پر بازدیدترین مطالب

دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از یک موسسه مالی


پرداخت‌‌های ‌میلیاردی به دو مجری تلویزیونی با عناوین هدیه و تبلیغات تازه‌ترین موارد آشکار شده از پرونده تخلفات مالی موسسه ثامن‌الحجج است.

به گزارش سخن آشنا، با به‌جریان‌افتادن پرونده تخلف مالی این تعاونی، مصادیق اتهامی این مؤسسه روشن‌تر شده است؛ مصادیقی که ردپای افراد خاص و برخی چهره‌های مشهور را نیز می‌توان به‌عنوان سهم‌برندگان مالی در آن دید. روزنامه شرق در گزارشی جزئیاتی از تخلفات صورت‌گرفته در مؤسسه ثامن‌الحجج را جمع‌آوری کرده است.
بر اساس این گزارش موارد تخلف پرونده مالی ثامن‌الحجج موردهای عجیب نیز دارد؛ هزینه‌های ‌میلیاردی به نام تبلیغات برای دو مجری تلویزیون. در تاریخ 91/12/14 و 92/7/4، مؤسسه ثامن‌الحجج دو مبلغ 180 میلیون‌تومانی و 400 میلیون‌تومانی را در قالب هدیه به حساب «م.م» مجری یک برنامه تلویزیونی واریز می‌کند. «م.م» همچنین از مؤسسه ثامن‌الحجج یک وام دومیلیارد ‌و 900 میلیون‌تومانی دریافت کرده که تنها 800 میلیون تومان آن را بازگردانده این موسسه مالی به مجری معروف دیگر تلویزیون «ا.ع» هم بی‌توجه نبوده و به حساب او هم سه میلیارد تومان در قالب هزینه تبلیغات واریز کرده است.
قابل ذکر است که چند روز گذشته مدیرعامل مؤسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج که متهم ردیف اول این پرونده هم محسوب می‌شود، با تشدید قرار وثیقه و عجز از ناتوانی قرار صادره، بازداشت و راهی زندان شد.
در این میان گزارش روزنامه شرق نیز جالب به نظر می‌رسد. این روزنامه در حالی دریافت‌های مالی این دو چهره مشهور رسانه‌ای را برجسته کرده که در موارد مشابه دیگر نظیر دریافت‌های میلیاردی عوامل سریال شهرزاد از تهیه‌کننده این مجموعه که منابع مالی این سریال را با کلاهبرداری از بانک سرمایه فراهم کرده، سکوت کرده است.

منبع:کیهان

آخرین مطالب