پر بازدیدترین مطالب

مخالفت دوباره چین با تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران


وزارت خارجه چین امروز سه شنبه ضمن تکرار مخالفت این کشور با اقدامات ضد ایرانی آمریکا هشدار داد که لغو ممنوعیت معافیت برای خریداران نفتی ایران تنش‌ها را تشدید خواهد کرد.

Image result for ‫ایران وچین‬‎
به گزارش سخن آشنا، وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای با لغو صدور معافیت‌ها برای خریداران نفتی ایران به شدت مخالفت کرد و هشدار داد که این اقدام آمریکا تنش‌ها را به شدت تشدید خواهد کرد.

وزارت خارجه چین که روز گذشته در واکنش به احتمال توقف صدور معافیت برای خرید نفت ایران توسط آمریکا اعلام کرده بود که پکن «همواره مخالف تحریم‌های یکجانبه علیه ایران است»، امروز سه شنبه باز هم به این موضوع واکنش نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، «گنگ شوانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد کهآمریکا با تحریم‌ها و اقدامات یکجانبه آمریکا درباره نفت ایران، خارج از حوزه صلاحیت قانونی خود عمل می‌کند.

به گفته این مقام چینی، تعاملات عادی بین ایران و دیگر کشورها قانونی و منطقی است و باید به این مراودات احترام گذاشته شود.

سخنگوی وزارت خارجه چین همچنین هشدار داد که اقدامات اخیر آمریکا در ارتباط با ایران، سبب تشدید تنش‌ها خواهد شد.

وی همچنین خبر داد که چین رسما شکایت خود را به آمریکا در زمینه اقدام اخیر این کشور در قبال نفت ایران اعلام کرده است.

گنگ شوانگ تصریح کرد: «تصمیم آمریکا سبب بی ثباتی در خاورمیانه و بازار بین‌المللی انرژی خواهد شد. ما از آمریکا می‌خواهیم که رویکردی مسئولانه اتخاذ و نقشی سازنده ایفا کند».

دولت آمریکا دیروز در ادامه تحرکات ضد ایرانی خود اعلام کرد که به منظور به صفر رساندن فروش نفت ایران، معافیتهای قبلی صادر شده برای خریداران نفت ایران را تمدید نمی‌کند
منبع:فارس

آخرین مطالب