پر بازدیدترین مطالب

شروع سال تحصیلی از ۱۵ شهریور قطعی است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه شروع سال تحصیلی از ۱۵ شهریور قطعی است، گفت: نحوه ارائه آموزش بستگی به شرایط اعلام‌شده از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در دومین نشست مشترک مدیران کل آموزش‌وپرورش و معاونان آموزش ابتدایی استان‌ها‌ اظهار داشت: اصل مهم شروع سال تحصیلی در ۱۵ شهریور است و این موضوع قطعی است و از ۱۵ شهریور همه دانش آموزان باید تحت آموزش قرار بگیرند‌ اما کیفیت عرضه خدمات آموزشی می‌تواند به صورت حضوری، نیمه حضوری، تلویزیونی، بسته‌های آموزشی یا شبکه شاد باشد.
حاجی میرزایی تاکید کرد: بازماندگان از تحصیل به هر طریق ممکن باید به مدرسه بازگردانده شوند و شرایط کرونا نباید فرصتی برای جدایی کودکان از آموزش و مدرسه ایجاد کند.
 نحوه ارائه آموزش بستگی به شرایط اعلام ‌شده
 از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت دارد
وی همچنین در حاشیه سومین اجلاس هیئت امنای موسسه آموزشی اکو، در جمع خبرنگاران در خصوص بازگشایی مدارس گفت: طبق آنچه قبلاً اعلام شد مدارس از 15 شهریور بازگشایی می‌شود و نحوه ارائه آموزش بستگی به شرایط اعلام‌ شده از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت دارد.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه اولویت اول ما حضور دانش‌آموزان در مدارس است، افزود: در مناطقی که طبق نظر وزارت بهداشت می‌تواند کلاس‌ها به‌صورت حضوری برگزار شود، دانش‌آموزان در کلاس حضور خواهند داشت و در مناطقی که امکان رعایت پروتکل با تعداد دانش‌آموزان میسر نباشد متناسب با مساحت کلاس و مدرسه دانش‌آموزان را دسته‌بندی می‌کنیم به گونه‌ای که تعدادی در روزهای فرد و تعدادی در روزهای زوج در مدرسه حضور خواهند داشت و بقیه دانش‌آموزان از طریق مجازی آموزش داده می‌شوند…

آخرین مطالب