پر بازدیدترین مطالب

آلمان در تلاش برای برقراری کانالی قانونی برای تجارت با ایران است

سخنگوی دولت آلمان گفت که کشورش در تلاش برای برقراری کانالی قانونی برای تجارت با ایران است.

آلمان در تلاش برای برقراری کانالی قانونی برای تجارت با ایران است
به گزارشسخن آشنا، «اشتفان زایبرت» سخنگوی دولت آلمان امروز اعلام کرد که این کشور در تلاش برای برقراری کانالی قانونی به منظور تجارت با ایران است.

بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، زایبرت در جریان کنفرانس خبری هفتگی به خبرنگاران گفت: «به همراه شرکای اروپایی خود ما متعهد به اقداماتی هستیم تا تجارت قانونی با ایران را به ویژه با ایجاد کانالی برای پرداخت ایجاد کنیم.»

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه با بیان اینکه این اتحادیه همچنان از توافق هسته‌ای با ایران حمایت می‌کند، گفت بروکسل تلاش می‌کند با تمام ابزارهایی که در اختیار دارد، از این توافق پشتیبانی کند.(جزئیات بیشتر)

این موضع‌گیری‌ها پس از آن صورت گرفت که جمهوری اسلامی ایران هفته گذشته در سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و در واکنش به عدم تحقق اتحادیه اروپا در تأمین عواید وعده‌داده شده برجام، اعلام کرد که از این پس سقفی برای میزان ذخایر اورانیوم با غنای ۳.۶۷ درصد و آب سنگین خود قائل نیست. ایران همچنین به طرف‌های برجام ۶۰ روز فرصت داده تا به وعده‌های خود عمل کنند، در غیر اینصورت تهران غنی‌سازی با غنای بالاتر را از سر خواهد گرفت.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز تأکید کرد که اقدامات اعلامی در بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در چهارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (توافق هسته‌ای) است.

با این وجود، اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای هرگونه «اولتیماتوم» جمهوری اسلامی ایران درباره برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را رد کرد و خواستار پایبندی تهران به تعهداتش شد. اتحادیه اروپا، فرانسه، آلمان و بریتانیا با درخواست نه‌چندان مؤثر از کشورهای غیر عضو در برجام خواستند از هرگونه اقدامی که مانع اجرای کامل تعهدات طرف‌های باقی‌مانده در توافق می‌شود، اجتناب کنند.
منبع:فارس

آخرین مطالب