پر بازدیدترین مطالب

آقایان اقتصادی دولت!‌ به فکر باشید

 اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی عصر (یکشنبه) پارلمان در نطق میان دستور خود طی سخنانی اظهار داشت: از شب گذشته تاکنون بسیاری از واحدهای تجاری، مسکونی، مزارع و باغ های شهرستان‌ها بر اثر سیلاب و خسارت ناشی از آن در گیلان دچار غرق آبی شده‌اند.

 

وی با بیان اینکه در رودسر 15 نقطه ریزش کوه و رانش زمین گزارش شده است، افزود: مردم ناچارند با قایق تردد کنند و کارخانجات برنج کوبی از بین رفته اند، از وزارتخانه های کشور، نیرو، جهادکشاورزی، رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست دارم هر چه سریع تر در خصوص وضعیت حادثه دیدگان و جبران خسارت های سیل زدگان شهرستان های رودسر و املش اقدام کنند.

عباسی با اشاره به اینکه البته بارها متذکر شده ایم که احتمال دارد بعضی از رودخانه های منطقه ما طغیان کنند و نیاز به ساماندهی دارند اما به دلیل ناهماهنگی دستگاه ها همیشه این بحران را داریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه نطق خود بیان داشت: پیش از 70 درصد فندق کشور را در حوزه انتخابیه بنده تولید می شود، در سال گذشته قیمت هر کیلو فندق 40 تا 50 هزار تومان بوده است، کشاورز می توانست با پول هر کیلو فندق یک کیلو گوشت یا 2 کیلو برنج خریداری کند اما امسال یک کیلو فندق به 20 تا 25 هزار تومان رسیده است و اکنون می توان با این پول 250 گرم گوشت یا یک کیلو برنج خریداری کرد، این بی عدالتی و بی انصافی را چه کسی باید پاسخ دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: در خصوص چای و چایکاری باید گفت که چنین وضعیتی وجود دارد، قیمت برگ سبز چای و چای خشک تناسب و تعادل ندارد و غیر کارشناسی و ناعادلانه است، کارخانه ها هزار تا 2 هزار تومان بالاتر از نرخ خرید تضمینی، برگ سبز چای را خریداری می کنند که این نشان می دهد  نرخ تضمینی واقعی نبوده است، قیمت واقعی برگ چای درجه یک بیش از 7 هزار تومان و نرخ برگ سبز چای درجه 2 بیش از 5 هزا تومان است، وزیر کشاورزی هر چه سریع تر قیمت واقعی چای را اعلام کند.

عباسی تاکید کرد: آقایان اقتصادی و تیم اقتصادی دولت به فکر باشید مشکلات کشاورزان را واقع بینانه نگاه کنید انتظار داریم به وضعیت کشاورزان چای کاران رسیدگی شود و وزیر کشاورزی تکلیف استخدام ناظرین چای را تعیین کند.

منبع؛فارس

آخرین مطالب