پر بازدیدترین مطالب

آیا جمهوری اسلامی با کنسرت مخالف است؟واقعیت مواضع جمهوری اسلامی درباره "کنسرت" با آنچه که در این زمینه شایعه می شود، متفاوت است.

کنسرت امیرعباس گلاب

به گزارش سخن آشنا، شایعه مخالف بودن جمهوری اسلامی با هرگونه شادی مردم و از جمله برگزاری کنسرت‌ها، از جمله شایعاتی است که همواره با توجه به برخی اتفاقات در این حوزه، رواج داشته است.

تعمیم تصمیم به لغو یک یا چند کنسرت توسط مسئولین یک شهر به تصمیم کلیت نظام نیز از جمله خطوطی است که شایعه‌سازان به دنبال رواج آن بوده اند.

این در حالی است که واقعیت مواضع جمهوری اسلامی درباره "کنسرت" با آنچه که در این زمینه شایعه می شود، متفاوت است.

رهبر معظم انقلاب، 7 خرداد 97 در بخشی از سخنانشان در جمع دانشجویان، با اشاره به این موضوع فرمودند:

" در چند هزار کنسرت، مثلاً فرض کنید که پنج کنسرت تعطیل میشود؛ این را تعمیم میدهند، هیاهو، فریاد و از این قبیل که «کنسرت‌ها دارد تعطیل میشود»! حالا مثلاً چند هزار کنسرت یا چند صد کنسرت اجرا شده، تعطیل هم نشده؛ [آنجا] چند کنسرت را تعطیل کرده‌اند! فلان مدیر و فلان مدیر و فلان مدیر در مجموعه‌ی مدیران -ده نفر، پانزده نفر، بیست نفر مِن‌باب‌مثال- یک خطائی کرده‌اند، یک غلطی کرده‌اند، یک ممشای نادرستی [داشته‌اند]، این را تعمیم میدهند نه فقط به مجموعه‌ی مدیریّتی کشور بلکه به مجموعه‌ی نظام جمهوری اسلامی! اینها کارهای دشمن است که با برنامه‌ریزی دارد انجام میگیرد".
منبع:مشرق

آخرین مطالب