو فرانسه تحت تأثیر رسوایی کارلوس گون، مدیر سابق اتحاد رنو- نیسان، خروج از بازار ایران به علت فشار تحریم‌های آمریکا و کاهش شدید CKD در چین؛ برای نخستین بار در ۱۰ سال گذشته با کاهش قابل توجهی در میزان سودآوری خود مواجه شده است.
این امر به عقیده بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه خودرو، دستیابی این خودروساز محبوب و موفق فرانسوی به اهداف و برنامه‌های مورد نظرش را در سال ۲۰۲۰ میلادی با مشکل مواجه خواهد کرد. این شرکت با انتشار گزارشی در روز جمعه اعلام کرده که میزان سودآوری رنو در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۴۱میلیون یورو کاهش یافته است.
این درحالی است که میزان سودآوری این برند فرانسوی در سال ۲۰۱۸ میلادی معادل ۳/۳ میلیارد یورو بوده است، همچنین درآمد عملیاتی رنو در سال ۲۰۱۹ میلادی با یک کاهش ۳۰ درصدی به 2/11 میلیارد یورو رسیده است. میزان فروش گروه صنعتی رنو نیز در سال ۲۰۱۹ میلادی یک کاهش ۳/۳ درصدی تجربه کرده و به 55/53 میلیارد یورو کاهش یافته است.
از دیگر عواملی که در کاهش میزان سودآوری و درآمدزایی رنو در سال گذشته تأثیرگذار بوده است، می‌توان به جریمه‌های این شرکت در رابطه با جوینت ونچرهای چینی، پرداخت سهم نیسان از درآمد رنو و در آخر کاهش تقاضای مشتریان برای خرید خودروهای دیزلی در اروپا‌ اشاره کرد.

آخرین مطالب