پر بازدیدترین مطالب

«نترسید، من اسلام هستم»؛ نخستین کتاب ضد ترامپکتاب با عنوان «نترسید، من اسلام هستم» نخستین مجموعه کتاب بزرگی است که شماری از فعالان مدافع آزادی ضد «دونالد ترامپ» و در پاسخ به تصمیم ممنوعیت سفر مسلمانان به رشته تحریر درآوردند.

به گزارش سخن آشنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی قنطره، 34 نفر فعالان مدافع آزادی فردی در مناطق عربی، اروپایی و آمریکایی، کتابی «نترسید، من اسلام هستم» را در پاسخ به انزجارطلبی و تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر ممنوعیت سفر مسلمانان به ایالت متحده آمریکا به نگارش درآوردند.

 

مجموعه منتخب «نترسید، من اسلام هستم» را کتابخانه الساقی در لندن با مشارکت شورای هنرها و مرکز انگیسی عربی در واکنش به تصمیم ترامپ در ممنوعیت سفر مسلمانان منتشر کرد. این کتاب در اختتامیه جشنواره فرهنگ های اسلامی که به مدت سه روز در آوریل 2018 میلادی در لندن برپا شد، در معرض دید عموم قرار کرد.

 

«لین گاسپارد» ویراستار این کتاب بزرگ، گفت: زمانی که ترامپ تصمیم ممنوعیت سفر مسلمانان را اعلام کرد، به حوادث در سراسر اروپا و در جهان نگاه کردیم که تصمیم گرفتم تا کتابی را منتشر کنم که بیشتر آن صدای خاورمیانه است. ما به تولید کتابی نیاز داشتیم تا تصورات کلیشه ای و احمقانه را که در شرق و غرب جهان درباره مسلمانان منتشر شده وبد، ازبین ببریم.

 

گاسپارد گفت: مردم در این منطقه بین فاشست ها و متعصبانی در غرب در محاصره اند که ادعا می کنند که همه مسلمانان عقب مانده اند و تهدید به شمار می آیند و بین فاشیست هایی در سرزمین شان هستند که با رفتارهایشان به شکل مختلف آنها تهدید می کنند، پس چگونه و کجا خلاقان در خاورمیانه خودشان را در این واقعیت ابراز کنند و چگونه صدایشان را خواهند رساند؟

 

نویسندگان و هنرمندانی که در تالیف و انتشار این مجموعه کمک کردند، همگی از مدافعان آزادی بیان و همچنین آزادی فردی هستند و 21 نفر از کسانی که در این امر کمک کردند، از خاورمیانه هستند.
منبع:شبستان

آخرین مطالب