پر بازدیدترین مطالب

«بهشتی» الگوی جاودان یک انقلابی راستین


هر سال که برگ‌های تقویم به هفتمین روز از تابستان گرم می‌رسد، دوباره آوازه مردی از دل تاریخ معاصر این کشور دل و جان را به خنکای نسیم بهشتی یک انسان راستین مهمان می‌کند و گویی پیش‌بینی رهبر فرزانه انقلاب محقق می‌شود که «بهشتی در آینده شناخته خواهد شد.»

سخن آشنا- 37 سال از شهادت سرخ شهید دکتر آیت‌الله سید محمد‌حسین بهشتی و 72 یار صدیق انقلاب در ماجرای تروریستی انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی به دست روسیاه‌ترین دشمنان این ملت می‌گذرد و هر سال در این ایام یاد مردی بزرگ در ذهن مردم ایران زنده می‌شود و یادآوری رفتار و سیره عملی وی حسرت فقدانش را دو چندان می‌کند.
بهشتی؛ بزرگ‌مردی در تراز یاران راستین خمینی کبیر و ستونی مطمئن و استوار برای استحکام این نظام نوپا بود که در شکل‌گیری و قوام این انقلاب مقدس هر آنچه در توان داشت خالصانه عرضه داشت و همین خلوص و ثبات قدم و انقلابی راستین بودن کینه وی را در دل دشمنان رسوای این ملت نهاد تا سرداری که جنگ روانی و توطئه‌های غیر‌انسانی پست‌فطرتان و دروغگویان نتوانسته بود خللی در عزم او برای پاسداری از انقلاب اسلامی و خدمت به امام و امت و نهال‌کاری مدبرانه‌اش برای آینده پربار کشور ایجاد کند، این بار نه به تیر تهمت و شایعه‌سازی بلکه با انفجاری مهیب و بزدلانه، با تأسی از جد بزرگوارش در کنار 72 یار با وفایش به خون سرخ خود بغلتد.
کوردلان هرچند با حذف ظاهری چنین سروی بلند‌بالا و راستین می‌خواستند ضربه سختی بر پیکر نهال تازه روییده انقلاب اسلامی وارد کنند، اما از این غافل بودند که نام و یاد این سید مظلوم تا ابد در دل و جان مردم انقلابی و قدرشناس ایران ماندگار است و خون شهید بهشتی و یارانش و دیگر شهیدان این راه الهی نهال نوپای دیروز انقلاب را تبدیل به درخت تنومند و استوار امروز نظام مقدس می‌کند.
بهشتی الگوی جاودان یک انقلابی راستین
هر چند سال‌ها از شهادت دکتر بهشتی می‌گذرد اما امروز نسل جوان و انقلابی ما که بیش از پیش به دنبال تحقق کامل آرمان‌های اصیل و شاید بر زمین مانده انقلاب اسلامی است و نیاز به داشتن الگو و نسخه‌هایی ناب از انقلابیون راستین و با‌بصیرت را در خود احساس می‌کند، می‌تواند با مطالعه در سیره این شهید والامقام و نزدیک شدن به تفکر والا و ژرفای ‌اندیشه وی همانطور که بهشتی یار و سرداری عزیز برای امام امت بود و تا پای جان از آرمان بلند خود دست نکشید، خود تبدیل به یک بهشتی برای رهبر دردانه و امت اسلامی در عصر حاضر شود. چقدر امروز انقلاب ما به جوانانی که نسخه به روز شده بهشتی، مطهری، مفتح، رجایی، باهنر و... باشند نیاز دارد.
تحقق این آرزو و نیاز بی‌شک میسّر نخواهد شد مگر اینکه جوان انقلابی و ایرانی امروز با الگوهایی این چنینی آشنا شود و این الگوها به درستی به این نسل معرفی شوند که این ضعف البته احساس می‌شود.
بهشتی در آینده شناخته خواهد شد
بهشتی در زمان خود نیز به درستی شناخته نشد و رهبر انقلاب چه زیبا در آن روزها که خود زخم خورده ترور ناجوانمردان بود در وصف یار عزیز خود فرمود:«آقای بهشتی خیلی خیلی بزرگ بود و این مردم هنوزم که هنوز است، به نظر من آقای بهشتی را نشناخته‌اند. بهشتی در آینده شناخته خواهد شد. بهشتی را ماها می‌شناختیم که سالیان درازی کوشش او را در راه پیشبرد این انقلاب دیده بودیم از نزدیک که قدم به قدم چگونه این مرد، این انقلاب را پیش برد. کاری هم نداریم، اثبات هم لازم ندارد، اثبات خواهد شد.»
طنین پر صلابت یک انقلابی
اما هر سال که به بهانه ایام شهادت این مرد بزرگ بخشی از بیانات وی دوباره منتشر می‌شود طنین یک صوت پر صلابت که ناشی از بصیرت پر مغز یک انقلابی راستین و یک مسلمان ثابت قدم است روح و جان را می‌نوازد؛ آنجا که با سینه‌ای ستبر فریاد می‌زند «آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر» درسی که گویی امروز برخی به ظاهر انقلابیون راه گم کرده را خطاب قرار می‌دهد که راه پیشبرد این انقلاب تا سرمنزل مقصود نه سازش و تسلیم بلکه ایستادگی در برابر مستکبران و پافشاری بر ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
منبع:کیهان

آخرین مطالب