پر بازدیدترین مطالب

برای واردات تایر ارز دولتی می‌دهند اما برای تولید نه!


 سخنگوی انجمن صنعت تایر با‌ اشاره به اینکه صنعت تایر چند ماهی است که درگیر گشایش اعتبار برای واردات مواد اولیه است، گفت: آقایان برای واردات تایر ارز چهار هزار و 200 تومانی دارند اما برای تولید ارزی ندارند.
مصطفی تنها در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، با‌ اشاره به اینکه حجم واردات تایرهای سنگین جوابگوی نیاز چند سال آینده کشور است، اظهار کرد: بیش از نیاز بازار تایر سنگین وارد کشور شده است. وی در خصوص نحوه توزیع تایرهای سنگین وارداتی هم گفت: از طریق ستاد تنظیم بازار میزان توزیع تایرها در استان‌ها و نمایندگی‌ها مشخص می‌شود. علاوه بر این اداره راهداری هم می‌تواند معرفی‌نامه‌هایی را برای دریافت تایر با نرخ مصوب دولتی به متقاضیان ارائه کند.
سخنگوی انجمن صنعت تایر، افزود: برای جلوگیری از خواب سرمایه واردکنندگان اگر حواله‌های صادره تا چند هفته مورد استفاده قرار نگیرند واردکننده می‌تواند تایرها را با نرخ مصوب در بازار به فروش برساند.
 تنها در رابطه با وضعیت تولید تایر سنگین در کشور با‌اشاره به اینکه ارزی به ما نمی‌دهند تا میزان تولید تایرهای سنگین را در کشور افزایش دهیم، تصریح کرد: آقایان برای واردات تایر ارز چهار هزار و 200 تومانی دارند اما برای تولید ارزی ندارند. صنعت تایر چند ماهی است که درگیر گشایش اعتبار برای واردات مواد اولیه است و هنوز بانک مرکزی مجوز آن را صادر نکرده است.
وی بیان کرد: در این شرایط تولیدکننده مجبور است مواد اولیه را با ارز نیمایی در بازار خریداری و در نهایت محصول را با نرخ مصوب دولت در بازار به فروش برساند آیا این منطق اقتصادی دارد!

آخرین مطالب